رفع مشکل تغییر ناگهانی فرمت هارد دیسک به RAW و حل مشکل پیغام فرمت در هنگام باز کردن فلش و هارد

parvizsaiyadi

New Member
شاید برای شما پیش آمده است که هارد اکسترنال یا فلش مموری شما به علت خطای نرم افزاری تغییر فرمت داده و بصورت RAW نمایش داده می شود راه حل بسیاری توسط کاربران برای این موضوع ارایه شده است از فرمت کردن هارد و ریکاروی داده یا استفاده از نرم افزار هایی مانند DiskTest برای ریکاوری Table Partition که فرایندی زمان بر می باشد .

این مشکل برای خود بنده پیش آمد و هارد سه ترا بایتی من با سه پارتیشن قابل دسترس نبود و فرمت هارد بعد از اتصال به یکی از سرور ها محل کارم تبدیل به RAW شده بود . این یعنی کابوس و فکر ریکاوری 2 ترابایت داده خود عذاب آور می باشد . من تمام نرم افزار موجود را امتحان کردم از دیسک تست گرفته تا پارتیشن ریکاوری های مختلف که هرکدام هم فرآیند زمان برای داشتند و عیب دیگر این بود که بعد از ریکاور کردن پارتیشن (گذشت زمان طولانی ) فضای 2 ترا بایتی برای ذخیره داده بازیابی شده مورد نیاز بود .

با کمی جستجو در یوتیوب به یکی از قابلیت های جالب نرم افزار MiniTool Partition Wizard برخورد کردم نرم افزاری که ما بیشتر برای پارتیشن بندی بکار می بریم تا ریکاوری؟!

برنامه را می توانید از اینجا دانلود کنید بعد از نصب و فعال سازی در صفحه اصلی برنامه هارد دیسک مورد نظر خود را برای ریکاوری انتخاب نمایید

1.jpg

در منو بالا گزینه partition recovery انتخاب کرده وارد صفحه ویزارد partition recovery بشوید و دیسک مورد نظر خود را برای ریکاوری انتخاب نمایید

در صفحه بعد از سه متد برای ریکاوری استفاده می شود که شما می توانید بر اساس نیاز خود از هرکدام استفاده نمایید که من فول دیسک را انتخاب کردم

3.JPG

در صفحه بعد از شما میخواهد روش اسکن و جستجو را انتخاب نمایید که به دو صورت Quick و Full در دسترس می باشد

4.JPG

بعد از جستجو پارتیشن مورد نظر شما را پیدا کرده و شما با علامت گذاری آن و انتخاب گزینه پایان به صفحه اصلی نرم افزار برگشته و تمام کار های انجام شده با کلیک دکمه apply تایید کرده و منتظر اجرای برنامه می شوید . بعداز اتمام کار بدون هیچ دردسری پارتیشن های شما ریکاوری شده و شما می توانید از قسمت disk management درایو خود را اضافه نمایید.

منبع : استوک دیجیتال

جدیدترین ارسال ها

بالا