رنگ صندلی استادیوم فوتبال

chaman2

Member
چرا رنگ صندلی استادیوم فوتبال اهمیت دارد؟
در کشورهای پیشرفته، در عرصه ورزش و سرگرمی دو عامل همسو با هم توجه طراحان فضاهای تفریحی-ورزشی را به خود جلب کرده است. عامل اول ساختار حرفه‌ای این فضاهاست که باید متناسب با کارکرد مورد نظر آنها باشد تا ورزشکاران و کاربران عادی بتوانند به شکل بهینه‌ای از آن استفاده کنند و سود ببرند و دومین عامل که شاید حاشیه‌ای به نظر برسد و عموم مردم فکر کنند هزینه‌ای اضافی است، بُعد زیبایی این مکان‌هاست. شاید باور عمومی این باشد ولی حقیقت این است که همین بُعد زیباشناختی است که افراد را به خود جذب می‌کند و در درازمدّت سودآور می‌شود.

در عرصه ورزش، استادیوم‌ها به‌ویژه استادیوم‌های فوتبال در لیگ‌های برتر اروپایی از فضا بهترین استفاده را می‌برند تا تماشاگر را به خود جذب کنند. رنگ صندلی استادیوم فوتبال، طراحی نور، نوع چمن ورزشی(مثلا چمن مصنوعی ورزشی)، جایگاه تماشاچیان، تهویه ورزشگاه و … از عوامل مهمی هستند که در کنار مسائل زیباشناختی استادیوم‌ها باید لحاظ شوند. از مهمترین فاکتورها در استادیوم‌های ورزشی، رنگ است. رنگ صندلی استادیوم فوتبال در جذابیت و زیبایی استادیوم و زمین، افزایش فروش و درآمد استادیوم‌های ورزشی و از همه مهم‌تر تقویت روحیه بازیکنان در حین بازی موثر است.

حتی اگر تماشاچی از یک بازی دیدن نکند و اکثر صندلی‌ها خالی باشند، نما و رنگ و چینش آنهاست که می‌تواند در نظر بازیکنی که در زمین بازی می‌کند، تاثیرگذار باشد و کیفیت بازی او را تغییر دهد.

بنابراین بهتر است درباره این مسائل به ظاهر حاشیه‌ای به شیوه تازه‌تری نگاه کنیم. به همین منظور در ادامه به بررسی یکی از عناصر مهم در زیبایی و کیفیت یک ورزشگاه یعنی به موضوع رنگ صندلی استادیوم فوتبال می‌پردازیم و ورزشگاهی مشهور و چشم‌نواز را به شما معرفی می‌کنیم. بی‌شک استفاده از تجارب دیگران در این راه می‌تواند راهنمای مدیران و تصمیم‌گیران ورزشی برای داشتن استادیوم ورزشی بهتری باشد.

چمن مصنوعی


استادیوم مونیسیپال آویرو
استادیوم مونیسیپال آویرو یکی از زیباترین و زنده‌ترین استادیوم های ورزشی دنیاست. استادیوم مونیسیپال آویرو در شهر آویرو در مرکز پرتغال قرار گرفته و به خاطر رنگ‌های زنده و دینامیسم بالایی که دارد، در جهان مشهور شده است.

طراحی و همچنین رنگ صندلی استادیوم فوتبال مونیسیپال آویرو بسیار جاه‌طلبانه است. این استادیوم در عین استفاده از اشکال ساده توانسته کل ورزشگاه را به استادیومی محبوب و جذاب در نظر فوتبال دوستان تبدیل کند. رنگ صندلی استادیوم فوتبال مونیسیپال آویرو چنان جذاب است که علاوه بر برگزاری مسابقات رسمی ورزشی، بسیاری از رویدادهای فرهنگی و جشن‌های مختلف نیز در آن برگزار می‌شود.


برای مطالعه ادامه متن به رنگ صندلی استادیوم فوتبال مراجعه کنید.
 

جدیدترین ارسال ها

بالا