رسیدگی و نظارت بیشتر و بهتر به بخش گالری

unknown63

Active Member
سلام
من اکثر پستها رو خوندم احساس میکنم بچه ها دارن با هم تسویه حساب میکنن تا نظر بدن
به عنوان یه مبتدی نظر میدم
به نظر من یه تاپیک مهم درست بشه به عنوان گالری کارهای بچه های مجید آنلاین و کارها با یه فیلتری از بخش نظر خواهی که بچه ها کاراشونو گذاشتن وارد بخش گالری بشه و فقط مدیران بتونن کارهارو وارد اون تاپیک کنن مثل مسابقه امضا یه سری مشخصات مد نظر داشته باشن اگر اون کار در حد گالری بود بذارنش اونجا اینجوری هم یه منبع قشنگ از کارای خوب و در حد قبول بچه ها هست و کارهای قشنگ زیر خروارها تاپیک مدفون نمیشه هم بخش نظر خواهی سر جاشه هرکسی هم خواست نظرشو میده
این گالری فقط کارهای بچه های مجید آنلاین باشه نه کس دیگه
یه چیزی مثل کارهای برتر کاربران ولی مخصوص این بخش البته با یه کم فیلتر های کمتر که خیلیم سخت گیرانه نشه
الان اون بخش گالری 2d به نظرم هم خیلی بی استفادس هم شلوغ هم معلوم نیست چی به چیه
اگر بشه کارهای گالری دسته بندی کرد خیلی بهتره
این فقط نظر من بود دوستان لطفا جبهه نگیرن من گردنم از مو نازک تره

آخرین ویرایش:
سلام من هم يه مبتدي هستم
ولي فكر ميكنم اگه جدا بشه خوبه
ولي كارها اول توي بخش نظر خواهي بياد و بعد از نظر خواهي هاي اوليه و گرفتن امتياز مورد نياز به بخش گالري بره بعد اونجا به جزئيات رسيدگي بشه تا از اون صفحه سفيد يه سياه مشق در بياد

30min

Banned
Zagomago به نظر من تشخیص کاری که روش زحمت کشیده شده نیازی به مدیر بودن نداره .
دو تا چشم میخواد و کمی شعور و کمی ذوق که هر کس میاد اینجا اینها رو داره شک نکنید .
من از خودم که حرف در نمیارم سعی نکنید تناقض در حرف هام پیدا کنید !
در مورد طرحتون در تاپیک مخصوص توضیح دادم .
در ضمن شما دارید تاپیک رو بیهوده شلوغ میکنید .
من عرض کردم رو کارم وقت گذاشتم و از نتیجش هم راضیم و خوشحالم که شما هم راضی هستید .
وهیچ کجا هم نگفتم فقط وقت گذاشتن روی یک کار دلیل بر خوب بودنش هست .
چرا وقت خودم و خودتون رو تلف میکنید .
در مورد نظر دادن هم به روی چشم حتما همین کار رو میکنم البته تا الان هم سعیم همین بوده که کمک کنم کارهای ضعیف بهتر بشن اما از کارهایی که واقعا بی ارزش هستن و طراحاشون جمعی رو به سخره میگیرن متنفرم و به هیچ وجه نظری هم در موردشون نمیدم .
موفق باشید .

30min

Banned
راستی من یک پیشنهاد هم دارم .
اگر بخوایم در Evermotion طرحی رو قرار بدیم بلافاصله تایید نمیشه و در گالری قرار نمیگیره .
به نظرم مدیر یا مدیران طرح رو تایید میکنن بعد اون رو در گالری قرار میدن .
نمیدونم آیا امکان همچین کاری هست یا نه ؟

MEGA WAVE

Active Member
ببین سیمین جان مگه بخش نظر خواهی و گالری الان چه مشکلی داره ؟

خوب من جوابش رو میدم اگه اشتباه میگم تصحیح کن !

به نظر شما بخش نظر خواهی سطحش خیلی اومده پایین و طرح هایی که گذاشته میشه یه جورایی مونده تا بشه بهشون گفت طراحی .

خوب

حالا شما فکر میکنی اگر این بخش به این صورتی که میگی بشه ( که کارها تفکیک بشن ) مشکل پایین بودن سطح کارها حل میشه ؟

آیا فکر نمیکنی که اونموقع ما دوتا بخش داریم به نام آماتور و حرفه ای ، که بخش آماتور پر شده از طراحی و بخش حرفه ای هم سوت و کور میمونه !

چرا ؟

دلیلش اینه که شما فقط صورت مسئله رو داری پاک میکنی !

بنظر من نیازی به تفکیک نیست ! همینطوری که الان تقریباً 8 ساله این بخش همینطوری مونده !

اگر واقعاً میخواییم که بخش نظر خواهی و گالری حرفه ای بشه راه حلش این نیست که بگیم طرح های ةآماتور رو بریزیم یه جای دیگه ، و طرح های حرفه ای یه جای دیگه .

به نظر من باید طوری رفتار کنیم تا سطح کار همین دوستانی که الان آماتور هستن بالا بیاد !

راه حل من اینه که :

اول سعی نکنیم صورت مسئله رو پاک کنیم و عوضش کمک کنیم تا طرح ها ایراداتش برطرف بشه

سیمین من میدونم که شاید این مسئله توی ذهنت باشه که بهم بگی آره منم موافقم ، ولی آدم به طرح هایی که ایراد داره میتونه نقد وارد کنه و پیشنهاد بده نه طرحی که یه خط خطی بیشتر نیست

توی این مورد کاملاً باهات موافقم !

و همونطوری که گفتم بخش نظر خواهی جایی هست که طراح باید طرحش رو به پختگی لازم رسونده باشه و بعد بزاره برای نظر خواهی تا کامل بشه

نه اینکه بخواد از صفر بزاره اونجا و بگه نظر بدید.

امیدوارم این فرهنگ سازی صورت بگیره که تا طرحمون به یه جاهایی نرسیده اونو برای نظر خواهی نزاریم.

احتمالاً الان یه سری از دوستان الان بخوان بگن خوب به نظر من شاید طرحم خوب شده و به پختگی رسیده و میخوام بزرام برا نظر خواهی اما شاید از نظر دوستان دیگه اینطوری نباشه ! پس چیکار باید بکنم

جوابم اینه که بهترین مقیاس دیدن هست ! و هدفتون از طراحی !

خوب ببینید شما اگر میخواهید طراحی کنید ، اگر واقعاً میخواهید که طراح زبردستی بشید نیاز به مطالعه دارید و اینکه سواد بصریتون رو بالا ببرید

گرافیک صرفاً ذوق و علاقه نیست ! صرفاً الهامات رحی نیست که روی کاغذ بیاد

درسته اینها 60% - 70% طراح هستند

اما یه بخش خیلی مهمش سواد بصری هست که بدونید الهاماتتون ، ذوق و سلیقتون رو چطور پیاده کنید.

وقتی شما مقداری سواد بصری تون بالا رفته باشه معیارهای تشخیص اینکه طرحتون توی چه مرحله ای از کار هست رو یاد خواهید گرفت

کلام آخر

من مخالف جدا سازی بخش آماتور و حرفه ای هستم ( شاید به نظر خوب بیاد اما در واقع کمکی به حرفه ای شدن و بالا بردن سطح طراحی دوستان نمیکنه )

بجای اون بنظرم باید فرهنگ سازی کنیم که طراح ها خودشون رو ملزم به رعایت اصول گرافیک بکنن !

من نمی گم از حالا هرکی میخواد طراحی نه 10 تا کتاب بزاره کنارش و همه چیز رو با کتاب چک کنه ( نه همچین کاری آدم رو دیوونه میکنه ) !!!

اما من وقتی یه مقدار جزئی رنگ نقطه خط سطح حجم سایه بافت و دیگر عناصر بصری رو بشناسم بهتر میدونم که مثلاً اگر میخوام توی طرح آرامش رو منتقل کنم هیچوقت نباید از خطوط شکسته و مورب استفاده کنم ، نباید از رنگهای با تونالیته بالا استفاده کنم ، میفهمم که بهتره برای رنگش به تضاد اشباع ( کیفیت رنگ ) توجه ویژه ای کنم .

شاید خیلی ها بیان بگن دوباره این اومد تئوری پردازی کرد !

اما میشه یه بار ريا، فقط برای یه بار از خودتون بپرسین که این قوانین و اصول هنری از کجا اومدن ؟

غیر از اینه که این قوانین حاصل زندگی توی غار بشر تا همین الان ماست ؟

خیلی جالبه ما موقعی که طراحی میکنیم اولین کاری که میکتنیم با طرح های دیگه مقایسش میکنیم ! ببینیم مثلاً این قسمتش درست هست یا نه ؟

اما بخودمون زحمت نمیدیم ببینیم اصول اون چی بوده !

باور کنید کسی که اصول گرافیک رو بدونه طراحی براش هزاران بار ساده تر از کسی هست که نمیدونه

مثل کسی میمونه که دوست داره داستان بنویسه و ایده خیلی خوبی هم داره اما نوشتن بلد نیست ! و کسی که نوشتن بلد باشه !!!

شاید بعضی ها هم بگن خوب خیلی از هنرمندهای بزرگ از هیچ قانونی پیروی نمیکردند !

درسته ! اما میدونید چرا با اینکه پیروی نمیکردند از قوانین ولی بازم مشهور و موفق شدن ؟

دلیلش این بود که اول قوانین و اصول بصری رو یاد گرفتن ! بعد از اینکه اونو یاد گرفتن نقضش کردن !!! این خیلی فرق میکنه با کسی که کورکورانه بخواد رنگ روی کاغذ بپاشه !

البته اینم بگم که من انتظار ندارم تعداد زیادی با این حرف هام موافق باشن ، ولی اگر کسی اینجا هست و واقعاً میخواد طراح بشه و این حرفه اش باشه فکر میکنم اولین گامی که باید برداره این موضوع هست !

این حرف رو به این دلیل میگم که خیلی ها برای تفنن و سرگرمی این کار رو میکنن که هیچ اشکالی هم نداره

منم برای برای سرگرمی پیانو میزنم ، و حرفه ی اصلی گرافیک هست اما وقتی میخوام پیانو بزنم اول نت خونی رو یاد میگیرم بعد شروع میکنم به زدن ! شاید ثل کسی که حرفه اش پیانو زدن باشه به نت خونی دقت نکنم اما حداقل تا حدودی یادش میگیرم
نه اینکه بشینم و احساساتم رو کورکورانه روی دگمه های پیانو پیاده کنم که حاصلش سردرد اطرافیانم میشه !

مجید آنلاین محیط خیلی خوبیه ، من اینجا نه مدیر هستم نه چیز دیگه ای ، و به هیچ صورت از این سایت ذی نفع نیستم جز اینکه دوستای گرافیست خیلی خوبی پیدا کردم و کمک خیلی بزرگی توی پیشرفت کارهام داشته ، امیدوارم قدرش رو بدونید و تا میتونید بهترین استفاده ها رو از این محیط بکنید، به جرات میگم نمونه این انجمن رو توی هیچ فرومی دیگه ای نمیتونید پیدا کنید!

خیلی ها توی فروم میان میرن ! شاید فردا من نباشم شما باشی فرداش یکی دیگه باشه شما نباشی اما کاش توی این مدتی که هستیم سعی کنیم استفاده کنیک=م و خودمون رو پیشرفت بدیم

شاد زی

آخرین ویرایش:

AliReza Bahrami

مدیر انجمن
با نظرات بنیامین موافقم
من خودم توی گرافیک صفر بودم و الان هم نمیگم خیلی پیشرفت کردم چون هر چی یاد میگیری میبینی چیزی بلد نیستی
من شاگردم هنوز , ولی سیمین جان اگر تفکیک صورت بگیره کسی که علاقه داره میتونه رشد کنه ؟
به نظر من به همین شکل خیلی خوبه و مفید بوده اصلا مجید آنلاین به خاطر همین دور هم بودن و با هم بودن هست که قوی شده!
موفق باشید

30min

Banned
تشکر از بنیامین پرحرف ! و گیلاس خوشمزه ! :wink:
خیلی باحال بود بنیامین از اونجایی که نوشتی حرف آخر تا آخر پستت از دو تا پست من بیشتر بود و کلا فکر کنم رکورد عرض پست رو شکستی البته اگه تاپیک های آموزشی رو حساب نکنیم .
خوب البته من حتما نمیگم باید جدا بشن کاربران این نظر من هستش و این تاپیک هم برای اینه که بچه ها نظر بدن .
بنیامین که میگه فرهنگ سازی آخه پسر جان ما 30-40 سال داریم تو مملکت شعار فرهنگ سازی میشنویم اما هنوز تاثیراتش رو ندیدیم !
فرهنگ سازی نیاز به زمان زیادی داره .
اگه مردی دوبازه بیا یک پست در مورد فرهنگ سازی با همون تعداد سطر بنویس ! :lol:
خوب نظرتون راجع به شیوه ای که گفتم چیه ؟
یعنی کاربران طرح رو بفرستن واسه گالری و تایید که شد بیاد تو گالری .
این دقیقا همون چیزی که من میگم که اکثر بچه ها به اشتباه احساس کردن من با مبتدی ها پدر کشتگی دارم .
یعنی مدیر اگه دید طرح ارزش نظرسنجی نداره تاپیک رو ارسال نکنه .
اینجوری دوبخش نمیشه و یک فیلتر هم داریم .
وات دو یو فینک ؟!

mehdi2477

Member
این خط را برای اون دوستایی مینویسم که فکر نکنند ما اینجا با هم خصومت داریم و یا کینه از هم داریم ، بحث سر انجمن هست و وقت بچه ها اینقدر ارزش داره که نخواهند به این موضوع بپردازند. تا اینجا هم که پستها را دیدم هیچ نشانه از خصومت و ... ندیدم.

----------------------------------------------------------------------------

چند تا سوال میپرسم بعد میریم سر اصل موضوع:

1- روند کلی نظر خواهی و گالری توی این چند سال مثبت بوده یا منفی ؟

2- این شیوه نظر خواهی و گالری آیا بهترین شیوه هست و یا اینکه شیوه بهتری هم ممکن است وجود داشته باشه ؟

امیدوارم که از روی دلسوزی جواب بدین .

mehrshad_245

Active Member
بنظرم اینجا از چت روما خیلی بهتر شده
منو ببخشید که هیو میام وسط اگه میشه به منم بگید جریان چیه یه چیزایی میدونم دست و پا شکسه ولی اگه میشه بگید حرف حساب اینجا چیه یا کی اینجا داره حرف حساب میزنه ؟؟؟:)
الام مشکل کجاس؟؟؟ مشکل اینجاس که آماتورا نباید طرحاشون بزارن؟؟؟ من اینجوری متوجه شدم درسته یا غلط؟؟؟

MEGA WAVE

Active Member
نویسنده: gilas
با نظرات بنیامین موافقم
من خودم توی گرافیک صفر بودم و الان هم نمیگم خیلی پیشرفت کردم چون هر چی یاد میگیری میبینی چیزی بلد نیستی
من شاگردم هنوز , ولی سیمین جان اگر تفکیک صورت بگیره کسی که علاقه داره میتونه رشد کنه ؟
به نظر من به همین شکل خیلی خوبه و مفید بوده اصلا مجید آنلاین به خاطر همین دور هم بودن و با هم بودن هست که قوی شده!
موفق باشید
سلام به استاد پینتینگ عزیز
مرسی ، موافقم

نویسنده : 30min
اگه مردی دوبازه بیا یک پست در مورد فرهنگ سازی با همون تعداد سطر بنویس ! :lol:
از اونجایی که نوشتم کلام آخر تا آخرش فرهنگ سازی بود

بعدشم خوبه من آخرش نوشتم که میدونم خیلیا عین خیالشون نیست این موضوعی که من گفتم ، ولی اگه حتی یه نفرم بابات این حرف ها به خودش بیاد باز برام کلی ارزش داره.

دیگم هیچی نمینویسم تا نگی پر حرفم، به نظرت هم رای ممتنع میدم و میسپارمش به مدیر جان چون مسئولیتش با ایشونه و اگه قبول کنه یه مسئولیت 24 ساعته رو دوششه !

شاد زی موجود باحال !

بچه ها خدائیش این سیمین اصلاً نیتش بد نیست ، حوصلشم تو خونشون سر نرفته و واقعی دلش میسوزه که این بحث رو راه انداخته که ازش میتشکرم . :wink: ( حالا این چشمک یعنی چی ، برداشت آزد میزارمش ) :wink: اینکی هم برا کسایی که معنی اون فهمیدن و کلی حال کردن !:wink: این سومی هم برا کسایی بود که درست فکر کردن و منحرف نشد ذهنشون !

14.gif

شاد زی

آخرین ویرایش:

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
خوب گمون کنم اگر بخوایم همینطوری ادامه بدیم حالا حالا ها این بحث طول میکشه و مدام هم بهش شاخ و برگ اضافه میشه.

پس با اجازه دوستان من یه جمع بندی مختصر میکنم تا بحث یه مسیر مشخص پیدا کنه بعد تصمیم بگیریم.

در مورد نظرات بنیامین که با تک تک کلماتش موافقم!! اصولا نه فقط طراحی بلکه هر کاری باید اصولی و ریشه ای باشه.
ما یه استاد داشتیم توی دانشگاه که یه حرفی زد که هنوز که هنوزه یادمه و هیچ موقع هم فراموشش نمیکنم چون حرفش در
عین سادگی یه دنیا درس بود!
میگفت شما حتی اگر میخواید مامور شهرداری بشید و زباله ها رو جمع کنید سعی کنید تو کارتون تخصص داشته باشید!
این یعنی اینکه من نوعی فقط چون حوصلم سر رفته بود نرم سراغ طراحی یا سراغ خوانندگی یا ... بلکه براش هدف داشته باشم
و اصولی و ریشه ای دنبالش کنم. اگر یه روزی همه ی ما تونستیم این فرهنگ رو توی خودمون جا بندازیم خواهیم دید که گالری
مجیدآنلاین هم کارای ضعیفش به حداقل کاهش پیدا میکنه.

در مورد صحبتهای دوستان هم باید عرض کنم که منم داشتم روی موضوعی که unknown63 عزیز مطرح کردن فکر میکردم.
پیشنهاد خیلی خوبی هست.
سیمین جان عملا این موضوعی که شما میگی توی این انجمن قابل اجرا نیست. چرا؟
به این خاطر که شما فکر کن روزی چند تا تاپیک قراره توی بخش نظرخواهی زده بشه؟ آیا هر روز من یا عرفان جان آنلاین هستیم که
بخوایم مدام تاپیک ها رو تائید کنیم؟ و مهم تر از همه ، همین الان ما چند هفته مسابقه ی امضا رو برگزار کردیم و همگی دیدیم و
بهمون ثابت شد که خیلی از ما ایرانیها فرهنگ این رو نداریم که وقتی یک نفر رو بعنوان داور همگی قبول میکنیم پس حتما حرفش
و نظرش رو قبول داریم! اگر قبول نداریم پس چرا اصرار میکنیم که نوع داوری اینطوری باشه؟ اگر قبول داریم پس چرا وقتی یک هفته
نظرات اون داور یا داورها به سود ما نیست آسمون و زمین رو بهم میدوزیم!
حالا شما این موضوع رو بسط بده به کل انجمن فتوشاپ. یعنی هر تاپیکی که میخواد ایجاد بشه قرار باشه اول از یک فیلتر به اسم
مدیر یا داور یا هر چیز دیگه عبور کنه. تو این موضوع حتی 1 اپسیلون هم شک نکن که بعد از چند هفته و چند تا تاپیک که بقول شما
ارزش تائید شدن نداشتن چنان 2 دستگی ای ایجاد میشه که اولا کلی از بچه ها دلسرد میشن از فعالیت و ثانیا از کل انجمن بیزار میشن!
پس عملا اینکار نه وقت و انرژی لازم رو داره و نه در فرهنگ غنی (!) بعضی از ما این کار شدنی هست.

ولی نظری که unknown63 جان و بعضی از دوستان دیگه دادن نظر کاملا عادلانه و در جهت مثبت و پیشرفتی هست.
یعنی اینکه ما جدای از تاپ گالری که مخصوص کل سایت مجیدآنلاین هست ، یک بخش گالری کارهای برتر ایجاد کنیم و کارهای برتر رو
نه با نظر مستقیم مدیر یا داور یا شخص خاص بلکه با توجه به نظرات و جو کلی تاپیک توی اون بخش کارهای برتر انجمن فتوشاپ بذاریم.
این کار چند تا نتیجه ی مثبت داره:

1- بحث دنیای مجازی یعنی یه دنیای به دور از محدودیت های روزمره رعایت میشه. یعنی کسی این احساس رو نمیکنه که حتی توی
دنیای مجازی هم بهش اجازه ی دیده شدن داده نمیشه!

2- باعث دلسردی و ایجاد 2دستگی و این چیزا نمیشه. در واقع چون کارهایی که به بخش کارهای برتر انجمن فتوشاپ منتقل میشن ،
با نظر اکثریت و جو موجود در تاپیک بوده ، حتی اگر کسی بقول شما کارش در حد خط خطی و ضعیف بود از این موضوع که کارش به اون
بخش نرفته ناراحت نمیشه.

3- وقتی من نوعی ببینم که مثلا کار یک شخص با این مشخصات وارد بخش کارهای برتر شده ، سعی میکنم خودم رو بالا بکشم و کارم
رو قوی تر کنم تا منم به اون بخش که ورود بهش اصلا هم سخت نیست (بر خلاف تاپ گالری اصلی!) راه پیدا کنم و این یعنی پیشرفت!

4- حرف و موضوع اصلی شما برای ایجاد این تاپیک یعنی تفکیک کارهای بهتر و اصولی تر از کارهای ضعیف تر بخوبی رعایت و انجام میشه.

و چندین و چند سود دیگه که مطمئن در زمان اجرا خودش رو بیشتر نشون میده.

خواهشی که از دوستان دارم اینه که اگر نظری دارید فعلا در حیطه ی همین بحثی که مطرح کردم بدید تا بحث از این شاخه به اون شاخه
نره تا یه نتیجه ی کلی بتونیم بگیریم.

موفق باشید.

hamid

Well-Known Member
قرار بود من پست ندم اینجا ولی چون بحت نتیجه گیریه
بهتر به همین روال ادامه پیدا کنه و اونایی هم که یه چیزایی از گرافیک بلدن ، تکنیک ، افکت ، کار با ابزارا ، پلاگینا و ... به بقیه یاد بدن
والا اینجوری خیلی بهتره
ببخشید من اسم میبرم چون میخوام دوستان متوجه بشن که از کجا به کجا ممکن تو این فروما برسن
نمونش همین آقا مهرشاد، من یادمه حالا ممکن بعضی از دوستان یادشون باشه کار با ابزار پن رو بلد نبود با کمک بچه ها یاد گرفت نمونه کارم گذاشت نمونه کارشم فقط طراحی پن و افکت مخصوص پن بود که خیلی خوب بود حالا این بنده خدا کار با پن رو یاد گرفته طراحیشو کرد با پن گذاشت واسه نظر خواهی بچه ها به یه افکت خیلی ساده شروع کردن به نظر دادن طرخ واقعا ساده بود ولی میشه گفت طرح رو با علاقه زده بود چون گذاشته بود واسه نظر خواهی تا عیب کار و کیفیت کارو بدونه ،
نمونه دیگش آموزش یکی از افکتای رنگی بود که خود 30مین جانم شرکت کرد و دیدید یه دوستمون به لطف بچه ها یه افکت دیگه رو بلد شد
امروزم یه طرح خیلی خوب گذاشته بود واسه نظر خواهی که واقعا نشون میده پیشرفت خوبی داشته
پس میشه نتیجه گرفت باهمین نظرات ما و شما بوده ، با همین پرسش و پاسخ ما و شما بود که تونستیم تا حدی جلو بریم
امید وارم اینبار نظرم رو خوب به دوستان رسونده باشم
:rose:

30min

Banned
اوکی به هر ترتیب من گفتم این تاپیک یک جورایی نظرسنجی هستش و قصد من هم تغییر اوضاع بود چون شعار من تغییر ! :wink:
من موافقم و امیدوارم این سیستم جواب بده .
خوش باشید .

جدیدترین ارسال ها

بالا