راه و روش صحیح انتشار نرم افزار چیه؟

Webber

Well-Known Member
سلام دوستان
بنده یک اسکریپت نوشتم که می خوام بفروشمش.حالا نگرانم که فردا تو تمام سایت های اسکریپت پخش بشه.لطفا بگید که چطوری یک انتشار امن رو تجربه کنم.حالا با دیکد کردن-لایسنس یا ... .
با تشکر

ziXet

مدیر انجمن PHP/MYSQL
سلام دوستان
بنده یک اسکریپت نوشتم که می خوام بفروشمش.حالا نگرانم که فردا تو تمام سایت های اسکریپت پخش بشه.لطفا بگید که چطوری یک انتشار امن رو تجربه کنم.حالا با دیکد کردن-لایسنس یا ... .
با تشکر
بهترین راه همون درست کردن لایسنس هست و زند کردنش! البته زند رو دیگه هر کی از راه میرسه دیکود میکنه!
کلا کار خاصی به غیر از زند نمیتونی بکنی

parsiteam

Member
نظرت در مورد اینکه جایی ثبتش کنی چیه ؟ یعنی پروانه انتشار و اینجور چیزا .... قانونی

Allahparast

Member
ثبت کن در اطلاعات و فناوری بعد به طور کد شده و یه نسخه ی تریال بنویس که هرماه رمز بخواد به نظر من راحت و با آرامش بفروش منم همین کار رو دارم می کنم
24.gif

aminoia

Member
بزار خیالت رو راحت کنم
تو این مملکت هرکاری به نرم فزارت کنی آخرش سرقت می شه
یه چیز خیلی جالی تو این مملکت فرش کپی های سرقتی از نرم افزار ها به صورته اورجینال و اصله
و این ترس سرقت بعضی وقت ها مانع ارائه نرم افزار به صورت جدی از صوی صاحبانش می شه
امید وارم همون طور که تو نوشتنش موفق بودی تو ارائش هم موفق باشی

آخرین ویرایش:
من تنها اسکریپت vBulletin رو دیدم که کسی غیر مجازش رو استفاده نکرده بود .. باید ببنی رمز موفقیت این اسکریپت چیه .. از چه راهی استفاده میکنه و آیا میشه از روشش تو ایران استفاده کرد ..

Webber

Well-Known Member
سلام دوستان
تشکر که نظر دادید.در واقع بنا نبود که خودم نرم افزار رو پخش کنم ولی چون مشتری به قولش عمل نکرد مجبور شدم به این کار.
به خاطر همین هیچ اقدامی در مورد کپی غیر مجازش نکردم.حالا هم که مصیبته ویرایش کدش.البته زیاد پیچیده نیست ولی وقت کافی هم ندارم.راستش خودم هم زیاد اعتقادی به این سیستم ها ندارم چون سیستم های پیچیده ای رو کپی غیر مجاز کردند چه برسه به سیستم من.در مورد انتشار قانونی هم فکر کنم باید پول چند تا پروژه رو بدم برای ثبت اونم شاید کپی نشه.
در مورد ویبولیتن فکر کنم راز موفقیتش پشتیبانی هاست ها از این نرم افزار باشه.چون تا جایی که می دونم اگر از نسخه ی نال این نرم افزار استفاده کنید هاست و دامنه ی شما توقیف خواهد شد مگر روی هاست های وارز.
چیزی که تو فکر خودم بود اینه که اسم و فامیلی و نام دامنه ی مشتری رو بگیرم و بعد از کدگذاری تو اسکریپت جاسازی کنم.فکر کنم لایسنس هم چیزی شبیه این باشه چون اطلاعات دقیقی ندارم.به هر حال پخش نرم افزار در ایران یک مشکل جدی هست که مانع از پیشرفت این صنعت شده.تو یه کتابی دیدم آدرس وبسایت و نام کسی رو تو پاورقی نوشته بود که یک تابع چک کردن ایمیل رو نوشته البته کتاب ترجمه بود.
در ضمن نمیشه بدیم به سایت های قانونی مثل fascript برامون بفروشن یا چیزی شبیه این...
با تشکر از دوستان

آیدین

Member
چیزی که تو فکر خودم بود اینه که اسم و فامیلی و نام دامنه ی مشتری رو بگیرم و بعد از کدگذاری تو اسکریپت جاسازی کنم.فکر کنم لایسنس هم چیزی شبیه این باشه چون اطلاعات دقیقی ندارم.
این کار برای کسی که آشنایی جزئی با php داره چیزی در حد شوخیه! راحت میشه حذفش کرد.
من هم کماکان با این مساله درگیرم. فکر کنم آخرش هم مجبور بشیم کارهامون رو کدباز منتشر کنیم :دی

zoghal

Active Member
من تنها اسکریپت vbulletin رو دیدم که کسی غیر مجازش رو استفاده نکرده بود .. باید ببنی رمز موفقیت این اسکریپت چیه .. از چه راهی استفاده میکنه و آیا میشه از روشش تو ایران استفاده کرد ..

ویبولتن هم نول شدش هست ، ختی کیجن داره و کاستومر نامبر تولید میکنه
اما یکی از دلایلی که زیاد استفاده نمیشه این هست که اگر وی بی بفهمه کسی داره غیر مجاز استفاده میکنه با سرور هاست تماس میگیره و سایت رو ساسپند میکنه

و متاسفانه خودم هم دارم از همین نسخه ها استفاده میکنم

این کار برای کسی که آشنایی جزئی با php داره چیزی در حد شوخیه! راحت میشه حذفش کرد.
من هم کماکان با این مساله درگیرم. فکر کنم آخرش هم مجبور بشیم کارهامون رو کدباز منتشر کنیم :دی

حالا یک جوک بگم
دوست و فامیلی داریم در همدان که asp کار هست ایشان مثلا یک پرتال نوشته برای مدارس، ایشون برای امنیت کد اومده یک ریسلر گرفته، بعد همه سایت ها رو روی اون قرار داده بعد هیچی رو در اختیار مدارس نزاشته، میگه هر کاری داشتین من خودم آپدیت میکنم، :))

جالب اینجاست که یک استاد راهنمای توپ داره، شاگرد های که یه چیزیشون میشه رو میفرسته پیش این آقا کار اموزی و این میده کاراموزها کارا رو آپدیت میکنند،

تا الان هم جرعت نکرده مدیریت رو به من نشون بده

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا