رم 16 به درد نخور

Ultra3D

Well-Known Member
سلام بچه ها

یک مسئله ای پیش اومده که حسابی کفر من رو در آورده ...

من روی یک پروژه ویلایی و دور اطراف سر سبز و دار و درخت کار می کنم ... البته کار رو 6 ماه قبل شروع کردم ولی اون موقع رم سیستمم 8 گیگ بود و نتونستم دیگه زیاد روش کار کنم

تازگی ها رم سیستم رو 16 کردم تازه 1600 هم هستن و با رم مجازی الان 20 گیگ فضا برای پردازش هست ...
ویندوزم XP 64bit SP2 هست

ولی ............

تو بهترین حالت تا الان حدود 12 گیگ بیشتر رم سیستم پر شده و بیشتر از اون تری دی مکس کرش می شه و می پره بیرون ... من وقتی رم 8 داشتم تا 11 گیگ فضا داشتم و همش رو هم پر می کردم و اگه بیشتر از اون می شد کرش می شد :-?

تازه تو رندر های غروب و شب وضعیت بدتر هست و تو همون 7 یا 8 گیگ که پر شد ( اولای رندر ) می پره بیرون ... :mad:

دوستان ... هم اکنون نیازمند یاری سبز تان هستیم :rose:

ALI_TAKHTI

Active Member
1-ویندوز xp رو بنداز دور رفیق.حتی 64 بیتش هم بدرد نمیخوره.
2- فقط ویندوز سون نصب کن و بعدش هم مکس 64 بیتی.
3-یادت نره رم تاثیری در زمان رندر نداره و فقط در لود کردن و گردش در ویو پرت هست که کمک میکنه.
4-اینکه چقدر از رم رو سیستم استفاده میکنه دست خود سیستم هست و با در نظر گرفتن کار خودش مقدار مورد نیاز رو بر میداره.اگه همه رم مشغول نمیشه برای این هست که سیستم نیازی بهش نداره.
5- cpu چیهست؟
6-اگه کرش میکنه سیستم و مکس بسته میشه دلایل زیادی داره.شاید سخت افزاریه مثلا رم با مادر بورد همخوانی نداره. یا حتی همون ویندوز xp مشکل داره و حتی مکست.
درکل جتما win 64 bit 7 نصبکن با مکس 2012 64 بیتی.

Ultra3D

Well-Known Member
ممنون ...

من هم در درجه اول به ویندوزم شک دارم ولی عوض کردنش کار سختیه ... 3 ساله عوضش نکردم و کلی کار باهاش زدم که باید همه رو آرشیو کنم و کلی چیز دیگه که یک هفته ای وقتم رو می گیره

CPU: AMD 965 X4 3.4 GH.z
MB: DFI Lanparty 790 FXB-M3H5
RAM: Gell 4 x 4GB 1600 9-9-9-28

این پروژه پدر منو در آورده لامسب ... از همون اولش از پلانش گرفته تا آخر همش ایرادهای عجیب و غریب دیدم که واقعن نادر و بعضی وقتا باور نکردنی هستن ... فکر کنم باید به دعا نویس هم یک سری بزنم

آخرین ویرایش:

madmaster_3d

Well-Known Member
بابا خوب ویندوز باید 2 ماه یک باز عوض شه. این دیگه بدبخت ترشیده. اون قضیه 1600 هم رم شما در حالت پیشفرض روی 1333 هستش. البته بعضی مادر بورد های گرون اگر ببینن سیستمت قوی هستش پیش فرض رو روی 1600 میزارن. برای شما همون 1333. هستش. اگر بخوای 1600 بشه باید اورکلاک کنی. که اون بلدی می خواد. چون ممکنه بزنی سیستمت رو بترکونی. تنظیمات رو یکمی پایین بگیر خوب

یا مثلا درخت ها رو از حالت رندر در بیار. صحنه رو بگیر. بعدا فقط درخت ها رو بگیر. تو فتوشاپ ترکیب کن. درسته کیفیتش جالب نیست. ولی با توجه با سیستمت که میگی فلان.
البته شما به قول دوستمون اگر تو رندر میپره بیرون به سی پی یو و گرافیک هم ربط داره. من i5 2500k دارم . موقع رندر 100% use میشه.
بهتره تنظیمات رو بیاری پایین یکمی نویز داشته باشه. یا اون کاری که گفتم بکنی. یا پروژه رو کلا رایت کن تو یک دستگاه یک فامیلی رفیقی که قوی تر هستش ببر رندر بگیر

موفق باشی

Ultra3D

Well-Known Member
ممنون دوستان ...

درباره ویندوز ببینم چی کارش می کنم ... حدود 50 گیگ دانلود کردم و خوابیده تو درایو C و جا براشون ندارم

تایماز جان مشکل سخت افزاری ندارم .... راه حل سخت افزاری هم گفته بشه قبول بکن نیستم ... چون الان ته جیبم رو گاو لیس می زنه :lol:

درباره سرعت رم باید بگم که آره به صورت عادی رو 1333 بود ولی اور کلاکش کردم و الان 1600 هست ... البته باید یکبار امتحان کنم رو همون 1333

من اصلا از کامپوزیت و مت پینت و از این کلک های 2 بعدی دوست ندارم ... من 3D کار می کنم ... با سیستم های پایین تر از اینی که دارم خیلی دیدم کارای شاخی زدن ...

کل دارو درخت و بوته و چمن و برگ و .... همش پروکسی هستن واگر نه حتی نمی تونستم بو ویوپورتش دوربین حرکت کنم

shirani

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
یکی از مشکل های دیگه شما اینکه درایو اصلیت خیلی پر 50 گیگ دانلود چطور یک بک اپ نگرفتی تا الان من چشمام شور زود برو 10 تا دی وی دی بگیر رایت کن تا هارد نترکیده :green: ویندوز سون هم نسخه 2011 را نصب کن :rose:

h.khafan

Active Member
من اصلا از کامپوزیت و مت پینت و از این کلک های 2 بعدی دوست ندارم ... من 3D کار می کنم ... با سیستم های پایین تر از اینی که دارم خیلی دیدم کارای شاخی زدن ...

دوست عزییز منطق کار اینه م تا میتونید از کلک های مناسب استفاده کنید ک سرعت کار رو بالا ببرید ! مگر اگه با فوتوشاپ کار رو بپزید یعنی کار 3دی نکردید؟

این تفکر اشتباه رو بزارید کنار به فکر سرعت و کیفیت بیشتر کار باشید....اتفاقا اگر کامپوزیت کردن رو یاد بگیرید متوجه میشید چقدر نتیجه ی کارها بهتر میشه....بهترین کارهای دنیا هم از این روشها به وفور استفاده میکنن...

من با یه لپتاپ! اونم با 4 گیگ رم و سی پی یو i5 ، حدود 2 سال ک خارج از شهرمون بودم و به سیستمم دسترسی نداشتم تمام کارامو بستم بدون مشکل ....پس سعی کنید همین کلک زدن هارو یاد بگیرید...

ویندوز رو عوض کنید...برای دارو درخت هم بهتره از پروکسی استفاده نکنید بلکه از پلاگینهای مناسب این کار استفاده کنید مثل Itoo forest pack یا Multi Scatter ....

موفق باشی

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام فرشید جان.به نظر من اشتباه بزرگت استفاده از ویندوز احمق و منصوخ شده XP هست.پسر خوب xp ماله 12 سال پیش هست!
و اینکه شاید نسخه مکست مشکل داره.ببین اگه مکس 2011 کار میکنی و تعصب که مکس خوبه و اینها که من هیچی نمیگم!
اگه مکس 2012 کار میکنی باید تمامی آپدیت ها رو دانلود کنی و روش نصب کنی
اگه از طبقه روشن فکر هستی که باید هر نرم افزاری آپدیتش خوبه و ما که مفت داریم چرا از جدید استفاده نکنیم بیا در آغوش من!
خدائیش مکس 2013 من تاحالا با این همه پروژه های سنگین توش کرش و اینها ندارم.

استفاده از کامپوزیت و اینها رو اصلا پیشنهاد نمیکنم.
اگه میخوای پروکسی کنی یه بار لایه ریز و شاخه رو با pro optimze توی مودیفای کم کن بعد پروکسی بکن.
مثلا اگه از آرچ مدل 58 استفاده میکنی توی شیدر برگ درخت ها از opacity استفاده شده که تقریبا تایم رندر رو 2 برابر میکنه
ویندوزت خیلی قدیمی هست.ویندوز باید هر چند وفت عوض بشه.
رم ها متفاوت هستن یا هم نام.
cpu فکر کنم ضعیف هست.البته گاو بعد از لیس زدنش که رفت به فکر باید باشی

آخرین ویرایش:

sallarmelli

Active Member
.برای دارو درخت هم بهتره از پروکسی استفاده نکنید بلکه از پلاگینهای مناسب این کار استفاده کنید مثل Itoo forest pack یا Multi Scatter .... موفق باشی

چرا از پروکسی استفاده نکنیم

چه فرقی دارن ؟ می شه یه کم بیشتر در موردش توضیح بدی

Ultra3D

Well-Known Member
ممنون از توجه دوستان

باید در کل بگم که من تو رندر هایی که از لامپ استفاده نکردم مشکلی ندارم و فقط وقتی لامپ ها رو روشن می کنم وقتی رم تا حدود 8 رد رو رد می کنه ، می پره بیرون !

.برای دارو درخت هم بهتره از پروکسی استفاده نکنید بلکه از پلاگینهای مناسب این کار استفاده کنید مثل Itoo forest pack یا Multi Scatter .... موفق باشی

فرقی نداره که ... خود من هم از Multiscatter استفاده کردم .... خود مولتی اسکاتر به صورت اتوماتیک آبجکت های ورودیش رو پروکسی می کنه

سلام فرشید جان.به نظر من اشتباه بزرگت استفاده از ویندوز احمق و منصوخ شده XP هست.پسر خوب xp ماله 12 سال پیش هست!
و اینکه شاید نسخه مکست مشکل داره.ببین اگه مکس 2011 کار میکنی و تعصب که مکس خوبه و اینها که من هیچی نمیگم!
اگه مکس 2012 کار میکنی باید تمامی آپدیت ها رو دانلود کنی و روش نصب کنی
اگه از طبقه روشن فکر هستی که باید هر نرم افزاری آپدیتش خوبه و ما که مفت داریم چرا از جدید استفاده نکنیم بیا در آغوش من!
خدائیش مکس 2013 من تاحالا با این همه پروژه های سنگین توش کرش و اینها ندارم.

استفاده از کامپوزیت و اینها رو اصلا پیشنهاد نمیکنم.
اگه میخوای پروکسی کنی یه بار لایه ریز و شاخه رو با pro optimze توی مودیفای کم کن بعد پروکسی بکن.
مثلا اگه از آرچ مدل 58 استفاده میکنی توی شیدر برگ درخت ها از opacity استفاده شده که تقریبا تایم رندر رو 2 برابر میکنه
ویندوزت خیلی قدیمی هست.ویندوز باید هر چند وفت عوض بشه.
رم ها متفاوت هستن یا هم نام.
cpu فکر کنم ضعیف هست.البته گاو بعد از لیس زدنش که رفت به فکر باید باشی

سلام عارف جان .... ممنون از وقتی که برای تاپیک و مشکل من گذاشتی

عارف ویندوز رو هم عوض کردم و 7 64 بیتی زدم ولی فرقی نکرد

آره از ارچ مدل 58 دارم ... یک امتحانی می کنم

رم ها 4 تاشون هم یکسان هستن Gell 4 Gig

CPU رو به نظر خیلی ها ضعیفه ولی من ازش راضی هستم ... زمان رندر هام مناسبه و خیلی خوب هم اورکلاک می شه ولی آره به فکر آپگریدش هم هستم ولی فعلا آقا گاوه ولمون نمی کنه :wink:

شاید سی پی یو داغ میکنه ... فن سیستمت رو چک کن ببین صداش چجوریه

فرشید تاره یک Zalman V9900 خریدم ... تو حداکثر فشار دمای CPU بیشتر از 50 درجه نمی شه

بچه ها دارم پچ های مکس 2012 رو دانلود می کنم .... نصبش کنم ببینم شاید از ورژن مکس باشه

h.khafan

Active Member
چرا از پروکسی استفاده نکنیم

چه فرقی دارن ؟ می شه یه کم بیشتر در موردش توضیح بدی

فرقی نداره که ... خود من هم از Multiscatter استفاده کردم .... خود مولتی اسکاتر به صورت اتوماتیک آبجکت های ورودیش رو پروکسی می کنه

درسته اونم به نوعی از ابجکت پروکسی میسازه اما این کجا و اون کجا ! در بدیهی ترین حالت به خاطر تنظیمات بیشتر روی کار مثلا محدود کردن آبجکتها هنگام رندر کردن یعنی ابجکتهای خارج از دوربین رو لود نکنه توی رندر کردن...یا دادن فال اف به ابجکتها که با فاصله گرفتن از دوربین مقدار ابجکتها کم کم ،کم میشه ک خیلی خیلی کمک میکنه به سبکتر شدن صحنه...(Itoo forest) و اصلی ترین نکته اینه که به هیچ عنوان به مشکل تعداد درخت برخورد نمیکنید! در صورتی ک معمولا با ویری اگر درخت اچ دی داشته باشید کافیه 8 یا 9 تا کپی کنید و بالا رفتن ناگهانیه زمان رندر رو تجربه کنید....البته با بالا بردن مقدار داینامیک مموری این مشکل هم قابل کنترله اما با Itoo بینهات درخت رو (همون درخت اچ دی که گفتم!) رو رندر کنید بدون تغییر در مقدار داینامیک مموری و بدون کوچکترین تغییر ناگهانی توی زمان رندر....خوب من ترجیچ میدم سری ک درد نمیکنه دستمال نبندم پس از همون اول با این پلاگین ها کارو شروع میکنم...

بعضی وقتا فقط و فقط یه درخت بیشتر مشکل ساز میشه توی کار با پروکسی(بازم میگم قابل رفعه اما خوب وقتی بدون تنظیم هم میشه همون کارو کرد چرا به خودمون زحمت بدیم)...پس بهتره با استفاده از این ابزار کار رو به طور بهینه انجام بدید...و از قابلیتهای فوق العادش استفاده کنید..

موفق باشید

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام عید همگی مبارک
راستی خوب شدم دوست گلم خفن جان یادمون بندازه.
داینامیک مموری چطور ؟ روی چه عددی هست؟ باید روی مقدار رمت بزاری.
و اینکه اگه پروکسی کردی دیگه نبایدتوی مولتی اسکاتر ببری چون کرش میکنه.یا این یا اون

itoo من کار نکردم.اما با itoo rail clon کار کردم معرکس.البته باگ زیاد داره بیرون میپره یا ... اما بدون نقصش سالاره

Ultra3D

Well-Known Member
مرسی عارف جان

نه می دونم ... دینامیک مموری رو 16000 هست و با چند حالت Auto , dinamic , static امتحان کردم ولی نه
نه درخت ها رو پروکسی کردم و دستی پخششون کردم

می دونی چیه من همه درخت ها رو هم پاک کردم باز همینطوری می شه !!!!

مشکل چمن ها هستن بدون چمن های اسکتر شده ، همه چی حله ...

sasan irani

Well-Known Member
من 1سوال دارم ویندوز7تکسچر درخت یا همون برگای درخت رو چرا نمیخونه یعنی نمیاره؟

www_3d_boy3

Well-Known Member
دوست من کی به شما گفته ویندوز هر 2ماه یکدفعه باید عوض بشه ! این تز و دقیقا از کجا آوردی؟
1 -اول ویندوز رو عوض کن برو روی سون
2- ببین چطور داری از مپهات استقاده میکنی ، یعنی حجمشون باعث کرش نشه
3-از مپ منیجر و یا place hodlder استفاده کن
4 - از پر* وک *س *ی استفاده کن
5-از مپ کالتر استفاده کن

جدیدترین ارسال ها

بالا