رفتن به زمان خاص از فایل صوتی

ebsebs26

Member
سلام
چطور می شه از دایرکتور استفاده کرد برای اینکه با انتخاب یه زمان خاص از یک فایل صوتی به اون قسمت رفت مثلا کاربر دقیقه 5 رو انتخاب کنه و از همون دقیقه فایل صوتی شروع به اجرا کنه؟

سلام
شما برای اینکه یک اسپرایت صوتی یا تصویری رو به زمانی خاص ارجاع دهید باید از دستور زیر استفاده کنید

sprite(x).currenttime = frame

و برای اینکه دقیقه یا ساعت رو به فریم تبدیل کنی از این دستور استفاده کن

(HMStoFrames(hms, tempo, dropFrame, fractionalSeconds

Description
Function; converts movies measured in hours, minutes, and seconds to the equivalent number of frames or converts a number of hours, minutes, and seconds into time if you set the tempo argument to 1 (1 frame = 1 second).

در راهنمای دایرکتور سرچ کنی توضیحات کامل پارامتر های این دستور رو می تونی ببینی

موفق باشید

ebsebs26

Member
ممنون از راهنمایی تون
فقط اینکه آیا می شه این دستور رو به به عمل خاص دیگه ای لینک کرد مثلا اینکه اگه کابر یه صفحه خاصی رو باز کرد فایل صوتی از یه زمان خاصی شروع به خوندن بکنه؟

ممنون از راهنمایی تون
فقط اینکه آیا می شه این دستور رو به به عمل خاص دیگه ای لینک کرد مثلا اینکه اگه کابر یه صفحه خاصی رو باز کرد فایل صوتی از یه زمان خاصی شروع به خوندن بکنه؟

شما از کد های بالا هرجور که بخوایی می تونی استفاده کنی فرق نمی کنه که کجا باشه

smmousazadeh

Well-Known Member
یکی از لایه های بالای پنجره score لایه ای بنام tempo است که توی اون هم میشه بعضی از اینکارها رو انجام داد

یکی از لایه های بالای پنجره score لایه ای بنام tempo است که توی اون هم میشه بعضی از اینکارها رو انجام داد

سلام دوست عزیز
من متوجه پاسخ های شما در تاپیک های جدید شدم، نمی دونم چقدر سابقه کار با دایرکتور دارید اما باید بگم متاسفانه پاسخ های شما بسیار کلی و نا مفهوم هستند و با ماهیت سوال رابطه مستقیم ندارند.

smmousazadeh

Well-Known Member
سلام دوست عزیز
من متوجه پاسخ های شما در تاپیک های جدید شدم، نمی دونم چقدر سابقه کار با دایرکتور دارید اما باید بگم متاسفانه پاسخ های شما بسیار کلی و نا مفهوم هستند و با ماهیت سوال رابطه مستقیم ندارند.

پاسخ این تاپیک رو اشتباه فرستادم یعنی اشتباه متوجه شده بودم.(معذرت میخام)
گاهی اوقات سوالها کلی هستن .

درباره لایه tempo:
شما میتونید در اون برای ایجاد وقفه به اندازه مورد نظر، کم و زیاد کردن سرعت هدر(Frame Rate) ، یا تصمیم گیری براساس موقعیت زمانی یک فایل صوتی استفاده کنید.که من سوال این جواب رو با حالت سوم این گزینه اشتباه گرفته بودم.

smmousazadeh

Well-Known Member
یکی از دستورات کار با صوت دستور Currenttime است که شما میتونی براساس هزارم ثانیه بهش مقدار بدی مثلا:

sound(3) .currenttime = sound(3).currenttime + 5000
که الان به ثانیه 5 از اهنگ میره

جدیدترین ارسال ها

بالا