رفع مشکل cpu usage - ram usage - slow pages - و...

rezamona

New Member
سلام به همه اساتید
من یک وب سایت دارم و مشکلی دارم که از ابتدا سعی کردم با تون یه جورایی بسازم و تا بحال علی رغم بارها خواهش در انجمن های مختلف هیچ کس نتونسته این مشکل رو برام کامل حل کنه ..
مشکل رو به صورت کامل شرح میدم
من یک وی سایت دارم به آدرس www.sootak.ir
که با سیستم جوملا اون رو کار کردم و همیشه هم آخرین ورژن جوملای فارسی رو استفاده میکنم
مشکل من از وقتی شروع شد که بازدید کننده سایت من کم کم بالا رفت در ابتدا مسولان سرور هاست من پس ار بارها سوسپند کردن اینجانب نهایتا من رو بدلیل استفاده زیاد از cpu اخراج کردن .. بعد از اون با دو سرور دیگه هم دچار همین مشکل شدم و علی رغم پرداخت هزینه زیاد باز هم تمامی مدیران هاست وب سایت من رو بدلیل cpu usage بالا
اخراج کردن و نهایتا مجبور شدم با هزینه بالا vps بگیرم
اما حالا هم هر از گاهی بخصوص در هنگامی که سایت بازدید بالایی داره سایت من قطع میشه و وقتی دلیلش رو جویا شده باز هم مشکل همیشگی cpu usage و حتی اینبار ram usage بالا به من به عنوان دلیل این مشکل ذکر میشه
حال از دوستان میخوام بپرسم ایا این واقعا نقطه ضعف جوملاست ( به قول مدیران بعضی سرور ها !)
در ضمن خواهش میکنم اول به نکات زیر با دقت توجه بفرمایید بعد از اون هر جوری دوستان بفرمایند برای حل این مشکل من حاضرم هر کاری رو انجام بدم و یا هزینه ای که لازم بشه پرداخت کنم
اولا- وب سایت من در حدود 14000 صفحه مطلب داره
دوما- وب سایت دارای 2 تا addondomain هست به نامهای www.behcom.com و www.rezamonavari.com
سوما- من از sh404sef استفاده میکنم و برای فارسی کردن url هام مجبورم از این کامپوننت استفاده کنم و هر بار که اونو برداشتم بسیار سایتم از نظر بیننده سقوط کرد و مجبور شدم برش گردونم و همون هم بسیار در Seo خوب سایت من کمکم کرده و نمیتونم برش دارم
چهارما- بعد از مشکلات من برای رفع مشکلات کش سایت رو فعال و اون رو روی 5000 دقیقه تنظیم کردم و حتی از یک افزونه کش اضافه به نام jotcache هم استفاده میکنم و حتی برای اینکه باز هم محکم کاری کنم و برای optimize سایت و query ها و کم کردن حجم request ها از database از یم افزونه دیگر هم همزمان به نام icespeed هم دارم استفاده میکنم
پنجما - برای بالا بردن رنک seo از یک افزونه به نام SEOGenerator استفاده میکنم که tag های description و ... رو به صورت آن لاین از روی متن می سازه ( البته توجه داشته باشید که من همه جوره کش رو برای اینکه این افزونه فشار نیاره به cpu فعال کردم و نهایتا یکبار که صفحات من ساخته میشه فکر کنم دیگه این افزونه process نداشته باشه رو اون صفحه) که البته از اونجا که این افزونه هم بسیار به من در seo کمک میکنه نمیتونم غیر فعالش کنم ولی در عوض من تقریبا دیگه هیچ افزونه اضافی ندارم که سایت رو سبک کرده باشم
ششم - الان در alexa سرعت سایت من رو very slow نشون میده و بسیار هم سایت سخت بالا می آد علی رغم اینکه vps من مشخصاتش خوبه و اینهمه من کش دارم از صفحات !
هفتم - بازدید من در حال حاضر به طور متوسط حدود روزانه 10000 صفحه و 4000 آی پی در روز هست
خواهش میکنم اگر کسی میدونه من چه کار میتونم بکنم که با حفظ شرایط ( url ها فارسی و seogenerator) هم سرعت سایت رو بالا ببرم و هم کاری کنم که اینقدر منابع سرور رو مشغول نکنه و cpu usage و ram usage وی پی اس من رو بالا نبره واقعا ممنونش میشم و البته امیدوارم کسی پیدا بشه که وقت بزاره و مشکل من رو کمک کنه حل کنم...قبلا از اینکه برای خواندن این متن وقت گذاشتد ممنونم.

جدیدترین ارسال ها

بالا