راه حل های مشکل فونت فارسی در مالتی مدیا

Member
با اینکه مطالب زیادی برای فارسی در برنامه های مالتی مدیا وجود داره ولی هنوز دوستانی رو میبینم که با فارسی مشکلاتی رو دارن پس تصمیم گرفتم از موضوع یک جمع بندی کنم
دوستانی که میخوان پروژه ای رو شروع کنن حتماً بخونن
اول بذارید تکلیف رو روشن کنم - اکثر برنامه ها فارسی ندارن و در بهترین وضعیت عربی رو ساپورت میکنن که "گ چ پ ژ" نداره پس باید برای فارسی نویسی لقمه رو دور سرمون بچرخونیم!

از سیستم عامل شروع میکنیم
ساپورت فارسی در 15% از رایانه های شخصی ایران وجود نداره
تنظیمات یونیکد در 60% از رایانه های شخصی ایران وجود نداره
فونت های فارسی در 75% از رایانه های شخصی ایران وجود نداره
فونت های فارسی اسم های متفاوتی دارند حتی اگر اصلشون یکی باشه
پس نتیجه میگیریم که در بهترین حالت مجبورید فونت نصب کنید که زیاد کار دلچسبی نیست و در همه موارد هم مشکل رو حل نمیکند. پس باید کاری اساسی کرد.

راه حل اول: عکس
چون در اکثر موارد نوشته های شما ستاتیک و یا کلید هستند بهترین راه طراحی کل صفحه یا کلید ها به صورت عکس در فوتوشاپ و گذاشتن هات سپات (در مورد MMB ) روی اونها هست که 100% بدون مشکله
مشاهده پیوست sample.rar

راه حل دوم:فلش

فلش امکانات بیشتری رو برای فارسی نویسی به کاربر میده و در مورد تکست های استاتیک هم نیازی به نصب فونت نداره ولی فقط مورد نصب فلش پلیر ممکنه کمی مشکل ساز باشه که راه حل های خوبی براش وجود داره
مشاهده پیوست SampleFlash.rar

راه حل سوم: فارسی نویس ها
فارسی نویس ها مزیتی نسبت به فونت های فارسی معمولی دارن و اونم اینه که نیازی به نتظیمات فارسی در ویندوز ندارند و فقط نیاز به نصب فونت های خاص خودشون دارند. در مورد نصب فونت تاپیک هایی وجود داره که سعی میکنم لیست کنم
چون فارسی نویس استفاده نمیکنم نمیتونم نمونه بذارم

راه حل چهارم: نصب فونت
شما میتونید فونت های استفاده شده رو نصب کنید ولی موردی که ممکنه پیش بیاد اینه که رایانه کاربر تنظیمات فارسی رو نداشته باشه و در این صورت باز هم به مشکل برخورد خواهید کرد و مجبور میشید تنظیمات رایانه کاربر رو دستکاری کنید که کار خوشایندی نیست و این در مورد فونت های خود سیستم هم صدق میکنه مثل Tahuma
در این موارد تاپبک های زیادی وجود داره که سعی میکنم براتون لیست کنم
من چند سال پیش از .bat فایل برای نصب فونت استفاده میکردم ولی متاسفانه درست یادم نیس که چی مینوشتم

در کل تصمیم با شماست که تا چه حد به تمیز بودن کارتون اهمیت بدید
--------------------------------------------
دوستانی که تاپیک های مربوط به فارسی نویسی رو دیدن لطف کنن لینک بذارن تا بقیه بتونن مباحث رو دنبال کنن و امیدوارم اونقدر این تاپیک کارامد باشه که دیگه تاپیک جدیدی با عنوان "مشکل با فارسی نویسی" ایجاد نشه

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا