ساخت آزمون

amin2007r

New Member
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان و اساتید محترم
من می خواهم یک آزمون طراحی کنم و آزمون به این صورت است:
به فرض 10 تا دکمه در صفحه داریم که 4 تا از اینا جواب هستند یعنی کاربر اگر روی این 4 دکمه کلیک کند برنده میشود
سوال:
یک متغیر برای شمارش تا 4 نیاز است
چه طور یک شمارنده در لینگو طراحی کنم که هر سری کاربر روی دکمه های درست کلیک کرد به متغیر من یکی اضافه شود تا متغیر به 4 رسیده و نمایش دهد که برنده شده است؟
راستی وقتی روی دکمه درست کلیک کرد آن دکمه نیز غیر فعال گردد که در سری بعد که کلیک کرد به شمارنده اضافه نگردد؟
:rose:

smmousazadeh

Well-Known Member
برای ایجاد شمارنده :
یه متغیر global تعریف کنید و در ابتدای برنامه اون رو برابر 0 قرار بدید با کلیک روی دکمه ها یکی به متغیر اضافه کن.

برای سوال دوم :
برای نمایش غیر فعال بودن شما میتونی از Blend استفاده کنید . یعنی اگر blend =100 بود دکمه فعال باشه و یکی به متغیر اضافه بشه و اگر روش کلیک شد blend=30 بشه (غیر فعال) در این حالت دیگه به شمارنده اضافه نشه

amin2007r

New Member
برای ایجاد شمارنده :
یه متغیر global تعریف کنید و در ابتدای برنامه اون رو برابر 0 قرار بدید با کلیک روی دکمه ها یکی به متغیر اضافه کن.

برای سوال دوم :
برای نمایش غیر فعال بودن شما میتونی از Blend استفاده کنید . یعنی اگر blend =100 بود دکمه فعال باشه و یکی به متغیر اضافه بشه و اگر روش کلیک شد blend=30 بشه (غیر فعال) در این حالت دیگه به شمارنده اضافه نشه

ممنون که جواب دادین ولی اگر بتونین یه قطعه کدش رو بگین ممنون میشم چون اصلا لینگو کار نکردم
مخصوصا قسمت دوم که گفتی blend

smmousazadeh

Well-Known Member
فقط تو همین کدی که عزیزمون گذاشتند چک کنید اگر Blend = 50 شده دیگه دکمه کار نکنه
global ali
PHP:
on mouse up 
if sprite(1).blend=100 then
ali = ali+1

sprite(1). blend = 50
end if
end

تقریبا اینطوری

جدیدترین ارسال ها

بالا