زمینه دلخواه دانلود برای وردپرس

hamid

Well-Known Member
سلام با توجه به اینکه من زیاد آشتایی با کدنویسیو ویرایش ندارم و میترسم دست بزنم همه چی بهم بریزه از دوستان کسی هست برای من یه زمینه دلخواه درست کنه اگه اره که من ایکناشو بدم

tarenoco

Member
با کم جستجو تو اینترنت به نتیجه دلخواه میرسید
این یه آموزش که از اینترنت پیدا کردم و خودم هم تست کردم

آموزش

زمینه دلخواه در وردپرس یک قابلیت بسیار کاربردی برای قرار دادن فیلد جدید در هنگام ارسال نوشته جدید و نمایش اون فیلد در اون خبر هست.
برای مثال شما می تونید زمینه دلخواهی برای لینک های دانلود خودتون ایجاد کنید یا لینک خرید محصولتون رو به فروشگاه دیگه ای بدید
توضیحات خاصی برای نوشته بنویسید و هزاران مثال دیگه...

در ابتدا نحوه قرار دادن زمینه دلخواه در قالب:

نکات مهم: زمینه دلخواه ر و فقط باید در حلقه مطلب قرار بدید. مانند فایل single.php یا index.php یا هر برگه ای که حلقه نمایش مطالب درونش هست!

هر زمینه دلخواه یا به عنوان دیگه فیلد دلخواه دارای دو فیلد هست. یکی شناسه اون زمینه (برای وقتایی که ما چندین زمینه داریم) و یکی دیگه مقدار (که نمایش داده میشه)

نمونه:
ما قصد داریم درون مطلبمون رمز عبور یک فایل رو نمایش بدیم. کد ما به صورت زیر هست:

PHP:
رمز عبور: <?php $values = get_post_custom_values("password"); echo $values[0]; ?>

در اینجا ما زمینه دلخواهی رو با نام password رو فراخوانی کردیم. درخواست کردیم زمینه رو بریزه داخل متغیر values و در نهایت با دستور Echo چاپ می کنیم.

به تصویر زیر دقت کنید:
136172713168521.png

talesh

Active Member
دستور شرطی برای زمینه دلخواه

برای اینکه با دستور شرطی کار کنید مثلا اگر لینکی وجود داشت نمایش داده شود
میتونید از کد زیر استفاده کنید.

[PHPS]

<?php if( get_post_meta($post->ID, "download", true) ): ?>
<a href="<?php echo get_post_meta($post->ID, 'download',true); ?>">دانلود : download</a>

<?php endif; ?>
[/PHPS]

tarenoco

Member
برای اینکه با دستور شرطی کار کنید مثلا اگر لینکی وجود داشت نمایش داده شود
میتونید از کد زیر استفاده کنید.

PHP Code:

<?php if( get_post_meta($post->ID, "download", true) ): ?>
<a href="<?php echo get_post_meta($post->ID, 'download',true); ?>">دانلود : download</a>

<?php endif; ?>

خیلی ممنون من زیاد تو این کارا وارد نیستم برای اینکه این زمینه دلخواه رو جایی که دوست داریم نشون بدیم ، صرفا نه انتهای پست
باید چیکار کنیم ؟

amirrobin76

New Member
آموزش سایت بیگ تم دوستان گذاشتن کاملترین آموزشه تنها مشکل شما میمونه کد های css که به سلیقه خودتونه

جدیدترین ارسال ها

بالا