راه اندازی سرور خانگی برای سایتهای با ترافیک متوسط؟

moosamaher

New Member
من یه سایت شیرینگ می خام بزنم که احتیاج به 100-200 گیگ فضا احتیاج داره، هم باید رو php یه ماژول نصب کنم، حساب کردم حداقل باید سالی 500-600 بدم تازه یه اینترنت که بتونه این حجمو آپ کنه.
هرجور حساب می کنم می بینم بصرفست تو خونه را بندازم 1 تومن سرور می خرم با یه اینترنت 1 مگ و ip static، برای آپلود هم دیگه پهنای باند نمی خاد لوکال آپ می کنم. اگه اینترنت کم آوردم می تونم 2-3 تا خط تلفونو لن کنم؟ ایجوری با سالی 600 تومن یه سرور اختصاصی core2duo 2gig-ram 1.5tera-hard دارم. نظرتون چیه دوستان؟ شدنیه؟

saeednajafi

Member
سرور راه انداختن دردسرها و داستانهای خودشو داره که باید تو محاسباتت در نظر بگیری
اگه اینجوری بود خوب همه اینکارو میکردن

moosamaher

New Member
من الان امتحان کردم سرعتشم تست کردم تازه از سرور کانادا سریعتر لود میشه. فقط الان آدرسه ip رو می زنم باید دومین روش ست کنم

parsaman

Member
سلام دوست عزیز

در مورد کاری که انجام دادید بیشتر توضیح می دهید و آیا امکان گفتگو و تبادل اطلاعات با شما هست
active.alireza|at|gmail|dot|com
YID:monirie_sport

moosamaher

New Member
سلام دوست عزیز

در مورد کاری که انجام دادید بیشتر توضیح می دهید و آیا امکان گفتگو و تبادل اطلاعات با شما هست
active.alireza|at|gmail|dot|com
YID:monirie_sport
سلام. والا من احتیاج به فضای زیاد دارم و میبینم قیمتای هاست بالاست مثلا ایران هاست 200 گیگو میده سالی 2 میلیون:
AMD PH-8750 T-Core 2400
یک پردازنده سه هسته ای
1GB RAM
200GB HDD
ترافیک ماهیانه 1500GB
7 IP
هزینه راه اندازی: 50,000 تومان
هزینه ماهیانه: 145,000 تومان
تازه یه اینترنت می خام 200 گیگو آپلود کنم.
الان لپ تاپ خودم 500 گیگ هارد داره روش یه وب سرور نصب کردم. رو سایته dyndns.com دومینمو ثبت نام کردم. این سایت یه نرم افزار بهت میده که رو کامپیوترت نصب کنی تا هر وقت ip تغییر کرد dns servero تغییر بده. بهمین سادگی الان لپ تاپم هاسته ;-).
فقط مشکل سرعت اینترنته. اگر یه کاربر با سرعت adsl خودم بهم وصل شه جوابگو هست. اما اگه بیشتر شن اونوقت من کم میارم.
[email protected]

salman59

New Member
البته خوبه که به چند نکته توجه کنید:

- این نوع هاستینگ بیشتر برای استفاده های خصوصی بین شرکتی و یا اشتراک گذاری موقت استفاده می شه. سابقا برای یکی از صفحات شرکت یک ساب دومین داشتم که به همین طریق روی یک سرور خانگی حواله (forward) می شد بعد از اتمام پروژه غیرفعالش کردیم.

- امنیت یک همچون اشتراکی (یا هاست) به راحتی قابل هک شدن هست. نه فقط سایت هاست شده بلکه کل سرور شما. تنظیم یک سرور حرفه ایی، همونطور که شما می دونید، خودش یک دانش ویژه محسوب می شه.

- نمی دونم شما چه سرعت ارتباطی با اینترنت دارید. شرکتی، مثلا 1مگابایت دارید یا خانگی 128 کیلوبایت، در هر دو صورت اگر از 5 کاربر به 10 کاربر مراجعات تغییر کنه، با سرعت ارتباط 1مگابایت هم فرجی حاصل نمی شه. (سرعت ارسال شما همیشه کمتر از سرعت دریافت هست!)

- فرموده بودید که فضای فلان مقدار با پهنای باند فلان میزان یک نرخی دارد؛ بدونید که پهنای باند خود شما هم محدود هست هرچند نامحدود برخی جاها اعلام میکنند.

در هر صورت بعنوان یک پروژه تجربی و ماجرا جویی تکنیکی خوبه که آزمایش کنید ولی بعنوان حرکت فنی و حساب شده اگر تونستید بستر مناسب رو ایجاد کنید، یعنی ارتباط بالای 2مگابایت و سرور با امنیت بالا بصورت 24ساعته فراهم کنید، نه یک لپ تاپ، برسید سراغ این قضیه، که همه اینها برای شما چندین برابر هزینه هاست روی یک سرور رو در پی خواهد داشت.

سلامت و پیروز باشید

جدیدترین ارسال ها

بالا