رفرش خودكار در وب؟

Marzban

Well-Known Member
با سلام
پري شب كه داشتم توي اينترنت سايت يوفا را نگاه ميكردم متوجه يك نكته جالب شدم
هنگامي كه ليور پول و يونتوس گل اول را زد صحبه به طور اتوماتيك رفرش شد و نتيجه بازي را حك كرد
اجازه بديد يك مثال ديگر هم بزنم
در سيستم اوركات مقتي كه ما به يك نفر فان ميدهيم در همون لحظه به صورتي اني فان براي شخص مورد نظر ثبت مي شود.
از يكي از دوستانم كه در اين پرس و جو كردم به من گفتند اين ويژگي از خصوصيات asp.net است.
خال ميخواستم بدونم كه آيا اين امكان در php هم وجود دارد.
چگونه؟

AliReza26

Active Member
Marzban گفت:
با سلام
پري شب كه داشتم توي اينترنت سايت يوفا را نگاه ميكردم متوجه يك نكته جالب شدم
هنگامي كه ليور پول و يونتوس گل اول را زد صحبه به طور اتوماتيك رفرش شد و نتيجه بازي را حك كرد
اجازه بديد يك مثال ديگر هم بزنم
در سيستم اوركات مقتي كه ما به يك نفر فان ميدهيم در همون لحظه به صورتي اني فان براي شخص مورد نظر ثبت مي شود.
از يكي از دوستانم كه در اين پرس و جو كردم به من گفتند اين ويژگي از خصوصيات asp.net است.
خال ميخواستم بدونم كه آيا اين امكان در php هم وجود دارد.
چگونه؟

HTML:
<META HTTP-EQUIV="REFRESH" CONTENT="5;" >

اين مشكلت را حل ميكنه ؟؟؟؟؟

اگه منظورت را متوجه نشدم...بيشتر توضيح بده...

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Marzban

Well-Known Member
نه نه
منظورم اين نبود منظورم اين است كه مثلا هر گاه اطلاعات اون صفحه عوض ميشه اون صفحه رفرش بشه

سلام.

خيلي عذر ميخوام، اگر بخواهيم فقط قسمتي از صفحه Refresh شود نه همه صفحه چكار كنيم؟
بدون استفاده از frame!

ممنونم..

iman_ebru

Active Member
مهدی ( مرزبان) اونی که تو گفتی حداقل با جاوا اسکریپت امکان نداره.

منظورم اینه که موقع عوض شدن نتیجه بازی صفحات برای همه بازدیدکننده ها در اون لحظه رفرش بشه. ممکنه از همون کد متا که علیرضا داد تو صفحه بوده که بصورت تایمر ثانیه ها رو میشمرد و بعد از مدت خاص رفرش شده و اتفاقا همزبان با همون لحظه بوده.

از این کد که علیرضا داد تو همون سیستم مجیدآنلاین یاهو هم استفاده شده که صفحه رو بعد از مدت تعیین شده رفرش میکنه تا جدیدترین ارسال ها رو نشون بده.

تا اونجا که من میدونم و 100 در صد اطمینان دارم نه تنها با جاوا اسکریپت حتی با برنامه نویسی تحت سرور هم نمیشه همچین کاری کرد. چون برای دیدن صفحه فقط یک بار شما به سرور متصل میشید و بعد از تموم شدن resive از سرور، دیگه از اون طرف هیچ دسترسی برای کنترل مجدد صفحه وجود نداره. مگر اینکه یه تایمر توش باشه که اونم قبلا ارسال شده.

- - - - - - - - - - - - - - - - - -

microsoftsat

برای اینکار شما فقط از iframe ها باید استفاده کنید. تنها راهش اینه

برای مثال اون قسمت بالای میل باکس یاهو طبلیغات رو به این طورت نشون میده و تو بعد از مدتی فقط اون قسمت رفرش میشه و تبلیغات دیگه ای رو نشون میده.

Marzban

Well-Known Member
واي خيلي ممنون از لطف تمام دوستان
اخه ميدونيد چيه اون موقع سرعت اينترنت من اصلا خوب نبود ولي خيلي سريع نتيجه عوض شد يعني من متوجه رفرش نشدم.
يعني به نظر شما اونجا فقط يك قسمت از صفحه رفرش دشه؟

iman_ebru

Active Member
بین رفرش ربتی به سرعت تو نداره.
وقتی قراره بعد از 30 ثانیه رفرش بشه میشه . حالا چه سرعتت کم باشه و چه زیاد همین 30 ثانیه رو میشمره.
دلیلش هم اینه که دیگه بعد از اینکه صفحه Done شد دیگه ربطی به سرور نداره. همه چیز دست کلاینته. یعنی رو کامپیوتر خودت 30 ثانیه شمارش میشه

Marzban

Well-Known Member
الان دارم دوباره سايت يوفار را نگاه ميكنم والا به وطر زماني دانلود نميشه دقيق هر وقت نتيجه عوض ميشه دانلود ميشه

iman_ebru گفت:
برای اینکار شما فقط از iframe ها باید استفاده کنید. تنها راهش اینه

برای مثال اون قسمت بالای میل باکس یاهو طبلیغات رو به این طورت نشون میده و تو بعد از مدتی فقط اون قسمت رفرش میشه و تبلیغات دیگه ای رو نشون میده.

آيا مثلا Gmail از frame ها استفاده كرده؟
يا مانند اين سايت ها...

ممنونم.

Marzban

Well-Known Member
شما امشب همزمان با پخش بازي يك سري به سايت
www.uefa.com
بزنيد همه چيز را متوجه خواهيد شد.
البته كاشكي يك تيم گل بزنه

جدیدترین ارسال ها

بالا