افزونه 1 رسم نمودار در صفحه html

sadeghza

Member
با سلام دوستان

کسی راه حلی برای رسم نمودار داره که از دیتا بیس sqlite میخام داده بگیرم و به صورت html ذخیره کنم بعد لود که بشه نمودار رسم کنه

آخه برای پرینت که کیفیت داشته باشه + یه سری جدول هم همراشه که اگه بشه بفرستمش رو html عالی میشه .... خیلی ممنون

یه چیزایی به صورت فلش و php دیدم که زیاد سر در نیاوردم

لطف کنید راه حل احتمالی یا قطعی خودتونو بنویسید..
:-?

یا حق ....

محمدمهدی

Well-Known Member
ببینید خود مبحث رسم نمودار در Html ربط زیادی به ام ام بی نداره. مگر اینکه بخواهید اینکار به صورت Dynamic توسط ام ام بی انجام بشه.
که البته برای ام ام بی یه پلاگین Chart قبلا نوشته شده که هم به صورت 2 بعدی و هم 3 بعدی نمودار های با کیفیت بالا رسم میکنه.

اما اگر فقط می خواهید از Html استفاده کنید، برای اینکار 3 تا راه درست و درمون به نظرم میرسه :

1. استفاده از دستور های VML برای ساخت یک نمودار HTML (البته به صورت ساده) و در ادامه ذخیره کردن و بارگذاری اون در برنامه.

2. استفاده از همون Flash که فرمودید. اما در این راه لزومی نداره که حتما از Html استفاده کنید.

3. استفاده از ترکیب Html و Java و دستور های رابط ام ام بی که به طور کلی خود ام ام بی مثال آماده برای اینکار داره.

حالا لطفا ابتدا خودتون درباره این مسائل جستجو بفرمایید و اگر به نتیجه نرسیدید. سوال و درخواستتون رو تفکیک شده تر و ترجیحا نزدیکتر به فضا و امکانات ام ام بی مطرح بفرمایید تا دوستان دقیق تر به مشکلتون بپردازند.
(اگر مسائلتون رو مورد بندی و شماره گذاری هم بکنید به روند فوق کمک کردین. البته این فقط یه پیشنهاده)

موفق باشید.

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
ظاهراً کتابخانه ای که معرفی کردید مربوط به PHP هست که به کار ایشون نمیاد
برای اینکار شاید ساده ترین راه استفاده از کتابخانه های جاوا اسکریپتی مثل gRaphaël هست.

اگر جستجو کنید کتابخانه های مشابهی هم وجود داره

sadeghza

Member
با تشکر از همه سروران عزیز که پاسخهای خوبی ارائه کردین.

من روانشناسم ( دانشجوی کارشناسی ارشد ) و برای یک سری تحلیل آزمون ها یه برنامه نوشتم ( به برنامه نویسی هم علاقه دارم)

البته چون زمان زیادی ندارم با mmb کار می کنم

نمودار رو می تونم رسم کنم با اشا داخل mmb ولی برای پرینت کیفیت به شدت کاهش می یابد

به علاوه که جدول هم برای پرینت دارم که دارم روش کار می کنم و اون تقریبا حل شده است.

***فقط نمودار به شکلی که توی لینک زیر آپلود کردم نیاز دارم که بفرستم به html کیفیت بالا پرینت داشته باشد. اگه خط های عمودی رو ببینید نقاط برش برای تشخیص هستند اونها رو چطور توی html رسم کنم

تصویر از محیط برنامه :

http://www.uplooder.net/img/image/49/2dbfd40fe85d47cdbcaf6fd9318ed44f/nemoodar.jpg

http://www.uplooder.net/img/image/93/760f05d4a0b1068c265cec0046e3014c/nemoodar_jadval.jpg

پس باتوجه به توصیه دوست عزیزم:

1. رسم نمودار در html
2. رسم خطوط عمودی روی این نمودار

به روشی که جدول درست می کنیم تگ های مختلف Html رو در یک فایل ذخیره کنیم و بعد لود کنیم

یه چیز اینطوری....

صمیمانه از پاسخهاتون ممنونم

sadeghza

Member
درخواست من برای استفاده از html برای

1.پرینت گرفتن با کیفیت بالا می باشد ___

2.از طرفی من یک سری مطالب و توصیه همراه این نمودار میخام پرینت بشه .

3.جدول هم هست که باز نیاز به html دارم

4.همه اینها در یک فایل و با هم پرینت بشه ( جدول + نمودار + توصیه و توضیح نمودار )

از اینکه وقت میذارید و جواب میدین ممنونم

MahmoodM30

مدیر <A href="http://forum.majidonline.com/forums/
اگه بخوایید از html و ... استفاده و خروجی بگیرید که کار کمی سخت میشه ولی نشدنی هم نیست اما سختی های خودش رو داره

ولی شما نمودار و توضیحات و ... رو توی صفحه بیلدر اگه نشون بدید میتونید از اون صفحتون با پلاگین های موجود عکس بگیرید و با پلاگین که برای پرینت تصاویر ( اگه یادم بیاد برا حامد جان بود ) ساختن با اون میتونید پرینت بگیرید همین

sadeghza

Member
با سلام خدمت آقا محمود عزیز و همه دوستان

خب در حال حاضر از این روش که می فرمایید استفاده می کنم ولی بخاطر اینکه صفحه RGB هست و کیفیت برای نمایش هست در پرینت کار ضعیف جلوه می کنه

میخوام کیفیت پرینت بالا بره .

اگه لطف کنید یه نمونه ساده از html بذارید ممنونم

یه راه که بنظرم اومده و یه جایی دیدمش اینه که از خصوصیت table در html استفاده کنم و طول و عرض بهش بدم امتحان کردم جواب می ده ولی برای نقطه برش خط عمودی راه حلی ندارم

در ضمن گفتم شاید دوستان روش سر راست تری و راحت تری بدونن

نمونه در بالا گذاشتم که چی می خام .... نظر شماره 5

محمدمهدی

Well-Known Member
عزیز جان اون سایتی که جناب nevercom گفته بودن رو دیدی؟
مثلا این دو تا مثال که واقعا عالی بودند.
http://g.raphaeljs.com/linechart.html
http://g.raphaeljs.com/piechart2.html
(البته برای داده دادن و گرفتن یه مقدار کار کردن می خواد که من خودم توی این زمینه مبتدیم اما دوستانی که حرفه ای هستند می دونند که یه مقدار جاوا بدونی حله.)

اون VML که گفتم رو دربارش تحقیق کردی؟ (Vector Markup Language)

اصلا پلاگین چارتی که برای خود ام ام بی نوشتن رو امتحان کردی؟!

هم اون مثال Java هم VML کاملا کارت رو راه میندازه. ضمن اینکه کار با VML خیلی شبیه Object ساختن توی ام ام بی هست و نیازی به table نداره.

البته برای کیفیت توی خود ام ام بی هم می تونی یه لحظه صفحه ی برنامه ات رو بزرگ کنی و همه ی اجزاء رو به تناسب اون بزرگ کنی و دستور پرینت از کل صفحه رو بدی و بعد دوباره کوچیک کنی که البته ممکنه به زیبایی ظاهر برنامه ات لطمه بزنه اما در کل کیفیت چاپت درست میشه. مثلا اندازه ی یه صفحه ی A4 رو باید حدود 1557 در 2272 بگیری.

با فلش هم هزاران مثال اینطوری هست که اگر Action Script 2 باشه خیلی راحت با دستور های FlashSetVar("","") و FlashGetVar("","") می تونی بین برنامه ات و فلش رابطه برقرار بکنی.

به هر حال دوستان خیلی مثال ها و راه های کامل و خوبی گفتند. فقط بدیهیه که زحمت انجامش رو به عهده ی خودتون گذاشتند.

sadeghza

Member
بخش action script فلش تا حالا کار نکردم بنظرم جالب میاد و کارمو را بندازه

ممنون از پاسختون

بله دوست عزیز اونا رو نگاه کردم ولی توی این پروژه بدردم نمی خوره ولی بخش جالبی بود و مطالبی یاد گرفتم که بدردم میخوره

ممنون از همه تون

محمدمهدی

Well-Known Member
نمونه برای چارت و رسم نمودار

سلام داداشم.
می دونم مبحث حل شده اما یه مثال خیلی خوب تو فایلام دیدم یاد شما افتادم. گفتم شاید کارت رو ارتقا بده و برای جستجو های بعدی دوستان کار رو آسون تر بکنه.
این یه فایله که با ترکیب Flash و Html و یه کمی Java نمودار Dynamic رسم میکنه و کیفیتش بد نیست. البه بیشتر روشش مد نظره. که به نظرم اگر کاملا متکی به جاوا یا کاملا متکی به فلش باشه بهتره. چون توی هرو نهایتا می تونی دستور چاپ بدی.
(بعید می دونم این فایل رو از توی این انجمن دانلود کرده باشم، چون جستجو زدم نبود، برای همین آپلودش کردم. اما اگر اشتباه می کنم امیدوارم اون دوستی که این رو معرفی کرده ما رو ببخشه :-?)

این هم لینک چارت پلاگین هست که واقعا چیز کاملیه. فقط به صورت پیش فرض Hide نیست و اگر برنامه ی چند صفحه ای داری بهتره برای پرت کردن جای پلاگین از چشم کاربر، در صفحه اول یه کپی از اون با جای پرت قرار بدی.:wink:
http://mmbsamples.com/chart-plugin-v10

پیوست ها

• Chart_MMB (HTML&Flash).rar
    26.9 کیلوبایت · بازدیدها: 31
آخرین ویرایش:

sadeghza

Member
با سلام .... خیلی قشنگه دستت درد نکنه

حتما ازش استفاده میکنم ...الان نمیرسم کدش رو بررسی کنم ولی حتما قابلیت اضافه شدن به ستونهاش هست...

بازم تشکر وِیژه . یه دنیا ممنون ....

جدیدترین ارسال ها

بالا