روش fdisk هارد

خسته نباشيد من جديدا يه هارد خريد و وقتي خواستم fdisk كنمش بعد از اينكه سي دي بوت رو گذاشتم و از رو اون بالا اومدم و وارد محيط داس شدم و زدم fdisk با يه چند تا مرحله و گذينه روبرو شدم يعني دقيقش كه تو قسمت اول چهارتا سوال كرد و من كه گزينه اول رو زدم تو قسمت دومم هم كه اومدفكر كنم چهار تا سوال ديگه اگر ممكنه برام دقيقا توضيح بديد اين چهار تا سوال تو دوره اول و دوم هر كدوم چي هستن و اگرم ممكنه برام توضيح بديد كه برايه ريختن ويندوز و كلا راحت ترين و استاندارد ترين روش برايه fdisk هارد انتخاب كدوم گزينه ها هست خلاصه ممنون ميشم كامل برام توضيح بديد همه گزينه هاش رو و در صورت انتخاب هر كدوم چه امكاني پيش ميادممنون

longhorn

Member
نازنین خانم شما اصلاً احتیاجی نیست که شما برای Fdisk کردن از DOS استفاده کنید .
که اصلاً استفاده از DOS کاز اشتباهیه (به دلایل علمی) مخصوصاً اگر شما قصد نصب ویندوز ME و بالاتر رو داشته باشید .
شما اختمالاً میخواید ویندوز XP رو نصب کنید . پس CD ویندوز رو در دستگاه قرار بدید و سیستم رو از روی سی دی BOOT کنید . بعد از طی مراحل اولیه و بعد از اون مرحله که از شما میخواد برای ادامه نصب موافقت خودتون رو اعلام کنید و کلید F8 رو بزنید تمامی فضای هارد های موجود بر روی سیستم رو به شما نشون میده .
در همین مرحله شما میتونید کل هارد یا هاردهاتون رو Fdick کنید یعنی هم میتونید پارتیشن های قدیمی رو پاک کنید و هم پارتیشن جدید ایجاد کنید و ...
بعد از ایجاد پارتیشن ها با فضای کافی از شما میخواد که نوع Format اونها رو مشخص کنید که من به شما پیشنهاد میکنم گزینه FAT رو انتخاب کنید و نه NTFS و پارتیشن ها تون رو فرمت کنید و ادامه نصب ویندوز . . .

جدیدترین ارسال ها

بالا