روش هایی برای مقابله با هک(شخصی)

local_lover

Member
سلام
اینو که من زدم توی عنوان شخصی زدم که فکر نکنید مربوط میشه به روش های مقابله با هک سایت و... که اون دوباره بحثیث جدا که انشالله اگر زنده ماندیم در خدمتون هستیم :green:
خوب اگر مدیران دیدن تایپیک خوبی هست لطفا مهمش هم بکنن چون میخوام ادامش بدم و هر چی بلدم در اختیار برو و بچه ها ایرانی بزارم که یه جورایی هر کسی نتونه براشون شاخ و شونه بکشه :wink:
خوب ایشالله در تایپیک ها بعدی من روش ها را بیان میکنم و با هم جلو میریم

ازتون خواهش میکنم اینجا هیچ سوالی نکنید تا مدیران یه تایپیک دیگه را ایجاد کنن که این آموزش خراب نشه :cry:

local_lover

Member
خوب مسئله اول در هک و امنیت اینکه سیستم امنی داشته باشید
سعی کنید از اینترنت سکوریتی ها استفاده کنید و کنار اون یه anti Trojan یا Anti spy را در کنارشون داشته باشید و مطمئن باشید خوب کار میکنه
حتی اگر از سیستم خوبی برخوردار هستید از یک اینترنت سکوریتی استفاده کنید و چند تا نسب کردن اون جز درد سر هیچی نداره ولی نصب کردن Anti spy یا برنامه های کمکی امثال اون را حتما روی سیستمون داشته باشید چون میتونه در مواردی که اینترنت سکوریتی جواب نمیده اون شناسایی کنه و به کمکتون بیاد

local_lover

Member
مسئله دوم یک سری نکات ایمنی هست در مورد هک نشدن
به هیچ عنوان از هیچ کاربری ناشناسی فایل دریافت نکنید مخصوصا عکس و فایل های اجرایی که این دو تا مهم ترینشون هستند
روی هر لینکی کلیک نکنید و در هر فرومی نرید چون یک روش جدید را بچه های هکر استفاده کردنند که من خودمم تست کردم کاملا جواب داده که حالا در ادامه بهتون میگم
با یک لینک میشه چند تا کار کرد؟
1- یه لینک حاوی ویروس که کاربر بلافاصله وقتی باز میکنه ویروس در کامیپوترش پخش میشه و شاید هدف خاصی داشته باشه
2- ای پی سیستم طرف را میگیره و از طریق پورت ها شروع میکنه به شل گیری از سیستم هدف و...
3- این روش را که روش جدیدی هم هست را بهتون میگم تا بدونید اونکه گفتم توی هر فرومی نرید دلیلش این بود که فرد هکر میاد و یه عکس حالا هر چی را میزاره توی سایت بعد این متد جدید هست و خودمم تست کردم
بعد کاربر بالافاصله بعد از دیدن عکس فقط ببینی عکس را هر چی پسورد سیو شده بوده را برای طرف میفرسته و البته با بعضی مرورگرها که سوتی میدن و اینطوری امنیت کاربرا را به خطر میندازن

خوب این بخش به پایین رسید انشالله در تایپیک های بعدی بهتون یاد میدم که چطوری با هکرها مقابله کنید و خیلی راحت راحت حالشون را بگیرید :green:

local_lover

Member
خوب میریم سراغ مسائل ایمنی سری دوم
در سری دوم در مورد عکس و لینک بهتون گفتم و سری بعدی در مورد همین ها هست با یه کم تفاوت
خوب سعی کنید همیشه روی آیکون های روی دکستاپ کامیپوتر خودتون را بشناسید اینو واسه این میگم که یه متد جدید اومده که میتونه از طریق مسنجر بدو اجازه شما برای شما فایل ارسال کنه و این خیلی خطرناکه مثلا یه نفر میاد یه فایل تروجان را با ایکون فایرفاکس و اسمش روی دکستاپ شما ایجاد میکنه و شما هم بدون اطلاع فکر میکنید اون مرورگرتون هست در حالی که هرگز اون مرورگر نبوده و یه فایل اجرایی آلوده به تروجان هست :shock:

یه نکته ایمنی دیگه که میخوام بگم اینکه اصلا با افرادی که نمیشناسید چت نکنید و مخصوصا توی روم ها روی لینک ها کلیک نکنید

در تایپیک های بعدی به سراغ بحث امنیت ایمیل های شخصی میرم و بیشتر موضوع را بازش میکنم

Member
اینجوری که شما میگید نباید از اینترنت استفاده ای کرد
بهترین راه برای مقابله بالا بردن اطلاعات در این مورده که البته تاپیک شما همین هدف رو دنبال میکنه ولی فکر نمیکنید اگر به چزئیات بپردازید و شیوه ها رو کاملا عملی نشون بدید (با مثال) بهتر باشه؟
من چند پست قبلی شما رو جمع بندی میکنم
----------------
1- آدمهای توی اینترنت غریبه هستند و اصلا عاقلانه نیست به غریبه ها اعتماد کرد
2- همیشه از سایت های معتبر استفاده کنید
----------------
چند نکته از من
1- یاهو مسنجر که توی دوره آزمایشی فیلتره (روی پایلوت) پس بحث امنیتیش منتفی میشه
2- یاهم میل و جی میل هم توی لیست هستند پس بحث اونا هم منتفی میشه
3- سایت های تبلیغاتی اصلا جای امنی برای چرخیدن نیستند
4- اکثر سایت های ایرانی دچار ضعف امنیتی هستند (حتی دولتی ها) پس با احتیاط باهاشون کار کنید
5- در هنگام باز کردن سایت ها از درست بودن آدرس سایت ها مطمعن شوید (مثال چند آدرس قلابی)
www.yąhoo.com
www.gooģle.com
www.mail-yahoo.com
www.gemail.com
6- کامپیوتر جزو لوازم شخصی شماست. لوازم شخصی خود را با کسانی که ممکن است ویروس و میکروب داشته باشند تنها نگذارید
7- شماره موبایل خود را جای پسورد استفاده نکنید (کلا پسوردایی بزارید که کسی نتونه حدس بزنه)
و در آخر اطلاعات خود را در ضمینه کامپیوتر بالا ببرید تا حک نشوید

local_lover

Member
اوه ببخشید حواسم نبود شما بهترین هکرید ببخشید
یعنی چی اینطوری من میگم اصلا نباید رفت تو اینترنت ؟ :-?
یعنی اینکه از شخص غریبه فایل نگیرن و اینکه توی فروم های چرت و پرت نرن و روی هر لینکی که میرسن کلیک نکنند چه فرقی داشت اقای مهندس حرفای من با شما ؟
اگه اجازه بدید من خیلی خیلی بهتر میتونم اینا را بگم ولی ببخشید که همه کاربران مثل شما مهندس کامیپوتر نیستن ها و باید باید گم گم شروع کنن اتفاقا موضوع بعدی تایپیک منو هم اگه ببیند میخواستم در مورد امنیت ایمیل صحبت کنم :mad:

local_lover

Member
امنیت ایمیل های شخصی
این بحث را میخوام مفصل توضیح بدم چون بیشتر هک ها از همین جا هست
بهترین روش که بتونید اینها را درک کنید اینکه اول روش های هک را بدونید بعد بیایید زدش را عمل کنید

1- استفاده از صفحات تقلبی
2-کرک کردن پسورد یا حدس زدن اون
3-هک از طریق تروجان
4- هک از طریق سرور سایت
5-هک ایمیل از طریق سیستم شما

خوب من توی پست های بعدی به مراتب شما را با هر کدوم اشنا میکنیم

local_lover

Member
1- استفاده از صفحات تقلبی
در این روش که شاید رایج ترین روش باشه هکر میاد یه پیچ شبیه به پیچ یاهو درست میکنه که معروف هستند به فاک پیچ ها که الان توی هر سایت هکی بیارید میتونید اونها را گیر بیارید
روش کار اینها اینه که میان یه فاک پیچ درست میکنن و به یه اسمی به ایمیل شما میفرستند مثلا Yahoo.com و در واقع این لینک نیست و متن هک که بهش لینک دادن مثلا
Yahoo.com
که من اینو الکی زدم ولی صدها ادرس میتونن مثل این باشند و شما میرید و یوزر نیم و پسوردتون را وارد میکنید و ارسال میشه برای ایمیل هکر و حالا ممکنه شما را ببره به یه صفحه ای که اصلا موجودیت نداره یا اگر برنامه نویسی بلد باشه با یوزر نیم و پسورد شما میره تو یاهو هم لوگین میکنه که طبیعی تر به نظر برسه
و اینها را اکثرا با نامه هایی از این شرکت ها فرستاده میشه و خیلی طبیعی هم به نظر میرسه که باید حواستون خیلی جم باشه
کم کم سطحش را میبریم بالاتر

local_lover

Member
2-کرک کردن پسورد یا حدس زدن اون
این روش که یکی از زمان گیر هست و البته برای بعضی ایدی ها خیلی راحت هست
در این روش از یک برنامه استفاده میشه که یک ایدی یا لیستی از اونها را میدین بهش و لیست پسورد مورد نظرتون که اماده اون هم هست بهش میدن و یکی یکی تست میکنه و اگر تونست لوگین کنه پیغام میده و یوزر و پسورد بهتون میده:-?
حالا روش مقابله با اون اینه که از پسوردهای بسیار مشکل استفاده کنید که اصلا این روش را از بین میبره:wink:

local_lover

Member
3-هک از طریق تروجان
خوب اینم یه از روش های قدیمی هست و فکر کنم دیگه همه باهاش آشنا باشن ولی بازم من میگم
خیلی فکر میکنن این روش از دیگه جواب نمیده و از کار افتاده ولی اینطوری نیست و اون برنامه سرور شما شاید از کار افتاده باشه و اینم بگم هر روز چند برنامه جدید میاد که بعضی های اونها را حتی انتی ویروس ها هم نمیتونند شناسایی کنند بنابراین این روش را دست کم نگیرید :cool:
خوب در این روش هم یک فایل عکس یا یک فایل اجرایی را وارد برنامه سرور میکنن و یک ایمیل به برنامه میدید و مثلا میگه با کامپیوتر هدف چه کارهایی را هم بکنه :)
روش مقابله باهاشم در بالا توضیح دادم که عکس و فایل ناشناس را دریافت نکنید
در ضمن حالا این تروجان صرفا برای هک ایمیل نیست و تروجانی هست که میتونه از صفحه کامیپوتر شما فیلم برداری کنه و هر پسوردی وارید میکنه را برای طرف میفرسته

local_lover

Member
4- هک از طریق سرور سایت
این روش که روش مشکلی هم به نظر میرسه اینه که بیایید کل سرور یا سایتی که ایمیل میده را هک کنید مثلا بیایید یاهو را هک کنید :lol:

local_lover

Member
5-هک ایمیل از طریق سیستم شما
خوب اینم یه روشی هست که طرف میاد اول سیستم شما را هک میکنه و بعد میتونه به پسورد های ایمیل و... دسترسی پیدا کنه
روش مقابله باهاشم اینه که اینترنت سکوریتی قدرتمند نصب کنید و باگ برنامه ها را برید ببنید و سعی کنید از ورژنی استفاده کنید که باگ نداشته باشه

the_king

مدیرکل انجمن
لطفا قوانین مجید آنلاین را با دقت مطالعه فرمایید :

c7 - پیش از پاسخگویی سایر کاربران به آخرین پاسخی که خودتان ایجاد کرده اید پاسخی ندهید.
برای بالا آوردن مبحثی که خودتان ایجاد کرده اید پاسخ های بی مورد ارسال نکنید، برای دریافت کردن پاسخ از سایر کاربران باید صبور باشید. ارسال کردن مطالب بی مورد و اضافی اسپم محسوب شده و ممنوع است.

local_lover

Member
لطفا قوانین مجید آنلاین را با دقت مطالعه فرمایید :
سلام
داداش خیلی عجیبه ها :-?
من دارم آموزش میدم تا بچه ها سطح علمیشون بره بالا اون وقت شما این طوری صحبت میکنید با ما :sad:
لطفا تایپیک ها را ببنید که من چی نوشتم توش بعد پست بزنید خواهشا
ادم نا امید میشه به خدا :cry:

جدیدترین ارسال ها

بالا