روش از بین بردن گودی زیر چشم

healthybody123

New Member
گودی زیر چشم یکی از علائم رایج افزایش سن در افراد به شمار می رود. به همین دلیل بسیاری از افراد به دنبال درمان سریع گودی زیر چشم هستند. علت گودی زیر چشم گاهی اوقات به مشکلات داخلی مثل کلیه ها برمیگردد که در این صورت فرد باید ابتدا به متخصص داخلی مراجعه کند.

لکه های تیره و همچنین گودی زیر چشم یک مشکل شایع در بین مردم است و ده ها روش درمانی مختلف وجود دارند که ادعای موثر بودن و رفع تیرگی زیر چشم دارند. متاسفانه اکثر این روش های درمانی فقط باور های غلطی هستند که ادعای حل مشکل و از بین بردن گودی زیر چشم را دارند؛ اما در حقیقت فقط می توانند از وخیم شدن اوضاع جلوگیری کنند.
rolling-eye-exercise-to-reduce-under-eye-hollows.jpg


درمان سریع گودی زیر چشم با فیلر زیر چشم​

بهترین راهکار برای رهایی از شر لکه های تیره زیر چشم و گودی آن، استفاده از فیلر مخصوص زیر چشم ( پر کننده بافت زیر پوست) است؛ درمان گودی زیر چشم به کمک اسید هیالورونیک نظیر رستلین یا ژوویدرم و سایر برندهای معتبر امکان پذیر است. خوشبختانه امروزه روز به روز شاهد تولید فیلرهای بهتر و با کیفیت تری در این حوزه هستیم.
فیلر یا همان ژل به عنوان موثرترین روش درمانی برای درمان و رفع سریع گودی زیر چشم شناخته می شود و نتایجی که انتظار دارید را به همراه خواهد داشت.

از فیلرها برای رفع خطوط پوستی در اطراف دهان یا چشم ها نیز استفاده می شود. برخی از افراد ممکن است برای تزریق فیلر در پوست خود نگران باشند اما جای هیچ نگرانی نیست؛ چرا که فیلرهای اسید هیالورونیک توسط FDA مورد تایید قرار گرفته اند و از سال ۱۹۹۶ برای مراجعه کنندگان مختلف استفاده می شوند.

اسید هیالورونیک ماده ای است که به شکل طبیعی در بدن تولید شده و در زیر پوست قرار می گیرد. همچنین در بسیاری از محصولات پوستی از اسید هیالورونیک استفاده می شود چرا که آب رسانی خوبی برای بافت زیر پوست انجام می دهد.

پس با توجه به این که فیلر از ماده ای تشکیل شده است که به شکل طبیعی در بدن وجود دارد، احتمال داشتن آلرژی به آن بسیار پایین است. پس از تزریق فیلر، حجم مناسبی در زیر پوست ایجاد می شود که همین موضوع ظاهر لکه های تیره و گودی زیر چشم را برطرف خواهد کرد.
ترفندهایی جهت جلوگیری از گودی زیر چشم

با گذر زمان و جاذبه زمین، چشم های شما جوانی خود را از دست می دهند و مشکلاتی نظیر لکه های تیره زیر چشم، گودی، افتادگی پلک و… پدیدار می شوند. اما برخی از عوامل می توانند از بروز این مشکل جلوگیری کنند:◼ داشتن رژیم غذایی متعادل

کمبود ویتامین می تواند منجر به شکل گیری لکه های تیره در زیر چشم شود و ظاهر پوست را خراب کند. غذاهایی با آهن و ویتامین سی بالا را مصرف کنید و همچنین ویتامین K فراموش نشود. همچنین غذاهای پر نمک می تواند منجر به ورم پوست اطراف چشم شود.


◼ خواب بیشتر

اگر خواب کافی نداشته باشید، ظاهر چشم و نواحی اطراف آن تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.


◼ نوشیدن آب بیشتر

بالا بودن سطح آب بدن می تواند به ظاهر ناحیه زیر چشم کمک کند.


◼ ترک استعمال دخانیات


◼ بررسی مشکلات آلرژی و عفونت سینوسی

ماسک طبیعی برای رفع گودی زیر چشم​

۱- ماسک روغن نارگیل

روغن نارگیل در رفع تیرگی یا افتادگی زیر چشم ها بسیار موثر و مفید است. جهت کسب بهترین نتایج در زمانی کوتاه تر باید هر روز چند قطره از این روغن را بر روی ناحیه زیر چشم ماساژ داد.

۲- ماسک روغن بادام

روغن بادام نقش یک آب رسان را برای پوست ایفا کرده و به رفع تیرگی زیر چشم و به حداقل رساندن ظاهر چروک پنجه کلاغی کمک می کند. افراد می توانند ترکیبی از روغن بادام و عسل را هر شب به نواحی اطراف چشم خود اعمال کرده و از بروز تیرگی های این ناحیه پیشگیری کنند.

۳- ماسک گلاب

این ماسک برای رفع خستگی چشم ها بهترین عملکرد را دارد. قرار دادن یک گلوله پنبه آغشته به گلاب بر روی چشم ها به مدت ۱۵ دقیقه می تواند سبب آرامش و رفع خستگی آن ها شود. همچنین، ماسک گلاب می تواند به کاهش پف چشم ها نیز کمک کند.
 

جدیدترین ارسال ها

بالا