ركود قيمت در مراكز خريد و فروش كامپيوتر

PhonieX

مدیر انجمن <A href="forum.majidonline.com/forums/6


در ماه‌هاي پاياني سال بازار خريد و فروش كامپيوتر و تجهيزات جانبي، همچنان روزهاي بي‌رونق و سردي را مي‌گذراند و بنا بر اعلام اكثر فعالان بازار، ميزان تقاضا براي اين كالاها همچنان در پايين‌ترين حد است.


به گزارش دنیای اقتصاد فعالان بازار معتقدند با وجودي كه برخي از فروشندگان قيمت‌ها را از سر اجبار مجددا كاهش داده‌اند، اما باز هم بازار خريد و فروش كامپيوتر روزهاي بي‌رونقي را سپري مي‌كند و حتي ميزان مراجعه به بازار هم در حد قابل‌توجهي نسبت به قبل كاهش يافته است.
محمد ذوقي، يكي از فعالان بازار در اين باره مي‌گويد: طي مدت اخير بازار كامپيوتر و تجهيزات جانبي علاوه بر كاهش تقاضا با كاهش ميزان مراجعه خريداران نيز مواجه شده است و اين موضوع تا حدود زيادي باعث دلسردي و نگراني فعالان بازار شده است.
اين در حالي‌ است كه برخي از فعالان بازار در پاساژهاي رضا و ايرانيان معتقدند با كاهش قيمت‌ها، خريداران از كالاهايي كه قيمت آنها ارزان است و در حراج‌هاي پايان سال هم قيمت آنها كاهش بيشتري يافته است، استقبال مي‌كنند و به همين دليل است كه بازار خريد و فروش اين كالاها در مراكزي مانند رضا گرم‌تر و پررونق‌تر از پايتخت است. فعالان پاساژ پايتخت، اما معتقدند از آنجا كه پاساژ پايتخت بيشتر به عرضه كالاهاي جديد با گارانتي مطمئن مي‌پردازد، نمي‌تواند قيمت‌ها را بيشتر از آنچه بايد كاهش دهد و به همين دليل است كه طي مدت اخير با كاهش ميزان مراجعين به بازار مواجه شده است، اما فعالان پاساژ كامپيوتر رضا مي‌گويند همه نمونه‌هايي كه در پاساژ پايتخت موجود است، در ساير مراكز خريد و فروش رايانه هم موجود است و اين ادعاي فعالان بازار پايتخت صحت ندارد.
به عقيده آنها، در شرايطي كه بازار روزهاي بي‌رونقي را سپري مي‌كند، كاهش بيشتر قيمت‌ها تا حدودي باعث شده است نظر خريداران به سوي بازار جلب شود.
اما محمود شوكتي، يكي از فعالان بازار مي‌گويد: قيمت‌ها در حد امكان در پاساژ پايتخت كاهش يافته و كاهش مجدد قيمت‌ها تنها باعث شك و ترديد خريدار نسبت به آنچه مي‌خرد مي‌شود و ما اين ريسك را نمي‌كنيم.


منبع
 

جدیدترین ارسال ها

بالا