سؤال در مورد simpleButton - یک سوال راحت لطفا کمک کنید

سلام
من از روش غیر معمول قبلا مشکلم را حل می کردم ولی این روش وقتم را می گرفت برای همین دنبال راهی ساده و معقول هستم.
وقتی یک simpleButton تعریف می کنم و بعد یک مووی یا یک لیبل مثل تکست به عنوان عنوان روی دکمه قرار می دهم، روی دکمه را می پوشاند و دیگه نمیتونم کلیک کنم مگر فضایی که از زیر این لیبل بیرون باشه متدی مثل enabled را امتحان کردم ولی جواب نمیده و آیا متدی هست که بدون false کردن visible مووی و یا آلفای آن بشه ایونو غیر فعال کرد تا جلوی کلیک شدن دکمه زیرش را نگیره؟

سمبل رو از نوع گرافیک قرار بدید

ممنون این روش شما را امتحان کردم ولی دردسرهای خاص خودش را دارد یعنی دیگه چون مووی نیست نمی تونم راحت ازش با یک دستور ازش کپی بگیرم البته آیا بعد از گرافیک کردن باید دستور دیگری را برای غیر فعال کردن نیز وارد می کردم چون فرقی نکرد همان مشکل را داشت!
من قبلا این کار را می کردم اگه راه بهتری ندارین شما هم میتونین از این راه استفاده کنید.
من یک باتن یا مووی ایجاد می کردم که از نظر ظاهر همان دکمه ای بود که می خواستم داشته باشم و عین همون یک باتن دیگه درست منطبق بر اون ایجاد می کردم و آلفای اون را صفر قرار می دادم و اونو به بالاترین سطح می آوردم در این صورت حالت باتن را داشت و دیگه هیچ شیئی هم مزاحمش نمی شد و کارش را می کرد و زیرش حالا هر چیزی میتونست باشه چون آلفایش صفر بود.

flash.developer

Active Member
نیاز به این کار نیست
کدهاتون رو به همون موی کلیپ نسبت بدید نیاز به دکمه نیست

نیاز به این کار نیست
کدهاتون رو به همون موی کلیپ نسبت بدید نیاز به دکمه نیست

اگه این کار را بکنم دیگه مثل باتن شکل موس وقتی روی اون قرار می گیره تغییر نمیکنه و ضمنا فقط در جاهایی که دقیقا روی کاراکترها هست عمل می کنه و در فضاهای خالی بین کارآکترها و مووی عمل نمی کنه آیا کد خاصی داره که اگه باتن من یک تکست باکس بود تمام فریم تکست باکس باتن من بشه و نه فقط فضای روی نوشته ها.
در ضمن آخه من اگه این سؤال را مطرح کردم علتش این بود که می خواستم حتما اون باتن من که شکل گرافیکی خاصی داره حتما دکمه من باشه یعنی در تمام فضایی که اون باتن اشغال کرده در صورت قرار گرفتن موس رویداد کلیک اتفاق بیفته.

flash.developer

Active Member
شما وقتی یک تکست باکس رو تبدیل به باتن می‌کنید فضای بین کاراکتری هم جز منطفه واکنش قرار می‌‌گیره
همچنی شما می‌تونید در فریم hit باتن منطقه واکنش رو مشخص کنید.

شما وقتی یک تکست باکس رو تبدیل به باتن می‌کنید فضای بین کاراکتری هم جز منطفه واکنش قرار می‌‌گیره
همچنی شما می‌تونید در فریم hit باتن منطقه واکنش رو مشخص کنید.

از اینکه در این گفتگو همراهی می کنید بسیار ممنونم. ولی باید یک راهی داشته باشه که اگه هر شیئی از هر نوع باشد وقتی روی یک باتن قرار گرفت کاری کرد که جلوی رویدادهای روی اون باتن زیریش را نگیره یعنی جلوی کلیک شدن و غیره ...!!!!!
من جایی دیدم از کد .enabled استفاده برای باتن استفاده میشد ولی در استفاده از اون برای اینکه ببینم دقیقا چه کاری انجام میده موفق نبودم و با ارور مواجه میشدم. خواستم بدونم اصلا این پارامتر برای چیه؟ و چه کاری انجام میده؟

flash.developer

Active Member
enabled برای فعال یا غیر فعال کردن یک دکمه و مووی کلیپ استفاده میشه و یک مقدار بولین می‌گیره
PHP:
myButton.enabled=false

PHP:
myButton.enabled=true

آیا اگه شیئ رویی enabled را فالس کنم دیگه حالت خنثی پیدا میکنه و جلوی اجرای رویداد دکمه زیریش را نمیگیره. اگه میدونید لطفا جواب بدید تا من نرم امتحان کنم. راستش من از این پارامتر جاهای دیگه هم امتحان کردم ولی انگار هیچ تأثیری نداشت یعنی اصلا انگار یه کد اضافه بود.

Fanous

Well-Known Member
آیا اگه شیئ رویی enabled را فالس کنم دیگه حالت خنثی پیدا میکنه و جلوی اجرای رویداد دکمه زیریش را نمیگیره. اگه میدونید لطفا جواب بدید تا من نرم امتحان کنم. راستش من از این پارامتر جاهای دیگه هم امتحان کردم ولی انگار هیچ تأثیری نداشت یعنی اصلا انگار یه کد اضافه بود.

سلام
اگر امکانش هست فایلتون رو آپلود کنین تا بهتر بشه کمک کرد
من متوجه مشکلتون نشدم

++Hadi++

Active Member
به اون شیی که روی دکمه رو می پوشونه بگید در مورد اعمال موس غیر فعال شه...یعنی اینکه به اون شیی که مزاحم موستون هست بگید:
PHP:
TROUBLOUS.mouseEnabled=false;
تا باعث شه شی مزاحم در مقابل رویداد های موس غیر فعال شه و :
PHP:
TROUBLOUS.mouseChildren=false;
اینم باعث می شه بچه های اون شی مزاحم که داخلش addChild شدند، از دید موس محو شند و موس روشون هیچ عکس العملی نداشته باشه.اینجا اون شی مزاحم یا بچه هاش می شند مثل شبحی که موس روشون تاثیر نداره و از توش رد می شه...بعد راحت می تونید کاری کنید اون دکمه تون علیرغم اینکه زیر شی مزاحم باشه، به وسیله موس حس شه...
این کد برا اکشن 3 هست و در ضمن منظور من از TROUBLOUS اسم instancename شی مزاحمتون هست...بای...

فکر می کنم اگه از ابتدای این گفتگو شروع می کردیدمتوجه میشدید که مظورم خیلی پیچیده نیست.
من یک شکل گرافیکی خاص دارم که مستطیل یا دایره نیست یعنی ساده نیست و اون را به صورت باتن تعریف کردم میخواهم هرجایی روی اون کلیک میشه رویداد کلیک اجرا بشه. حالا من روی اون یک مووی کلیپ هم برای معرفی این دکمه قرار دادم. حالا این مووی یه قسمتهایی از باتن مرا پوشانده لذا وقتی می خواهم کلیک کنم عمل نمیکنه. می خواهم یه کد راحت پیدا کنم که مثل فریز کردن تو تری دی مکس یا غیر فعال کردن در برخی نرم افزارهای دیگه در حالی که در ظاهر هیچ فرقی نکنه و فقط جلوی کلیک شدن دکمه زیریش را نگیره.
دیگه کم کم دارم به این نتیجه میرسم که از همون کلک های خودمون رای رفع این مشکل باید استفاده کنم. مثلا برای هر دو در صورت رویداد کلیک یک تابع تعریف کنم . که چه باتن زیری کلیک شد و یا چه مووی روش در هر صورت نتیجه همونی باشه که کاربر می خواد.

flash.developer

Active Member
خوب کد زیر همین کار رو می‌کنه
PHP:
myMovei.mouseEnabled=false;

فکر کنم شما اصلاَ کد رو امتحان نکردید.

این کد هم جواب نداد هیچ اروری هم نمیده ولی انگار این مووی مزاحم من هر جوری هست می خواد عرض اندام کنه و هیچ رقمه کوتاه نمیاد. اگه از کدتون مطمئن هستید من اونو تو یه فایل دیگه امتحان می کنم شاید یه چیز دیگه داره این وسط خرابکاری میکنه.

myfirst

Member
myMovie.mouseChildren = false
myMovie.mouseEnabled = false
همون طوری که آقا هادی اشاره کردن

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا