روتوش چهره (از بین بردن لکه های پوست و کوچک کردن بینی) در فتوشاپ

amirsport

Member
از بین بردن لکه های پوست و کوچک کردن بینی

از مهمترین بخش های دستکاری در عکس ها روتوش چهره است.در این آموزش یاد می گیرید که چطور لکه های پوست را از بین ببرید و یا بینی را کوچک کنید.این کار با چند تکنیک ساده و در زمانی کمتر از ده دقیقه انجام می شود.​
photoshop-rot.jpg
گام اول:
ابتدا تا جایی که ممکن است رنگ کلی عکس را اصلاح کنید .این کار باید از طریق گزینه های Image>Adjustments انجام شود.عکسی که من برای روتوش انتخاب کرده ام کمی بیش از حد قرمز به نظر می رسد.با استفاده از گزینه های curves و hue/saturation آن را اصلاح می کنم.بعد برای آنکه عکس را کمی روشن تر کنم از گزینه variations استفاده می کنم.در این پنجره عکس را یک درجه روشن کرده و رنگ های Red و Yellow را به آن اضافه می کنم. این رنگ ها در روشن شدن عکس های تیره رنگ کمک می کنند.
حتی اگر در پایان کار عکس را در حالت CMYK می خواهید ‚ بهتر است ویرایش ها را در حالت RGB انجام دهید چون این مد بسیار منعطف تر است.​
zuxhukeuyv6h94uurts.jpg

گام دوم:
بعد از آنکه ویرایش رنگ ها تمام شد یک لایه جدید ایجاد کنید.لایه های جدید برای آن است که کنترل بیشتری روی مراحل کار داشته باشید.تا اگر در هر مرحله نتیجه کار را نپسندیدید بتوانید آن را حذف کرده و دوباره تکرار کنید. و یا این لایه ها در عکس های دیگر هم استفاده کنید.
با استفاده از ابزار brush و clone stamp لکه های بزرگ و عیوب چهره را از بین ببرید .به خصوص خطوط اضافی زیر چشم را.​
z08g4gtisvf4vb7xga33.jpg

گام سوم:
اگر عکس مشکلاتی مثل بینی یا چانه بزرگ یا لب های خیلی کوچک دارد آن را به راحتی با فیلتر liquefy اصلاح کنید.با ابزار هایی که در این پنجره وجود دارد شما می توانید قسمتی از تصویر را برجسته کنید ‚بکشید یا له کنید.در این پنجره بعضی از تنظیمات که حالت پیش فرض دارند خاموشند اما شما می توانید بقیه تنظیمات را طبق نیازتان تغییر دهید.ابزار های "Pucker" و "Bloat" بیشترین کاربرد را در بزرگ یا کوچک کردن یک عضو دارند.دقت کنید که اندازه قلم تاثیر زیادی در نتیجه کار دارد.
در تصویر زیر من با ابزار "Pucker" بینی را و با ابزار "Warp" چانه را کوچک کرده ام و برجستگی روی گردن را هم اصلاح کرده ام.​
udpczbal165ut6ku3lqk.jpg

گام چهارم:
در این گام روی صاف کردن پوست کار میکنیم.ابزار clone stamp را با یک قلم بزرگ و hardness حدود 15% انتخاب کنید.با صرف دقت و حوصله سعی کنید لکه های روی پوست را از بین ببرید.این کار بهتر است با کلیک کردن انجام شود نه کشیدن ماوس.دقت کنید که یک قسمت از تصویر را در جای دیگر تکرار نکنید.هر وقت این اتفاق افتاد از طریق پنجره history به عقب برگردید.​
y446ol8u6i9zor5d164.jpg

گام پنجم:

بار دیگر از طریق پنجره های Image>Adjustments رنگ تصویر را اصلاح کنید.دقت داشته باشید که فیلتر روشن کردن تصویر نباید روی نواحی اطراف مو اعمال شود.​
ebn1errhp0hkqpx3fgl.jpg

:neutral:تشکر نشانه رضایت:neutral:

آخرین ویرایش:

mohammad-shah

New Member
واقعا که ممنون.

خیـــــــــــــــــــــــــــــــلی عـــــــــــــــــــــــــــالـــــــــــــــــــــــی:rose:

amirsport

Member
مژه و ابرو

این یک آموزش ساده برای روتوش چهره است که درمورد چهره خانم ها کاربرد دارد.
rotosh-chehre.jpg

گام اول:
ابتدا باید لکه ها و عیوب پوست برطرف شود.برای این کار ابزار brush Tool را انتخاب کرده و با یک قلم خیلی کوچک لکه های صورت را از بین ببرید.این مرحله ممکن است وقت زیادی بگیرد اما آن را با دقت و حوصله انجام دهید.​
aq4ruuucircj0j4znlq9.jpg
cnss31w6kcpd36vtrpnj.jpg

گام دوم:
با ابزار eyedropper Tool رنگ ابرو را انتخاب کرده و بار دیگر ابزار brush Tool را انتخاب کنید. Opacity قلم را 30% تنظیم کنید و با یک قلم نرم و گرد قسمت های خالی ابرو را پر کنید.​
isrl8fdjhwcu19kmzbo.jpg
osonvlpacioy32k46xh5.jpg

گام سوم:
برای اضافه کردن مژه یکی از قلم های زیر را دانلود کنید.​

بعد از آنکه مژه را اضافه کردید به آدرس Edith > Transform > Warp بروید.در شکل زیر می بینید که من چطور با ابزار warp حالتی خمیده به مژه ها می دهم.این کار را برای هر دو چشم انجام دهید.​
3rizjik1sfh1pbee2siv.jpg
m98wdsfqttzb8c733hmw.jpg
dso14bg0nkubg56ckusx.jpg
lz3ccrkernv4p6uqlpa7.jpg

گام چهارم:
با ابزار Pen Tool دور صورت را بکشید.سپس راست کلیک کرده و گزینه make selection را انتخاب کنید تا صورت دختر در حالت انتخاب قرار گیرد.از طریق Select > Inverse ( SHIFT+CTRL+I ) انتخاب را عکس کنید. یک لایه دجدید ایجاد کرده (CTRL+SHIFT+ALT+N ) با ابزار brush Tool و با یک قلم نرم و گرد و Opacity 20% روی گونه ها بکشید.​
m1fln08cwn0kqg3ihaw.jpg
270n32seb5v173lhm798.jpg
mhhr63ct45uczk5n5o.jpg

گام پنجم:
در این گام می خواهیم درخششی در چشم ها ایجاد کنیم. با ابزار Rectangle Tool مثل تصویر زیر چهار مستطیل کوچک رسم کنید.تمام لایه ها از جمله لایه مستطیل ها را انتخاب کنید و دکمه CTRL+E رابزنید تا لایه ها به یک لایه واحد تبدیل شوند.ابزار Warp را استفاده کنید تا به مستطیل ها حالت دهید.آنها را به درون چشم ها منتقل کنید تا حالت درخشش پیدا کنند.و در پایان با ابزار Dodge Tool کمی چشم ها را روشن تر کنید.​
nwybm5q8qvfv0saa0j60.jpg
nyosl1cmzeqz9hz3lf5s.jpg
mkirnz7kfjss3lnob8ot.jpg
dzayzuqrx8mc4ot7z0at.jpg

جدیدترین ارسال ها

بالا