ساختن برنامه ای شبیه یاهو مسنجر با دلفی و معرفی کتابهای دلفی در این مورد

zahra61

New Member
سلام :)
سال نو مبارك
ببينيد دوستان من براي درس شبكه يه پروژه دارم و اونم پياده سازي يه ـ تكست اند وويس چت ـ هست،تقريباْ يه چيز تو مايه هاي ياهو مسنجر .
به دو دليل تصميم دارم كارمو با دلفي انجام بدم :
1.خيلي وقته ميخوام دلفي ياد بگيرم و اين بهونهء خوبيه .
2.استادمون فرمودند ( :mrgreen: ) كه با دلفي خيلي راحت ميشه اين كاررو كرد.
خلاصه حالا من دنبال يه كتاب مي گردم كه خيلي خوب دلفي را آموزش داده باشه و خيلي هم به درد پروژم بخوره.
خودم كتاب دلفي مقدماتي از آقاي مهرداد اسماعيلي را دارم ، ولي چيزي كه به كارم بياد توش پيدا نكردم.

ممنون ميشم اگه كسي يه كتابي رو كه مطمءن هست مي تونه كمكم كنه معرفي كنه (يه عمر دعاش ميكنم :D )
خدا حافظ

آخرین ویرایش:

CenoByte

Member
برنامه نويسي اينترنت با دلفي 6
مولف : مهندس رامين مولاناپور
اين كتاب تما آموزشهاي لازم جهت نوشتن برنامه ات را بهت ميده.
شامل 19 فصل توپ /444 صفحه و بسيار كاربردي

zahra61

New Member
سلام
ببینید برنامه من برای شبکه های Lan هست . آیا بازم می گید این کتاب خوب هست؟(میخوام مطئن بشم بعد تهیّش
کنم).
مرسی.

CenoByte

Member
با عرض سلام خدمت دوستان :
من از اين كتاب زياد استفاده كردم.
اينم فصلهاي كتاب :
فصل اول :ايجاد برنامه هاي كاربردي تحت وب
فصل دوم :استفاده از web broker
فصل سوم :استفاده از web snap
فصل چهارم :كار با اسناد xml
فصل پنجم :استفاده از xml در برنامه هاي كاربردي بانك اطلاعاتي
فصل ششم :استفاده از سرويس هاي وب
فصل هفتم : كار با سوكت ها ( اين خيلي بدرد ميخوره )
فصل هشتم :ايجاد صفحات asp
فصل نهم :برنامه نويسي isapi
فصل دهم : توليد xml و ارسال آن از طريق وب
قصل يازدهم:sax
فصل دوازدهم : ساخت dll هاي isapi
فصل سيزدهم :تبديالات xsl
.....
.....
شبكه و وب براي كار شما زياد فرقي نميكنند..مهمترين ابزار هايي كه نياز داريد ابزار هاي سوكت هستند كه در اينجا نيز اراپه شده اند.در ضمن اگر مايل هستيد و تواناييشو داريد يك پروژه تعريف كنيد و با تمامي دوستان در همين فروم انجام بديم : تجربه مناسبي و ارزشمندي خواهد بود...

ان شاالله ادامشو بدن مينويسم...

آخرین ویرایش:

zahra61

New Member
سلام
مرسی از راهنماییتون
چه طور یه پروژه راه بندازم :sad:
خدا حافظ
و بازم تشکر

CenoByte

Member
كاري نداره با مديريت بخش برنامه نويسي تماي بگيريد و با همكاري ايشون و ديگر دوستان پروژه رو شروع ميكنيم.
و ان شا الله به نتيجه ميرسيم.

MnavidM

Active Member
با سلام.

من یه سوال از شما داشتم :

تا حالا با دلفی برنامه نوشتید . (تا چه حدی ؟)

منظورم اینکه اگه تا حالا با دلفی برنامه ننوشید (طبقه گفته خودتون) یه مقدار کارتون سخت میشه .

یه سوال دیگه : شما تا حالا در این زمینه کار کردید ؟ (منظورم همین کار با زبان برنامه نویسی دیگه ای)

من تو این زمینه که می خواهید کار کردم و تقریبا با بیشتر جریاناتش آشنا هستم .

اما اول شما جواب اون 2 تا سوال که گفتم رو بدید تا بعد ببینیم شما باید از کجا شروع کنید.

zahra61

New Member
سلام
اول از توجهتون ممنونم

جواب سوال اولتون: نه تا حالا با دلفی کار نکردم (البته یه یه هفته ای میشه که شروع کردم )

جواب سوال دومتون: با pascal و c و ++c آَشنایی دارم (منظورم از آشنایی اینه که نسبتاً خوب بلدمشون)

در مورد socket هم یه چیزایی میدونم (خیلی کم)

راستی به نظر شما با این اوضاع چقدر احتمال داره بتونم کاررو تا 31 خرداد تموم کنم ؟ :)sad:)

بازم ازتون ممنونم

پاینده و پیروز باشید.

خداحافظ

MnavidM

Active Member
با سلام.

به نظر من چون تازه داريد با دلفي كار مي كنيد و مي خواهيد زود نتيجه بگيريد بايد :

حداقل روزي 3 تا 4 ساعت وقت روي اين كار بزاريد .

و چون با Pascal كار كرديد و يه مقداري هم با مباحث سوكت آشنايي داريد فقط يه پيش نياز ديگه ميمونه

كه اونم كار كردن با عناصر ويژوال هست كه با اين شرايط تو 1 هفته اونم شروع ميشه و مي تونيد بريد

سر اصل مطلب .

و انشاالله تا آخر خرداد تموم ميشه . :wink:

راستي : مي تونيد دقيق بگيد مي خواهيد برنامه چه امكاناتي داشته باشه ؟

zahra61

New Member
سلام

ببینید ما قراره یه Text & voice chat درست کنیم.

Textش دقیقاً مثل yahoo Messenger .

اما در مورد Voiceش حداقل باید این طور باشه که یه فایل صوتی فرستاده بشه ، بعد گیرنده با Media Player اونو

گوش بده .

میشه منظورتون را از عناصر وبژوال واضح تر بگین (منظورم اینه که برای یادگیریش چیکار باید بکنم؟ آیا یادگیری دلفی

کافی نیست؟ )

می دونید زیاد چیزه سختی نباید باشه. استادمون که می گفتند اگه با Socket Programing آشنایی داشته باشید

بیشتر از یکی دو ساعت وقت نمی گیره، ولی مشکل من اینه که با یه زبان تحت Windows آشنایی ندارم:sad:

راستی می بخشید؟مدیر بخش برنامه نویسی شما هستید؟

پیروزو سربلند باشید و خداحافظ.

MnavidM

Active Member
با سلام.

ببینید منظورم از عناصر ویژوال همون کار کردن با Edit , Label (کلا کار با کامپوننت ها) و فهمیدم مفاهیم در مورد

Properties , Event های این طور عناصر هست .

نترسید , چیز سختی نیست :wink:

zahra61 گفت:
بیشتر از یکی دو ساعت وقت نمی گیره، ولی مشکل من اینه که با یه زبان تحت Windows آشنایی ندارم

مشکلی نیست تا هفته آینده راه میفتید :wink: (با یادگرفتن مطالب در مورد ویژوال)

راستی : الآن چه کتاب (ها) رو برای این ضمیمه می خونید .

یه کتاب هست به اسم مرجع کامل دلفی که جلدش هم سفید و آبی هست (الن اسم نویسندش یادم نیست) , این کتاب

برای شروع کار با دلفی خیلی مناسبه .

zahra61 گفت:
راستی می بخشید؟مدیر بخش برنامه نویسی شما هستید؟

بله .

CenoByte

Member
سلام به شما دوستان عزيز :
در مورد كتابي كه دوست عزيز معرفي كردند...كتاب خوبي است ولي كتاب مرجع كامل دلفي 7 كه ترجمه كتاب mastering delphi 7 هست و جلد مشكي داره و قيمتشم 8200 هست كتاب بسيا ر مناسبيه...بهتر از اون آبيه هست.
پيشنهاد دوم : ميتونيم اين پروژه رو بصورت گروهي و با همكاري هم در همين فروم تعريف كنيم و شروع به پياده سازي كنيم.اينجوري هم چيزي ياد ميگيريد و هم با نظرات هم آشنا ميشيد.
موفق و پيروز باشيد.

flashdes

Active Member
سلام
منظور از عناصر ویژوال همون برنامه های شی گرا هست یعنی یک دکمه رو بذار رو صفحه یه دونه ماژول درست کن یک جدول یه دونه پیمایشگر وهمینجور الی ما شا الله که هر کدومش هم باز تنظیمات مربوط به خودش رو داره که فکر کنم اینا رو که یاد بگیری میتونم بهتون به جرات بگم که 40 درصدش رو رفتین وبقیش هم که برنامه نویسی به زبان پاسکال شی گرا هست که زیاد با پاسکال فرقی نداره
اگه منظورم رو فهمیدین امیدوارم به خودتون امیدوار شده باشین

جدیدترین ارسال ها

بالا