رشد 10 درصدي فروش جهاني موبایل در فصل پاياني 2009

PhonieX

مدیر انجمن <A href="forum.majidonline.com/forums/6


بر اساس گزارش جديد منتشر شده از سوي يک شرکت تحقيقاتي، فروش تلفن‌همراه در دنيا طي فصل پاياني سال 2009 ميلادي بار ديگر افزايش يافت و نشان داد که بحران اقتصادي از بازار جهاني تلفن‌هاي همراه رخت بربسته است.


به گفته مرکز تحقيقاتي Strategy Analytics، در سه ماهه پاياني سال گذشته فروش تلفن‌هاي همراه در سراسر جهان با رشد 10 درصدي به 4/324 ميليون دستگاه رسيد که اين رقم براي مدت مشابه سال قبل از آن 8/293 ميليون دستگاه گزارش شده بود. از سه ماهه سوم سال 2008 تاکنون، اين نخستين باري است که بر مجموع فروش تلفن‌هاي همراه در جهان افزوده مي‌شود.


ديگر گروه‌هاي تحقيقاتي نيز بررسي‌هايي را در اين زمينه انجام دادند و به نتايج مشابه دست يافتند. شرکت تحقيقاتي ABI Research در پايان مطالعه جديد خود اظهار داشت که بر مجموع گوشي‌هاي عرضه در فصل پاياني 2009 نسبت به فصل سوم اين سال 15 درصد افزوده شده است.


به گفته شرکت ABI، کاهش قيمت گوشي‌ها از جمله عواملي بوده که افزايش فروش آن‌ها در اين دوره زماني را باعث شده است. اين شرکت اظهار داشت که در فصل چهارم سال گذشته ميانگين قيمت هرگوشي فروخته شده در دنيا با کاهش 2 درصدي نسبت به فصل سوم به 55/117 دلار رسيد.


در اين مدت دو شرکت نوکيا و سامسونگ توانستند بر سهم خود در بازار جهاني تلفن‌همراه بيافزايند. نوکيا در سه ماه آخر سال گذشته صاحب 7/37 درصد بازار جهاني تلفن‌هاي همراه شد و سامسونگ نيز سهم خود را در اين بازار به 5/20 درصد رساند.منبع
 

جدیدترین ارسال ها

بالا