رد كردن صفحه preload با كوكي!

navan110

Member
دوستان سلام.
اين سوال را من در انجمن سرور سايد پرسيده بودم اما فكر مي كنم اينجا مناسب تر است چون كار با كوكيها به اينجا ربط بيشتري دارد و اما سوال من :

من يك سايتي طراحي كرده ام كه يك صفحه اوليه دارد كه كاربر در آن انتخاب مي كند كه وارد بخش فارسي شود يا انگلسي.
حالا چگونه مي شود كاري كرد كه كاربر فقط يك بار صفحه اوليه را ببيند و دفعه بعد با توجه به بخشي كه انتخاب كرده مثلا فارسي يا انگليسي مستقيم به صفحه اول آن بخش برود و ديگر وارد صفحه اوليه نشود؟.
من فكر مي كنم بايد از كوكي استفاده كرد اما نمي دانم چگونه چون راجع به اين مساله هيچ اطلاعي ندارم.
اگر با جاوا اسكريپت باشد بهتر است وگرنه با PHP و ديگر اينكه كوكي بعد از يك روز پاك شود يعني تاريخ انقضا آن 24 ساعت باشد.
با سپاس از راهنماييتان.

اين هم عكس صفحه مورد نظر كه HTML است.

پیوست ها

• intro_155.jpg
    intro_155.jpg
    53.7 کیلوبایت · بازدیدها: 13

omidak

Active Member
سلام:
به نظر من انجام اینکار در سرور ساید بهتره یعنی همون php.
اینو یک بار دیگه در server side مطرح کنید و طرقیه کار با Cookies رو بپرسید.
در رابطه با Expire Time هم شما میتونید تعریف کنید. اما اینو باید از php کارها بپرسید :wink:

navan110

Member
omidak گفت:
سلام:
به نظر من انجام اینکار در سرور ساید بهتره یعنی همون php.
اینو یک بار دیگه در server side مطرح کنید و طرقیه کار با Cookies رو بپرسید.
در رابطه با Expire Time هم شما میتونید تعریف کنید. اما اینو باید از php کارها بپرسید :wink:
omidak جان از جوابتان ممنونم. در انجمن سرور سايد كه پرسيدم يكي از دوستان گفتند كه شما طريقه ست كردن كوكي را با جاوا اسكريپت در انجمن كلاينت سايد بپرس بعد من كد استفاده كردن آن را با PHP برايت مي نويسم يعني فكر مي كنم كار دو مرحله دارد يكي ساختن كوكي با جاوا اسكريپت و يكي استفاده از آن با PHP كه البته اگر همه مراحل كار با جاوااسكريپت باشد بهتر است.

omidak

Active Member
سلام:
نه فکر کنم اشتباه به شما گفتن. چون هم ساخت و هم خوندن cookies میتونه تحت سرور هم انجام بشه. و تمام Setting هاش مثلاً timeOut اش هم میشه تنظیم بشه.
شما بهتره که یه بار دیگه مطرح کنید. :wink:

جدیدترین ارسال ها

بالا