رعایت نشدن پاراگراف و خط بندی درهنگام خواندن متن از دیتابیس

plague

Member
سلام
من دارم یه سایت خبری میسازم و برای اولین بار دارم متون خیلی بلند رو توی دیتابیس میریزم

حالا مشکل اینه که وقتی خبری رو تو دیتابیس میریزم با خط بندی و پاراگراف های خاصه خوده خبره
وتوی دیتابیس هم که نگاه میکنم اونا رعایت شدن
ولی وقتی خبر رو میخام نمایش بدم همه کلمه ها دنباله هم ردیف میشن و دیگه نه خطی میمونه نه پارگرافی در همچین مواقعی چی باید کرد که خبر رو درست نشون بده ؟

ziXet

مدیر انجمن PHP/MYSQL
اگه خط ها و پاراگرافها رو با کدهای Html ایجاد کنید نباید مشکلی ایجاد بشه ولی اگه این کارو نکنید برای n\ که خط بعد رو نشون میده باید خروجی رو به تابع nl2br بدید تا n\ رو تبدیل به <br> کنه

plague

Member
اگه خط ها و پاراگرافها رو با کدهای Html ایجاد کنید نباید مشکلی ایجاد بشه ولی اگه این کارو نکنید برای n\ که خط بعد رو نشون میده باید خروجی رو به تابع nl2br بدید تا n\ رو تبدیل به <br> کنه
یعنی متن خبر رو به همراه کد های html فرمت دهندش توی دیتابیس ذخیره کنم دیگه ؟ اونوقت اون یوزری که مثلا خبرنگاره و html بلد نیست چیکار میکنه ؟ راه بهتری نیست که هرکسی بتونه خبر ارسال که ؟

برای نوشته ها اگه از editor استفاده کنی مشکلی پیش نمیاد:rose:

منظورتون از ادیتور چیه و درچه مرحله ای استفاده بشه؟ من تویه وبسایت یدونه textarea گزاشتم که خبر تویه اون نوشته وبعد ارسال میشه به دیتابیس

ممنون

ziXet

مدیر انجمن PHP/MYSQL
یعنی متن خبر رو به همراه کد های html فرمت دهندش توی دیتابیس ذخیره کنم دیگه ؟ اونوقت اون یوزری که مثلا خبرنگاره و html بلد نیست چیکار میکنه ؟ راه بهتری نیست که هرکسی بتونه خبر ارسال که ؟

منظورتون از ادیتور چیه و درچه مرحله ای استفاده بشه؟ من تویه وبسایت یدونه textarea گزاشتم که خبر تویه اون نوشته وبعد ارسال میشه به دیتابیس

ممنون
خب شما توی textarea ساده چطور پاراگراف بندی میکنی؟

plague

Member
خب شما توی textarea ساده چطور پاراگراف بندی میکنی؟
آها حالا گرفتم
یه تکست ادیتور مثل همین که باهاش تو ای فوروم پست میزنیم خودش کد های html رو تولید میکنه
برم تو این سایتای جاوااسکریپت ببینم چی گیر میاد

ممنون

ziXet

مدیر انجمن PHP/MYSQL
آها حالا گرفتم
یه تکست ادیتور مثل همین که باهاش تو ای فوروم پست میزنیم خودش کد های html رو تولید میکنه
برم تو این سایتای جاوااسکریپت ببینم چی گیر میاد

ممنون
دوستان ادیتورهای خوبی رو تو همین انجمن معرفی کردن شما کافیه جستجو کنید.

موفق باشید

Mohammadreza

Well-Known Member
نيازي نيست بريد تو سايت هاي جاوا اسكريپت ، اينجا رو ببينيد !
اينجا يه نمونه اديتور ارائه ميشه ، از اينجا دريافت كنيد ! http://www.htmlarea.com/
اديتور هاي ديگه هم هستند ، سرچ كنيد ، در همين انجمن هم زياد گيرتون مياد

ظاهرا پستم با امير همزمان شد

آخرین ویرایش:

plague

Member
ممنون آقا این تکست ادیتور خیلی خوبیه ولی هرکاریش میکنم با ایجکس نمیشه لودش کرد

mosi20

Active Member
از تابع nl2br موقع نمایش استفاده کن.
ادیتور را هم باید بهش یکم ور بری تا با آژاکس هماهنگ بشه

plague

Member
یه مشکل دیگه پیش اومده من اصلا نمیتونم کلمات فارسی و انگلیسی رو تو 1 خط کنار هم بنویسم همش جاشون بهم میخوره چه توی TEXTAREA معمولی که با HTML درست میکنم چه توی TEXTEDITOR های حرفه ای که تو وب هست
نمونه به این صفحه که دمو تکست ادیتور هستش برید و خط زیر رو بنویسید :
میبینین که جای کلمات عوض میشه

شیطونه میگه اینی که توش دارم مینویسم رو بکنم ببرم

چرا همش جای کلمات انگلیسی و فارسی قاطی میشه ؟

جدیدترین ارسال ها

بالا