روابط عمومي تاپيك آموزش مصور ويژال بيسيك

00110

New Member
!

با سلام

خسته نباشي saalek جان
اميدوارم كه در محاط لطف الهي هميشه موفق بموني ...
شما استاد مايي ولي ميخواستم بگم كه منم اگه بتونم كه فكر نميكنم وقت بشه به اينجا سر ميزنم و زير دسته شما كمك ميكنيم ...

جمع صميمانه و انرژي مثبتي در اينجاها حاكمه ...
موفق بمونيد ...

saalek110

Well-Known Member
00110 گفت:
با سلام
ميخواستم بگم كه منم اگه بتونم كه فكر نميكنم وقت بشه به اينجا سر ميزنم و به شما كمك ميكنيم ...

جمع صميمانه و انرژي مثبتي در اينجاها حاكمه ...
موفق بمونيد ...

خيلي خوش آمديد. من به سهم خودم استقبال مي كنم. .

آخرین ویرایش:

saalek110

Well-Known Member
من دیروز روی یک پروژه کار می کردم که 3 فرم داشت و با روشن شدن یکی قبلی
hide
میشد.مثلا:
form1.hide
بعد فکر کردم اگر مثلا فرم 2 را کسی ببنده یعنی ضربدر بالای فرم را بزنه بقیه فرم ها به شکل مخفی هنوز بازند.
یک سرچ کردم و کد زیر را پیدا کردم که با بسته شدن یک فرم بقیه فرم ها را هم می بندد فکر کنم.
خواستم ببینم این کار درسته. اگر مناسبه بزنم در آموزش ویژوال بیسیک.
کد:
Private Sub Form_Unload(Cancel As Integer)
Dim f As Form
For Each f In Forms
     Unload f
     Next
          End
End Sub

saeedsmk

New Member
سلام
خوب هستيد
سالك جان شما وقتي دستور end رو بديد خود به خود تمام خافظه الوكيت شدو و ماشين مجازي از حافظه دي الكيت ميشه
در نتيجه اختياج به ان لود كردن همه فروم ها نيست

امبدوارم كمك كنه

saalek110

Well-Known Member
سلام. و با تشکر فراوان. اگر میشه بیشتر توضیح بدهید.
یعنی این طور بنویسیم:
کد:
Private Sub Form_Unload(Cancel As Integer)

End
End Sub

delnaz_754

New Member
[بابا ايول.شما ديگه كي هستين!!!!من كه خيلي حال كردم.من هيچي از برنامه نويسي حاليم نبود ولي حالا با خونودن اطلاعات شما و يه كمي هم تلاش و پشتكار در ظرف مدت كوتاهي مسلط شدم...واقعان دستتون درد نكنه جنابsaalek

با سلام به دوستان فعال این بخش از جمله saalek و Mikhak جان که خیلی زحمت کشیدین من از دیشب تا به حالا نصف مطلب ها رو خوندم و منی که هیچ چی لد نبودم الان کم کم دارم یاد میگیرم.

لطفا ادامه بدین.....

آخرین ویرایش:

bm61

New Member
از همه دوستان مخصوصا از سالك و ميخك واقعاً تشكر ميكنم.
اميدوارم در كارهايتان هم مثل آموزشتان موفق باشيد.

majid27h

New Member
دمت گرم

سلام
از اينكه مي خواهي اين كار رو شروع كني خوشحاليم فقط يادت باشه حالا كه داري زحمت مي كشي مثالهاي بيشتري هم بزن
قربون يو

ممنون از سالك و ميخك عزيز به خاطر آموزش هاي جامع و كاملي كه ارائه كردند مخصوصا سالك عزيز

خودم1

New Member
سلام سالك و ميخك عزيز
خيلي ممنون از زحمتي كه مي كشيد تو را خدا همين جوري ادامه بدين
فقط اگه مي شه مثال هاي بيشتري بزنين
:cry:
راستي امكانش هست مثالي را بگيد كه در آن در مورد مرتب كردن چند عدد ورودي به روشbubble sort تو ضيح داده شده باشد
پي شا پيش از جوابي كه شايد بديد ممنون

آخرین ویرایش:

saalek110

Well-Known Member
سلام.
من خیلی دوست دارم ادامه دهم. انشا الله ادامه خواهیم داد منتظر فرصتی هستم برای شروع کار. ولی فعلا درگیر سی شارپ و زبانهای دیگر هستم. البته درک یک زبان مستقیما کمک به درک زبانهای دیگر است.

آخرین ویرایش:

Mikhak

Active Member
آقا شرمندمون نكنين من كه كاري نكردم همش دو سه تا موضوع رو مطرح كردم واقعا سالك جان چند سال پيش با استاد سالك جان امسال همه ي زحمتارو كشيدن
من به خاطره مشغله زياد متاسفانه نتوستم زياد فعاليت داشته باشم
ولي به عنوان يه برادر كوچيكتر پيشنهاد ميكنم از خط اين مايكرو سافت انحصار طلب برين تو نخ نرم افزار آزاد
مثلا پايتون واقعا دنيايي واسه خودش
مطمئن باشين اگه فقط يه ساعت وقت بزارين و معني نرم افزار آزاد و توسعه زبان هاي برنامه نويسي رو درك كنين غير ممكنه برگردين سراغ زبون هاي ديگه
فقط كافيه احساس كنين
امكانات، سرعت، امنيت، پيشرفت، توسعه و درآمد و ...
من يه زماني كاملا مخالف مقايسه زبانهاي برنامه نويسي بودم . الانم هستم ولي با يه تفاوت كه اگه قرار باشه مقايسه اي انجام بشه، پايتون رو بايد بزاريم كنار بعد بشينيم اون يكي ها رو مقايسه كنيم كه بازم ميگم كاره اشتباهيه
---------
سينا

آخرین ویرایش:

saalek110

Well-Known Member
سینا جان واقعا خوشحال شدم از پستتان. راستش اون روزا که شما کدنویسی وی بی را گفتید من حتی یک خط کدنویسی هم نمی توانستم به مرحله اجرا برسونم. بی تعارف میگم. یعنی هر چی زور می زدم یک خط هم نمیشد اجرا بشه. من فقط کمی کیوبیسیک بلد بودم. اگر شما نبودید تاپیک تعطیل بود. البته قبل این تاپیک اسمبلی کار کرده بودم. ولی همه می دانند که هیچ شباهتی ندارند این دو زبان. بگذریم.
تشکر می کنم از جناب میخک و آقای حمید احمدی(که api را گفتند). و امیدوارم بتوانیم مطالب تکمیلی را اضافه کنیم. من خودم چند تا کتاب حاضر کردم.

جدیدترین ارسال ها

بالا