زبان برنامه نویسی مناسب با توجه با نیاز های من!

onlineman

Member
با توجه به انتظارات من از خروجی برنامه نویسی ، چه زبانی رو پیشنهاد می کنید تا به صورت جرفه ای دنبال کنم
؟ :?:

در کل من به دنبال یک زبان برنامه نویسی که برای اینکار ها کامل باشه و یه حداقل تکمیل تر از بقیه زبان ها باشه :

- نوشتن برنامه های کاربردی تحت ویندوز" مث خیلی از برنامه های موجود در بازار "

- هماهنگی برنامه های نوشته شده در اون با ویندوزهای جدید " مثل سون و ..."

- پشتیبانی از زبان فارسی

- منابع آموزشی در دسترس " مثل کتاب و یا غیره.."

- ...

خیلی ممنون میشم اگه راهنماییم کنید!

"لطفا اگر زبانی معرفی می کنید دقیقا بگید باید چه چیزایی تهیه کنم یعنی منابعی که باید برای شروع برنامه نویسی تهیه کنم رو هم در صورت امکان معرفی کنید "

:rose:

illusionist

New Member
سلام
ببین اگه قبلا سی یا سی++ کار کردی بهت پیشنهاد میکنم که دنبال سی شارپ باشی چون زبان برنامه نویسی کاملی و از فارسی پشتیبانی میکنه کار کردن با این زبان بسیار راحته !

مشکلی که اینجا وجود داره اینه که شما فقط برای نسخه های مختلف ویندور میتونی برنامه بنویسی !

اگه تا حالا برنامه نویسی نکردی از الان برو دنبال جاوا !
بخاطر jvm (java virtual machine) & jtee(java enterprise edition نسبت به بقیه زبان ها سرتره !

اگه پاسکال واردی راحت میتونی با ویژوال بیسیک کار کنی ‍!
به قول یکی از اساتید اگه هم خیلی میخوای مقرراتی برنامه بنویسی ++vc گزینه مناسبیه

در اخر که من خودم #c کار میکنم و همه نیازهای برنامه نویسی رو بر طرف میکنه
امیدوارم کمک کرده باشم .

onlineman

Member
دوست من از راهنمائیت بی اندازه ممنونم

سلام
ببین اگه قبلا سی یا سی++ کار کردی بهت پیشنهاد میکنم که دنبال سی شارپ باشی چون زبان برنامه نویسی کاملی و از فارسی پشتیبانی میکنه کار کردن با این زبان بسیار راحته !

مشکلی که اینجا وجود داره اینه که شما فقط برای نسخه های مختلف ویندور میتونی برنامه بنویسی !

--->من متوجه منظورت نشدم! یعنی چی فقط واسه نسخه های مختلف ویندوز میتونی برنامه بنویسی؟ یعنی هر برنامه ای که باهاش مینویسی فقط مختص به یه ویندوز (مثلا فقط xp یا .. ) هست؟!

اگه تا حالا برنامه نویسی نکردی از الان برو دنبال جاوا !
بخاطر jvm (java virtual machine) & jtee(java enterprise edition نسبت به بقیه زبان ها سرتره !

در مورد جاوا : یعنی کلیه نیاز هایی که برای نوشتن برنامه کاربردی تحت ویندوز با پشتیبانی از فارسی لازمه رو ساپورت میکنه؟ اگر اره میشه دقیق تر بگی چه چیزی باعث میشه این جاوا سرتراز بقیه زبان ها برای این منظور باشه؟

و در صورت امکان یه منبع هم توی نت معرفی کنی ممنون میشم

.

winsent

Banned
به نظر من شما میتونید از زبان های زیر بهره ببرید که هم کاربردی هستند و هم میتونید از طریق برنامه نویسی با اونها درآمد داشته باشید:
- پی اچ پی
- جاوا
- آژاکس

برای دریافت کتاب ها م مقاله های آموزشی کامل و بسیار مقید به 2 وب سایت زیر سر بزنید:
ایران میت
دوِلاپرسنتر

موفق باشید

آخرین ویرایش:

onlineman

Member
winset دوست من خیلی ازت ممنونم بابت راهنمایی منابع و کمکت اما هدف من نوشتن برنامه های تحت وب نیست! من میخوام در زمینه برنامه های کاربردی تحت ویندوز مثل دیکشنری ها و ابزار ریجستری و این دست برنامه ها فعالیت کنم!

توی نت خیلی تحقیق کردم ولی هرکسی یه طور میگه من بین : C# , delphi , visual studio سرگردان شدم!

کدوم یک از این سه زبان در مجموع قدرتمند تره نسبت به بقیه و برای نوشتن برنامه های کاربردی تحت ویندوز ( با در نظر گرفتن ساپورت زبان فارسی ) مناسب تره!

لطفا دلایل خودتون رو هم بگید!

سوال دیگه ای هم داشم ( البته شاید برای شما این سوال خنده دار باشه ولی خب من اطلاعاتم کمه ) اینه که در نهایت وقتی برنامه تقریبا آماده شد! پوسته های گرافیکی که براش قسمت ها یمختلفش طراحی کردیم رو میشه روش سوار کرد یا این هم قوانین خاصی داره؟

باز هم ممنون

the_king

مدیرکل انجمن
winset دوست من خیلی ازت ممنونم بابت راهنمایی منابع و کمکت اما هدف من نوشتن برنامه های تحت وب نیست! من میخوام در زمینه برنامه های کاربردی تحت ویندوز مثل دیکشنری ها و ابزار ریجستری و این دست برنامه ها فعالیت کنم!

توی نت خیلی تحقیق کردم ولی هرکسی یه طور میگه من بین : C# , delphi , visual studio سرگردان شدم!

کدوم یک از این سه زبان در مجموع قدرتمند تره نسبت به بقیه و برای نوشتن برنامه های کاربردی تحت ویندوز ( با در نظر گرفتن ساپورت زبان فارسی ) مناسب تره!

لطفا دلایل خودتون رو هم بگید!
پشتیبانی از زبان فارسی کلا در چند تا مورد ساده خلاصه میشه، Unicode بودن رشته ها (برای هر کاراکتر دو بایت)،
قابلیت Right To Left و Alignment در کنترل ها (اجزاء گرافیکی مثل TextBox و ComboBox و ...) و صفحه کلید.
سیستم عامل های فعلی Unicode را پشتیبانی می کنند.

Right To Left و Alignment هم تقریبا جزو حداقل قابلیت های متعارفی است که در زبان های ویژوال ارائه شده.
صفحه کلید فارسی هم کلا جزو مواردی است که سیستم عامل ارائه می دهد، نه زبان برنامه نویسی.
این ویژگی ها در تمامی زبان های ویژوال مدرن (این چند سال اخیر) وجود داشته، به همین جهت نگران این مساله
نباشید.

قدرت زبان برنامه نویسی ارتباط مستقیمی با زبان ندارد، بلکه قدرت زبان به برنامه نویس بستگی دارد.
مقایسه زبان های برنامه نویسی تجاری همه منظوره ای مثل #C و Delphi و Visual Basic همانند مقایسه
قاشق و چنگال است.

اگر پیش زمینه ای در مورد تجربه این زبان های برنامه نویسی را ندارید، توصیه می کنم که برنامه نویسی را با #C
آغاز کنید. زبان #C و ++C و Java شباهت های زیادی به هم دارند، به همین جهت بعدا در یادگیری زبان های
#C و ++C مشکلی نخواهید داشت.

جاوا را توصیه نمی کنم، در دنیا گسترده ترین کاربرد را جاوا دارد و بسیار محبوب است، اما جاوا برای برنامه نویسان
غیر حرفه ای یا کسانی که تنها روی یک پلاتفرم همانند ویندوز برنامه می نویسند و یا سرعت
کامپایل و اجرا را به قابلیت حمل کد برنامه شان ترجیح می دهند، زبان مناسبی نیست.

++C حرفه ای ترین زبان تجاری موجود است، یادگیری اش آسان است، قدرتمند و بسیار انعطاف پذیر است،
اکثر محصولات شرکت های بزرگ نرم افزاری را با ++C می نویسند، اما نوشتن برنامه های متوسط و بزرگ
با آن مشکل است، و به همین دلیل برای برنامه نویسان مبتدی توصیه نمی شود، مگر در حد یادگیری
برنامه های کوچک و سبک.

ویژوال بیسیک زبان ساده و قدرتمندی است، اما اگر سابقه برنامه نویسی با آنرا نداشته اید، هیچ مزیتی نسبت به
#C ندارد که بخواهید ویژوال بیسیک را انتخاب نمایید.

سوال دیگه ای هم داشم ( البته شاید برای شما این سوال خنده دار باشه ولی خب من اطلاعاتم کمه ) اینه که در نهایت وقتی برنامه تقریبا آماده شد! پوسته های گرافیکی که براش قسمت ها یمختلفش طراحی کردیم رو میشه روش سوار کرد یا این هم قوانین خاصی داره؟
باز هم ممنون
منظورتان را درست متوجه نشدم، اما به هر حال نحوه بکار گیری پوسته های گرافیکی به زبان برنامه نویسی و
شیوه طراحی برنامه نویس بستگی دارد و یک حالت خاص و محدود نیست.

mosi20

Active Member
منم مثل شما بودم با این تفاوت که من php , javascript , mysql , html بلد بودم.
برای من کارکردن برنامه در لینوکس و ویندوز همزمان مهم بود.
بعد از اینکه مدت زیادی دنبال گزینه ی مناسبی بودم به جند زبان برخورد کردم java , c , pyton
در بین این ۳ گزینه c یه برتری ای داره==> به صورت پیش فرض نصب هست و نیازی نیست که کاربر چیزی نصب کنه.
pyton برنامه نویسی جدیدی هست که خیلی ساده و سریع هست ولی نیاز به نصب داره.
java تا اونجایی که من میدونم واقعا قابلیت حمل بالایی داره ولی کند هست.

من با این بررسی ها java را انتخاب کردم.
ولی واقعا سخت هست.

اگه میخوای برنامه ای بنویسی که سریع باشه و راحت باشی من خانواده ی C را بهت توصیه میکنم و فکر کنم C++ راحت تر باشه ولی C# کاملتر هست.

در کل این موضوع خیلی جای بحث داره ولی اگه یه زبان را یادبگیری راحت تر میتونی بقیه ی زبان ها را یاد بگیری.
یه دوستی بهم میگفت به ترتیب اینا را یادبگیر : c < c++ < c# < java
یعنی اینا به هم خیلی شبیه هستند ولی java یه نظم خیلی زیادی داره که یادگیریش را سخت میکنه.

جدیدترین ارسال ها

بالا