ریگینگ! باورم نمیشه! این دیگه خود تیم ملیه!

1835ali

Well-Known Member
avghh جان من منظورم این نبود که آقا مکس ول کن بیا با مایا کار کن چون بقول خودت با اون راحت تری .
من منظورم اینه که در مورد ریگینگ که بحث این مبحث هم هست مایا قوی تره در ضمن در مورد uv مایا هیچی کم و کسر نداره چون اگه خودت هم یکم کار کنی اینو متوجه میشی دوم در مورد متریال دهی فکر نکنم ربطی به نرم افزار ها داشته باشه چون این موتور رندره که متریال می ده که برای هر دو از نرم افزار ورژن های مختلفی از موتور های رندر مثل منتال و وی ری براشون در اختیار همگان هست
در مورد اسکریپت هم حق با شماست من نمی دونم ولی از متخصصین مکس شنیده بودم در چند سایت که این مشکلو دارن مثلا در fluid effect که بعید می دونم در مکس باشه
از آقا فرخ هم ممنونم که جواب سوال رو دادن با وجود کار با مکس و مایا
در ضمن بازم میگم من بحث رو برای اطلاع دوستانی که ریگینگ انجام می دن و نمی دونند در مایا به چه شکلی هست گفتم برای کمک نه دعوا که کدام نرم افزار قوی تره

Farrokh

Active Member
در fluid effect که بعید می دونم در مکس باشه

توی مکس ابزار pf هست که می تونه این کار رو انجام بده
ولی باید برای خلق حرفه ای مایعات دست به دامن پلاگین هایی مثل glue 3d شد

(البته تا اونجایی که من اطلاع دارم)

از آقا فرخ هم ممنونم که جواب سوال رو دادن با وجود کار با مکس و مای

منم از شما ممنونم علی جان هرچند که من کاربر مکس هستم و هنوز در حال یادگیری مایا هستم

در ضمن بازم میگم من بحث رو برای اطلاع دوستانی که ریگینگ انجام می دن و نمی دونند در مایا به چه شکلی هست گفتم برای کمک نه دعوا که کدام نرم افزار قوی تره

خیلی ممنونم
نه دعوایی که وجود نداره

ولی اگه میشه یکم بیشتر توضیح بده

دوست دارم بدونم دقیقا چه جور امکاناتی در مایا هست که اونو توی این زمینه اینقدر حرفه ای تر می کنه

ضمنا آیا این حرف درسته که مدلینگ در مکس خیلی راحت تر و حرفه ای تر از مایا هست؟

ممنون

1835ali

Well-Known Member
ولی اگه میشه یکم بیشتر توضیح بده

دوست دارم بدونم دقیقا چه جور امکاناتی در مایا هست که اونو توی این زمینه اینقدر حرفه ای تر می کنه

ضمنا آیا این حرف درسته که مدلینگ در مکس خیلی راحت تر و حرفه ای تر از مایا هست؟

ممنون

چشم فرخ جون درباره ریگینگ با مایا هرچند اطلاعات من در حد حرفه ای نیست ولی سعی می کنم هر بار یه قسمتی رو توضیح بدم چون با مکس ار نکردم و نمی دونم چی داره چی نداره

در مورد مدلینگ راستش من با مکس کار نکردم ولی در مایا تقریباً همه ابزاری هست و ترکیبشون هم خیلی راحته و دو تب مخصوص پلیگن و سورفیس برای مدلینگ هست که چیزی رو از قلم ننداخته در کل نمی دونم چطور توضیح بدم چون مکس کار نکردم ولی مایا رو حتماً پیشنهاد می کنم امتحان کنی حتی برای چند پروژه کوتاه ، البته مایا پروژه های بلند خوارکشه

hosienmax100

3D Artist
rig اگه درست و دقيق اعمال بشه تمامي نكات رعايت بشه توي مكس خيلي هم لذت بخشه اين عمليات

سي جي آكادمي ارجاع بشيد از طرف من !!!..........

حالا اون مهم نيس اين استاد كرمانشاهيه رو سايت هست يعني سر ميزنه يا اينكه ...........سركاري بود (كلمه ي تحريكي )

AVGHH

Member
avghh جان من منظورم این نبود که آقا مکس ول کن بیا با مایا کار کن چون بقول خودت با اون راحت تری .
من منظورم اینه که در مورد ریگینگ که بحث این مبحث هم هست مایا قوی تره در ضمن در مورد uv مایا هیچی کم و کسر نداره چون اگه خودت هم یکم کار کنی اینو متوجه میشی دوم در مورد متریال دهی فکر نکنم ربطی به نرم افزار ها داشته باشه چون این موتور رندره که متریال می ده که برای هر دو از نرم افزار ورژن های مختلفی از موتور های رندر مثل منتال و وی ری براشون در اختیار همگان هست
در مورد اسکریپت هم حق با شماست من نمی دونم ولی از متخصصین مکس شنیده بودم در چند سایت که این مشکلو دارن مثلا در fluid effect که بعید می دونم در مکس باشه
از آقا فرخ هم ممنونم که جواب سوال رو دادن با وجود کار با مکس و مایا

نه علی آقا جون دعوا کدومه داریم دوستانه بحث میکنیم، حالا یکم خشن شد و 4 تا حرف قلمبه هم زدیم که دعوا نیس، گفتمانه!! :D
در مورد متریال دهی تاچند وقت پیش من میدونستم که مایا سیستمی به نام Pelt که تو مکس هست رو نداره که این خودش زمان تکسچرینگ به اشکال پیچیده خیلی کمک میکنه.

ولی باید برای خلق حرفه ای مایعات دست به دامن پلاگین هایی مثل glue 3d شد
دقیقا فرخ جان این پلاگین خدای مایعات و سیالاته که یکم که باهاش کار کنی تفاوتشو با پارتیکل فلوی خود مکس حس میکنی، انقد که طبیعی و سبکه.

حالا اون مهم نيس اين استاد كرمانشاهيه رو سايت هست يعني سر ميزنه يا اينكه ...........سركاري بود (كلمه ي تحريكي )
موضوع چیه؟ من نگرفتم، کرمانشاهی کیه؟

آخرین ویرایش:

e.k

Member
اه...من نتونستم این تا\یک رو ‍‍‍‍\یگیری کنم...
دوستان من سایتم رو راه انداختم و به زودی مقالات و rig اماده هم میزارم....و نکته ای رو که باید بگم اینه که منطق کار در platform های مختلف یکی هست منتها در صنعت فیلم بیشر از مایا در rigging department ها استفاده می شه .

سایت من : www.parstd.com

احسان...

hosienmax100

3D Artist
احسان خوشحالم برگشتی ...ما منتظر میمونیم ....

این لینک سایتت رو هم بزار تو امضات احتمالا پستت ویرایش میشه توسط مدیران

اما خداییش سایت قشنگی داری ها ..من خوشم اومد

موفق باشی

Sherlock_Holmes

Active Member
احسان جان ممنون...

حسین جان ممنون از توجهت داداشی اما اون چیزی که خلاف قوانین هست برای تبلیغات شخصی هست.. اما اینجا قضیه آموزش هست...
اونم آموزشی که طالب زیاد داره و کاملا بدرد همهمون میخوره... :wink:

نیازی به ویرایش نیست...

جدیدترین ارسال ها

بالا