سؤال در مورد بانك بيوگرافي مشاهير

mak

Member
سلام دوستان
سؤال من در مورد يك بانك حاوي عده‌اي مشاهير علم طبّه كه قراره براشون يك سايت تأسيس بشه.اصل قضيه اينه كه هر كدوم از اين اساتيد تعداد نامعلومي عكس دارند(بيشتر از يكي و كمتر از مثلا 10تا)! خب تصور بفرماييد كه يك اپراتور بخت برگشته‌اي داره اسم و مشخصات و بيوگرافي و توضيحات مربوط به هر يك از اين اساتيد رو از طريق اينترنت وارد بانك اطلاعاتي ميكنه ؛ خب تا اونجايي كه منِ ناقص‌العقل مي‌دونم خود عكس داخل بانك اطلاعاتي ذخيره نمي‌شه(آدرسش رو كار ندارم!):sad: خب من براي تعداد نامعلومي عكس(زير 10 عكس) چه كلكي بزنم كه طرف(ادمين) وقتي روي گزينه More Photo كليك ميكنه بتونه همه عكسهاي هر استاد رو آپلود كنه و كاربر هم وقتي استاد مورد نظرش رو پيدا كرد بتونه همه عكسهاي اون رو ببينه:-?

amirlol

Well-Known Member
سلام !
بهترین روش اینه که شما اول یک تیبل عکس و یک تیبل مشاهیر می سازین
بعدش میاین برای مشاهیر Id اختصاص می دین و هر عکس رو در تیبیل عکس می زارین و Id طرف رو میدین !!
برای فراخوانیشم می کین هرچی Id یکی بود برای اینه !! از دستور فیلتر استفاده می کنید در Asp
امیدوارم به جوابت رسیده باشی

amirlol

Well-Known Member
اینم یک پیوست

در زمن اکه اشتباه نکنم من به شما یک معضرت خواهی بدهکارم !!!
چون هیچ چیزی رو نفهمیدین

پیوست ها

• New Microsoft Office Access Application.rar
    10.2 کیلوبایت · بازدیدها: 5

mak

Member
برادر عكس رو چه طوري تو ديتابيس ذخيره كنم؟ ببين اگه تعداد عكسها مشخص بود مثلا تمام اساتيد حتما 5 تا عكس داشتند بعد ميشد اسم عكسها رو با پسوند Id ذخيره كنم و بعد از Id-1 تا Id-5 عكسها رو بازيابي كنم تا ملت يكي يكي عكسها رو ببينن اما حالا كه تعداد نامعلومه چي‌كار ميشه كرد؟
در ضمن اون تاپيك اضافه هم با قاط زدن كانكشنم ايجاد شد و گرنه ما خودمون عقلمون به اين چيزا مي‌رسه برادر الهي!

amirlol

Well-Known Member
اولا عکی بهتره تو دیتابیس نباشه و فقط آدرس اش باشه !!
2) کار دیگه ای هم که باید بشه همونی است که گفتم !!
ببین یک رکود از اسم رو پر می کنی !!!
بعد وقتی میری عکس رو بریزی ID طرف رو می دی که بفهمه این برای اون اسمه
برای بازخونیشم می گی تمام اونایی که ID_name اش یکی بود رو نشون بده !!
حالا چه 1 عدد چه 100 عدد
فایل موجود رو دانلود کن می فهمی

جدیدترین ارسال ها

بالا