زوم نشدن روی عکس پشت زمینه در تری دی مکس 2014

Mehran_meh

New Member
با سلام خدمت دوستان یه مشکلی که واسه من پیش اومده توی تری دی مکس 2014 اینه که وقتی ی عکس را پشت زمینه قرار میدم و گزینه Lock Zoom/pan رافعال میکنم و عکس در قرار میگیره روی خود عکس زوم نمیشه گرایدا کوچیک و بزرگ میشه ولی خود عکس زوم نمیشه و هی عکس به اطراف صفحه هدایت میشه لطفا راهنمایی کنید مرسی

mohammad@er

Well-Known Member
با سلام خدمت دوستان یه مشکلی که واسه من پیش اومده توی تری دی مکس 2014 اینه که وقتی ی عکس را پشت زمینه قرار میدم و گزینه Lock Zoom/pan رافعال میکنم و عکس در قرار میگیره روی خود عکس زوم نمیشه گرایدا کوچیک و بزرگ میشه ولی خود عکس زوم نمیشه و هی عکس به اطراف صفحه هدایت میشه لطفا راهنمایی کنید مرسی

منم این مشکل رو داشتم !

بهتره از طریق پلین و متریال اقدام کنید !

mohammad@er

Well-Known Member
mohammad@er

خوب دوست تازه وارد!

آموزشمو تا آخر مطالعه کن !:cool:

تشکر هم فراموش نکن !:green:

پیوست ها

• Untitled-1.jpg
    Untitled-1.jpg
    278.5 کیلوبایت · بازدیدها: 67
  • Untitled-2.jpg
    Untitled-2.jpg
    230.8 کیلوبایت · بازدیدها: 62
  • Untitled-3.jpg
    Untitled-3.jpg
    260.2 کیلوبایت · بازدیدها: 62
  • Untitled-4.jpg
    Untitled-4.jpg
    247.3 کیلوبایت · بازدیدها: 58
  • Untitled-5.jpg
    Untitled-5.jpg
    273.9 کیلوبایت · بازدیدها: 55
  • Untitled-6.jpg
    Untitled-6.jpg
    227.4 کیلوبایت · بازدیدها: 59

Mehran_meh

New Member
خوب دوست تازه وارد!

آموزشمو تا آخر مطالعه کن !:cool:

تشکر هم فراموش نکن !:green:

تشکر میکنم واسه جواب اما این کار و همین طور عکس را بصورت متریال نسبت دادن به یه صفحه را بلد بودم من میخوام بک گراند قرار بگیره و بشه روش زوم کرد قبلا هم با تری دی مکس 2012 مشکلی نداشتم اما توی 2014 نمیدونم چرا این مشکل هست که وقتی عکس بک گراند قرار میگیره نمیشه روی خود عکس زوم کرد ایا واسه همه دوستان همینطوره یا تر دی مکس من مشکل داره؟؟؟

Mehran_meh

New Member
منم به خاطر این مشکل دوباره 2012 نصب کردممممممم

عجب نمیدونم این سیاست اتودسک چیه اخه این چه موردی من الان 1 ساعته تمامه منوهارو زیرو رو کردم ولی چیزی پیدا نکردم تقریبا نا امید شدم ولی مطمئنم که درست شدنیه

mohammad@er

Well-Known Member
تشکر میکنم واسه جواب اما این کار و همین طور عکس را بصورت متریال نسبت دادن به یه صفحه را بلد بودم من میخوام بک گراند قرار بگیره و بشه روش زوم کرد قبلا هم با تری دی مکس 2012 مشکلی نداشتم اما توی 2014 نمیدونم چرا این مشکل هست که وقتی عکس بک گراند قرار میگیره نمیشه روی خود عکس زوم کرد ایا واسه همه دوستان همینطوره یا تر دی مکس من مشکل داره؟؟؟

دوست عزیز اگر می خای بک گراند ویوپورت باشه باید 2013 یا 2012 رو نصب کنی !

منم به خاطر این مشکل دوباره 2012 نصب کردممممممم

واقعا !

ع منم دقیقاً همین مشکلو داشتم !

فکر می کردم من بلد نیستم ! :lol:

Hidden Dragon

کاربر فعال
با سلام،

Mehran_meh عزیز، نیازی نیست مکس رو عوض کنی ...ضمنا این موضوع مشکل به حساب نمیاد ...

تا چند وقته پیش Viewport مکس برای نمایش تکسچرها که بصورت Reference استفاده میشدن دارای محدودیت نمایش تا ابعاد 1024*1024 بود تازه اگه کارت گرافیک جواب میداد و نوع درایور رو روی Direct 3d قرار میدادید برای همین خیلی وقتها میبایست از Viewport background استفاده میشد

اما با گسترش توانمندیهای جدید توسط سیستم Nitrous برای نمایش با کیفیت تکسچر که قبلا هم تو یکی دو تا از پست کامل راجع بهش توضیح داده بودم و آموزش براش معرفی کردم، اتودسک بهتر دیده که برای ایجاد Virtual studio از روش قرار دادن تکسچر روی Plane استفاده بشه و در عوض با اضافه

کردن چند Utility و ابزار جدید مثل 2D Pan Zoom mode از Viewport Background برای Match کردن موضوعات سه بعدی با پس زمینه های دوبعدی استفاده کنه ...

چون شما هم مثل خود من کاربر مکس هستی و کاربر مکس = یکم راحت طلبی :wink: ( خودم رو گفتما یه وقت دوستان به رگ غیرتشون بر نخوره ) لینکهای آموزشی رو مجدد براتون قرار میدم که مجبور نشید دنبال پستهای قبلی بنده بگردید

http://docs.autodesk.com/3DSMAX/16/...GUID-99485729-B016-43BB-8035-3887D76771A8.htm

http://docs.autodesk.com/3DSMAX/16/...GUID-CA74469E-9320-4801-B3F0-B4E00461689C.htm

http://www.youtube.com/watch?v=T1n0_Gfw-5U

موفق باشید

fayyazjahani

New Member
برایه حل این مشکل کافیه :

باید اینکار را بکنیدابتدا بروید به تب customize و سپس به preference تب vieworts در بخش chooseDriver کلیک گزینه legacy Direct3d انتخاب کنید بعد مکس را ریست کنید بعد .... درست میشه .
attachment.php

برایه فراخوانی عکس هم در viewes در viewes port immage باید custume image تیکش فعال باشه که بتونین با alt +B عکس رو فراخوان بدین .

خودم این مشکل رو داشتم هم تو 2014 و هم 2016 اینجوری مشکلتون حل میشه . البته دوستمون
Hidden Dragon روش جدید رو هم توضیح دادن بهتون

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا