زیمنس از قطع معاملات خود با ایران خبر داد

PhonieX

مدیر انجمن <A href="forum.majidonline.com/forums/6


شرکت آلمانى زیمنس از قطع معاملات خود با ایران خبر داد.


به گزارش العربیه پتر لوشر، رییس هییت مدیره شرکت آلمانى زیمنس در جلسه سهامداران این شرکت اعلام کرد: «هیات مدیره این شرکت در ماه اکتبر ۲۰۰۹ تصمیم گرفت که دیگر قرارداد تجاری جدیدى با ایران نداشته باشد.»


وی افزود: "معاملات ما با ایران غیرنظامی و بیشتر در زمینه مخابرات، حمل ونقل و پزشکی بوده است."


پتر لوشر همچنین گفت: ما حساسیت معاملات تجارى خود با ایران را درک مى کنیم و به آن با دیدى انتقادی برخورد مى نماییم و به همین دلیل روابط اقتصادی خود با ایران را کاهش مى دهیم. به نظر می رسد این اقدام پس از آن صورت گرفت که آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، روز گذشته در برلین اعلام کرد «سطح همکاری‌ تجارى آلمان با ایران بسیار کاهش یافته است»


رییس هییت مدیره زیمنس افزود: شرکت ما دیگر قرارداد جدیدى با ایران منعقد نخواهد کرد و صرفا قراردادهاى نیمه تمام خود را به اتمام خواهد رساند.


بر اساس گزارش خبرگزاری ها حجم معاملات تجاری سالانه این شرکت با ایران نیم میلیارد یورو است واین میزان کمتر از یک درصد کل فروش این شرکت را تشکیل می دهد.


شرکت زیمنس قبل از پیروزی انقلاب در ایران پیمانکار ساخت نیروگاه اتمی بوشهر بود اما با پیروی انقلاب روابط خود با ایران را قطع کرد و چند سال پس از آن شرکت روسی اتم استروی اکسپورت جایگزین آن شد.


منبع
 

جدیدترین ارسال ها

بالا