رمز ارز ترون

saalek110

Well-Known Member
ترون

سالک: توجه کنید که اطلاعات من در این لحظه در مورد رمز ارزها کم است. گویا ترون کارمزد انتقالش کم است. با این رمز ارز می خواهیم کار کنیم.

توجه کنید که هدف من خرید رمز ارز ترون برای نگه داشتن و گرون شدنش نیست. می خواهم نقل و انتقال پول فقط انجام دهم.

saalek110

Well-Known Member
در مورد ترون:

پشتیبانی از پلتفرم‌های متعدد

ترون لینک در پلتفرم‌های مختلفی مانند وب، موبایل و دسکتاپ قابل دسترسی است، که این امکان را به کاربران می‌دهد که از هر دستگاهی که بخواهند از کیف پول خود استفاده کنند.

ارسال و دریافت سریع

کیف پول ترون لینک تراکنش‌های سریع و ارزان هزینه را امکان‌پذیر می‌کند. این به این معناست که می‌توانید توکن‌ها را به سرعت به دیگر افراد ارسال یا از آن‌ها دریافت کنید.

سهولت استفاده از کیف پول ترون لینک

کیف پول‌های ترون لینک به طور کلی طراحی شده‌اند تا برای کاربرانی که تازه وارد دنیای کریپتوگرافی شده‌اند، ساده و قابل استفاده باشند. رابط کاربری آن‌ها معمولاً بسیار کاربرپسند است.

نسخه های ارائه شده توسط ترون لینک
ترون لینک برای اندروید

ترون لینک برای آیفون

ترون لینک برای مرورگر کروم

ترون لینک برای مرورگر فایرفاکس

شما میتوانید به راحتی توسط مرورگر پرطرفدار کروم و فایرفاکس از نسخه کیف پول ترون لینک استفاده کنید.

.

سالک: چون من خودم مبتدی ام ، مطالب ساده سایت فوق را در پست حاضر کپی کردم. اگر مطلب کامل را می خواهید به سایت اصلی مراجعه کنید.

saalek110

Well-Known Member

در سایت ایرانی بالا می بینید ترون گویا دهم است، اگر با رمز ارز دیگری اشتباه نگرفته باشم.

شاید رتبه بر اساس درصد حجم بازار اون رمز ارز است. یعنی فکر کنم حجم پولی که برای ترون صرف شده نسبت به بقیه رمز ارزها. فکر کنم اولی یعنی بین کوین ۵۴ درصد باشه و دومی فکر کنم ۱۵ درصد باشه.ترون گویا نیم درصد حجم بازار رمز ارز ها هست. خودتان در سایت این پست می توانید نگاه کنید.

روی اون کلیک کنید تا بالا و پایین رفتن ارزش اون را ببینیم:

سایت زیر:

وقتی چارت لول شد All را بزنید تا از موقع تولد تا حالا تغییرات ارزش این رمزارز را ببینید. شاید هم بهتر باشه ۵ ساله را بزنید تا باز بشه.

سالک: خوب ، قیمت فعلی و قیمت های قبلی را اینجا می بینید. یک عکس زیر گذاشتم. در سایت تمام صفحه هم می توانید بکنید.

Screenshot_۲۰۲۴-۰۷-۱۹_۱۵۰۵۳۴.jpg

سالک: من در مورد holding ، یعنی خرید یک رمز ارز و نگه داشتن اون جهت گران شدنش تجربه ای ندارم.

ولی در این پست خواستم کمی با چارت تغییرات قیمت اونها آشنا بشوید. هدف من نقل و انتقال پول با ترون است ، نه نگهداری اون جهت گران شدن.

saalek110

Well-Known Member
سالک:توجه کنید که من مبتدی ام و شاید رمز ارز دیگری باشد که کارمزدش از ترون کمتر باشه. ولی من فعلا با توجه به اطلاعاتم به سمت ترون رفتم.

saalek110

Well-Known Member
نرم افزار اندروید ترون لینک را از گوگل پلی برای گوشی اندرویدی دانلود کردم.
در سایت مذکور نصب روی کروم را گفته . اگر کسی نیاز داره سایت اصلی را بخواند. من خودم روی گوشی می خوام نصب کنم.

فکر کنم نرم افزار حدود ۳۰ مگا است.
بعد نصب و باز کردن نرم افزار اندرویدی ، شکل زیر را خواهیم داشت:

Screenshot_۲۰۲۴-۰۷-۱۹_۱۶۱۳۳۹.jpg

در شگل بالا که دو دکمه دارد ، دکمه سمت چپی یعنی خلق کیف یعنی create Wallet را می زنیم.

یکی دو تا کادر می آید ، موافقم را می زنیم. شاید لیسانس و قوانین باشه ، من که نخوندم.

saalek110

Well-Known Member
بعدش یک فرم اومد
که یک نام خواست
و دو بار پسورد خود را تایپ می کنیم.
و دکمه پایینش را می زنیم. که میگه اکانت ساخته شد.تصویر زیر:

Screenshot_۲۰۲۴-۰۷-۱۹_۱۶۲۳۱۲.jpg

saalek110

Well-Known Member
۱۲ کلمه:
بعدش که دکمه را می زنیم ، ۱۲ کلمه انگلیسی می دهد ، که گفته روی کاغذ یادداشت کنید. من عکس هم گرفتم.
بعدش برای ورود مثلا میگه سومی ردیف اول چه کلمه ای بود. تستی ایت ، انتخاب می کنیم و وارد کیف پول می شویم.

saalek110

Well-Known Member
شارژ کیفم:

وارد کیف پول ترون شدم.
موجودی ام صفر است.
ولی هنوز نمی دانم آدرس من چیه که به خودم ترون بفرستم.

دکمه دریافت را که می زنم یک رشته دراز حروف و اعداد هست ، فکر کنم اون آدرس من است.
بدون زدن دکمه دریافت ، اون رشته داراز زیر مقدار موجودی شما بالای صفحه هست و کنارش دکمه کپی کردن هست.

ترون را از سایتهای مربوطه باید بخرید. برای اینکه تبلیغات نشه من اسم سایتی که ازش ترون خریدم را نمیگم.
مقداری ترون فرستادم به کیفم ، یکی دو ترون کارمزد کم شد ، باقیش اومد به کیفم.

آخرین ویرایش:

saalek110

Well-Known Member
ارسال ترون:
(پسورد موقع ارسال ترون)

یادتون باشه به جز ۱۲ کلمه موقع ثبت نام پسورد هم تعیین کردید
که موقع ارسال ترون ، ازتون پسورد می خواهد.

توجه کنید که ارسال فوری نیست و باید صبر کنید.
یعنی بعد اینکه کار ارسال را انجام می دهید و از پولتان کم میشه ، فوری در حساب مقصد وارد نمی شود.

من به یک سایت می خواستم ارسال کنم. یک رشته کد بهم داد....که احتمالا آدرس کیف ترون اش بود و مقدار ترون ارسالی را هم دادم و پسورد حساب که موقع ثبت نام ساختیم را هم دادم.

آخرین ویرایش:

saalek110

Well-Known Member
کد ارسال قبلی را استفاده نکنید.

بعد ارسالم رفتم دکمه ارسال را زدم.
آدرسی که بهش ترون ارسال کرده بودم اونجا بود.
ولی شاید این رشته آدرس کیفش نباشد...چون وقتی باز به اون سایت رفتم رشته کد ارسال تغییر کرده بود. شاید یک رمز حاوی شرح است. یعنی مثلا داخل این شرح میگه قضیه ارسال چیه.
شاید اگر با کد ارسال قبلی بفرستیم ، معلوم نیست چه اتفاقی بیافتد.

پس من اگر بخواهم به سایت مقصد باز ارسال کنم از رشته کد قبلی استفاده نمی کنم و رشته جدید از سایت مقصد می گیرم و اسفاده می کنم.....من هنوز دقیق نمی دونم این رشته ارسال ترون چیه.....بعدا شاید فهمیدم.

اتفاقا در سایت مقصدم گفته از اطلاعات ارسال قبلی استفاده نکنید.

آخرین ویرایش:

saalek110

Well-Known Member
انتخاب شبکه و تیک تگ موقع انتقال:

موقع ارسال ترون از سایت فروشنده به کیفم ، شبکه هم باید انتخاب می کردم...دقیق نمی دونم شبکه ها چیه....به اموزشهای دیگر مراجعه کنید. من فکر کنم شبکه trc20 را استفاده کردم و انجام شد و انتخاب دیگر شبکه trx بود . همین دو تا بود که من اولی یعنی تی آر سی ۲۰ را انتخاب کردم.

یک تیک (( کیف پول من دارای تگ نمی باشد )) را هم تیک زدم. دقیق نمی دونم چیه. من تیک زدم.

ولی موقع ارسال از کیف ترون خود به سایت مقصد ، فقط یک رشته کاراکتر طولانی و مبلغ زا من دادم و این انتخابها وجود نداشت. شاید داخل اون رشته کد این انتخابها داخلش باشه.

saalek110

Well-Known Member
مستقیم از فروشنده ترون به سایت مقصد نفرستید

در سایت فروشنده ترون گفته از سایت ما مستقیما به سایت مقصد ارسال نکنید. ممکن است پولتان از دست برود. شاید به علت تحریم هاست. من هم این کار را نکردم . اول به کیف ترون خودم فرستادم و بعد به سایت مقصد فرستادم.

saalek110

Well-Known Member

saalek110

Well-Known Member
ترون پاور، پهنای باند و انرژی TRON چیست؟
شبکه Tron ، اگرچه قابل مقایسه با شبکه اتریوم است، برخی از ویژگیهای جالب جدیدی را با هدف حل چند مسئله که کاربران را در اکثر بلاکچین های موجود گرفتار میکند، پیشنهاد میکند. ترون پاور، پهنای باند و انرژی نوعی از منابع هستند که از طریق استفاده از عملکرد “Freeze” از درون کیف پول TRX شما به دست میآیند. طبق سند رسمی Tron، مقصود از انرژی، میزان مصرف CPU در شبکه Tron است. به این معنی که در هنگام ساختن و اجرایی کردن قراردادهای هوشمند توسط کاربر، یک انرژی، بیانگر میزان مصرف CPU در یک میکروثانیه خواهد بود.

منبع:

جدیدترین ارسال ها

بالا