راه های ماندگارکردن بوی عطر

mehran95

New Member
فروشگاه اینترنتی آرایشی لی لی ناز _ استفاده از عطر و ادلکن بهترین روش برای خوش بو بودن است همه ما تمایل داریم که ماندگاری عطری که استفاده می‌کنیم افزایش پیدا کند، اما برای این منظور چه باید کرد؟ همه چیز با خریدن یک عطر گران قیمت تمام نمی شود، بلکه عطرها را باید به شیوه درستی استفاده و نگهداری کرد.

استفاده نادرست از یک عطر هر قدر گران قیمت، می تواند ماندگاری عطر را کاهش دهد. در این مقاله به شما بهترین روش عطر زدن را معرفی می‌کنیم تا ماندگاری عطر افزایش پیدا کند زیرا بسیاری از مردم نمی‌دانند که می‌توان با مصرف صحیح، باعث افزایش ماندگاری عطر شد.

4 راه موثر برای بیشتر کردن ماندگاری بوی عطر و ادکلن​

1) عطر را به قسمت های نبض دار و گرم بدن اسپری نمایید :


برای آنکه عطر ماندگاری بیشتری پیدا کند، آن را به بخش هایی از بدن که گرمای بیشتری داشته یا دارای نبض است اسپری نمایید. بخش های گرم بدن عطر را به تمام سطح پوست منتقل می کند. این نقاط گرم شامل بخش داخلی آرنج، گردن، مچ دست، بالای شکم، پشت زانوها، پشت ران پا و روی قوزک ها می باشد. لازم نیست به همه این نقاط عطر بزنید، تنها دو یا سه بخش را انتخاب نمایید و عطر را به آن ها اسپری کنید.

دقت کنید پس از آنکه عطر را به نبض روی مچ دست اسپری کردید، مچ دستهایتان را به یک دیگر نمالید. این اشتباهی است که ممکن است بسیاری انجام دهند، اما لازم است بدانید که این کار باعث می شود، رایحه اولیه و قوی عطر از بین رفته و در نتیجه ماندگاری عطر کاهش یابد.

نکته: عطر را با فاصله اسپری کنید.

2) پس از حمام و پیش از لباس پوشیدن عطر بزنید:

رطوبت پوست می تواند ماندگاری عطر را افزایش بخشد، پس به محض استحمام که هنوز پوست کمی مرطوب است بهترین زمان برای استفاده از عطر می باشد. پیش از پوشیدن لباس عطر را به خودتان بزنید تا لکه عطر روی لباس هایتان به جای نماند.

عطر روی پوست چرب ماندگاری بهتری دارد.

3) عطر را به شانه و برس خود اسپری کنید:


اگر می خواهید به موهایتان عطر بزنید، بهتر است عطرهایی با پایه الکل را مستقیما به مو اسپری نکیند، این کار باعث خشکی موها می شود. به جای این کار می توانید عطر را به برس خود اسپری کرده و سپس با آن موهایتان را شانه بزنید، به این ترتیب هم موها رایحه ملایمی می گیرد و هم به مو آسیب زده نمی شود. البته می توانید از عطرهای مخصوص مو بین هر بار حمام کردن استفاده کنید.

4) شیشه عطر را در جای خنک و دور از نور افتاب قرار دهید:

اگر می خواهید عمر و ماندگاری عطرهایتان طولانی تر شود، آن ها را در مجاورت نور، گرما و رطوبت قرار ندهید. این عوامل می تواند کیفیت عطر را به مرور زمان کاهش دهد. بهترین محل برای قرار دادن عطرها، اتاق خنک، نقاط خشک خانه و جایی دور از پنجره است.

دقت نمایید عطر را در شیشه تیره و ضد نور نگهداری کنید.

و در پایان

کدام عطر پایدارترین است؟


هرقدر مواد معطر بیشتر باشند و الکل کمتر، عطر پایداری بیشتری خواهد داشت، یعنی بر اساس میزان ماده معطر در عطر نام های مختلفی روی شیشه های این محصول خوشبو وجود دارد. ترکیب آب و الکل به عنوان حلال مواد معطر به کار می رود. در عمل گرمای بدن سبب می شود تا حلال به سرعت تبخیر شده و عطر روی پوست باقی بماند تا به تدریج طی چندین ساعت تبخیر شود. بوهای تند بیشتر از بوهای ملایم ماندگاری دارند، پس در انتخاب عطر خود دقت نمایید.

خیلی‌ها فقط از یک نوع عطر استفاده می‌کنند، این افراد باید بدانند با گذشت زمان، بدن آن‌ها به بوی عطر عادت کرده و دیگر آن جذابیت و شفافیت عطر خالص را ندارد، پیشنهاد می‌شود از عطر‌های مختلف و رایحه‌های خنک و گرم به تناوب استفاده کنند تا هم بدنشان به یک نوع رایحه خو نگیرد و هم جذابیت عطرهای مختلف را تجربه کنند.
 

پیوست ها

  • banner-lilinaz3.jpg
    banner-lilinaz3.jpg
    78 کیلوبایت · بازدیدها: 2

جدیدترین ارسال ها

بالا