راهنمایی کنید ، یه کار خاص در فتوشاپ؟؟

M.amin.r

Active Member
من 100 تا عکس دارم که میخوام یه تغییر خاصی در مورد همش بدم

مثلا میخوم یه قسمتی از همش رو رنگ کنم(مثلا یه گوشش) , و یه نوشته ای رو در یک مختصات خاص به همش اضافه کنم(یعنی نوشته در تمام اون عکس در یه جای خاص باشه،یه مختصات واحد داشهت باشه در تمام عکس ها)

حالا میخوام ببینم روشی هست که این کار رو که روی عکس ا.ل انجام میدم روی تمام عکس ها اجرا کنه

(به وسیله Action نمیشه چون من مخوام یه شیپ رو از یه فایل دیگه بگذارم روی اون عکس ها و Action نمیته این کار رو انجام بده)

راهی هست که این کار رو برام انجام بده و نخواد 100 رو دونه به دونه درست کنم؟؟؟

SajadCG

کاربر فعال
سلام دوست عزیز.
با استفاده از batch میشه،روش کار هم به این صورته:

برای این کار اول اون action را که می خواید روی همه عکس ها اعمال کنید را می سازید(که هرچیزی می تونه باشه).
بعد از منوی file در زیر منوی automate منوی batch را انتخاب می کنید.
بعد اون بالا set را روی action که ساختید تنظیم میکنید (این گزینه اسم فولدر هست که در پنل action ساختید).
و بعد action را روی action که ساختید تنظیم کنید.
بعد روی choose کلیک کنید و مسیر عکس هاتون را بهش بدید.
در قسمت destination هم می تونید تنظیمات خروجی عکس رو تظیم کنید که چون خیلی راحته نیازی به توضیح نداره.
کار تمامه .
اگه اشکالی بود بگید.
موفق باشید:rose:

M.amin.r

Active Member
سلام دوست عزیز.
با استفاده از batch میشه،روش کار هم به این صورته:

برای این کار اول اون action را که می خواید روی همه عکس ها اعمال کنید را می سازید(که هرچیزی می تونه باشه).
بعد از منوی file در زیر منوی automate منوی batch را انتخاب می کنید.
بعد اون بالا set را روی action که ساختید تنظیم میکنید (این گزینه اسم فولدر هست که در پنل action ساختید).
و بعد action را روی action که ساختید تنظیم کنید.
بعد روی choose کلیک کنید و مسیر عکس هاتون را بهش بدید.
در قسمت destination هم می تونید تنظیمات خروجی عکس رو تظیم کنید که چون خیلی راحته نیازی به توضیح نداره.
کار تمامه .
اگه اشکالی بود بگید.
موفق باشید:rose:
متاسفانه نمیشه

ببینید

بیشتر توضیح میدم

مثلا م یه عکسی دارم به اسم x که توی اون یه path که fill شده رو طراحی کردم

خوب حالا میخوام این path که fill شده و توی یه پوشه هست رو درگ کنم و در یه مختصات خاص بگذارمش روی عکس y

حالا فکر کنید 100 عکس دیگه هم دارم که میخوام همین کار رو انجام بدم

حالا میخوام همین کار رو برای 100 عکس دیگه انجام بدم اگه بخوام تک تک انجام بدم دقیق توی اون مختصات قرار نمیگیره و یا خیلی زمان میبره

روش شما نمیشد چون من همین کار رو کردم و روی عکس های دیگه اتفاقی جز جابه جا شده تصویر اصلی نمی افتاد
اگه خودتون امتحان کنیدمیفهمید

راه دیگه ای نیست؟

SajadCG

کاربر فعال
من چیزی که برداشت کردم از صحبت های شما اینکه شما میخواید یه جورای یه watermark بسازید.
ببینید دوست عزیز شما اگه میخواید اون shape تون یه جای خاصی قرار بگیر باید باید در حال ساخت action با استفاده از align ها این کار رو انجام بدید.با این کار در تمام عکس ها در یک مختصات دقیق قرار میگیره.
یه نکته هم در مورد batch بگم که اون تیک override action را باید بردارید.تا بر رو عکس های که باز میشه عملیات ها اعمال بشه
من یه فایل action پیوست کردم،شما این رو به batch نصبت بدید.
توی این action من با استفاده از align اون لوگو رو گوشه سمت راست قرار دادم.
امیدارم بدردتون بخوره.
موفق باشید.

پیوست ها

• watermark.rar
    498 بایت · بازدیدها: 5

M.amin.r

Active Member
من چیزی که برداشت کردم از صحبت های شما اینکه شما میخواید یه جورای یه watermark بسازید.
ببینید دوست عزیز شما اگه میخواید اون shape تون یه جای خاصی قرار بگیر باید باید در حال ساخت action با استفاده از align ها این کار رو انجام بدید.با این کار در تمام عکس ها در یک مختصات دقیق قرار میگیره.
یه نکته هم در مورد batch بگم که اون تیک override action را باید بردارید.تا بر رو عکس های که باز میشه عملیات ها اعمال بشه
من یه فایل action پیوست کردم،شما این رو به batch نصبت بدید.
توی این action من با استفاده از align اون لوگو رو گوشه سمت راست قرار دادم.
امیدارم بدردتون بخوره.
موفق باشید.

آره کار من یه جورایی واتر مارک هست ولی نکته مهم اینه که من اکشن میسازم ولی اکشن نمیفهمه که باید اون مثلا لوگو یا شیپ رو از یه فایل دیگه برداره بگذاره توی یه عکس دیگه

مثلا اون شیپ رو از عکس y برداره بگذاره توی عکس بعدی

این که نمیگذاره مشکل شده!!!!! و به جاش توصویر اصلی رو حرکت میده!!!

SajadCG

کاربر فعال
آره کار من یه جورایی واتر مارک هست ولی نکته مهم اینه که من اکشن میسازم ولی اکشن نمیفهمه که باید اون مثلا لوگو یا شیپ رو از یه فایل دیگه برداره بگذاره توی یه عکس دیگه

مثلا اون شیپ رو از عکس y برداره بگذاره توی عکس بعدی

این که نمیگذاره مشکل شده!!!!! و به جاش توصویر اصلی رو حرکت میده!!!

همچین کاری با فتوشاپ امکان پذیر نیست.
خودتون اگه یکم به این کاری که میخوایند بکنید فکر کنید میفهمید که آخه چه جوری یک شئ از یه داییکومنت کات یا کوپی کنه و در یه دایکیومنت paste کنه و این روال را تا 100 عکس دیگه دنبال کنه.:-?
این خواسته شما مثل دستورات شرطی در یرنامه نویسه.

R-med

Well-Known Member
من قبلا با یه نرم افزار کار کردم که روی تصاویر واترمارک قرار میده
راستش الان اسمش یادم نیست . ولی اگه تو گوگل سرچ کنید پیدا میکنید

M.amin.r

Active Member
همچین کاری با فتوشاپ امکان پذیر نیست.
خودتون اگه یکم به این کاری که میخوایند بکنید فکر کنید میفهمید که آخه چه جوری یک شئ از یه داییکومنت کات یا کوپی کنه و در یه دایکیومنت paste کنه و این روال را تا 100 عکس دیگه دنبال کنه.:-?
این خواسته شما مثل دستورات شرطی در یرنامه نویسه.

اولش فکر میکردم نمیشه

اتفاقا امکان پذیر هست و با ترفند جالب تونستم و تمام اون 100 عکس رو رو تو عرض 1 دقیقه اوکی کردم با همون دقتی که میخواستم

فقط یه سوال برام باقی مونده اینکه از کجا میشه تنظیم کرد که عکس ها رو مثلا اگه بخوایم به صورت jpg سیو کنیم به صورت معمول سیو نکنه و اونا رو به صورت jpg که برای web استفاده میشه سیو کنه(همون save for web & device)؟؟؟
یعنی پیش فرض سیو jpg رو به اون صورت بکنیم

SajadCG

کاربر فعال
اولش فکر میکردم نمیشه

اتفاقا امکان پذیر هست و با ترفند جالب تونستم و تمام اون 100 عکس رو رو تو عرض 1 دقیقه اوکی کردم با همون دقتی که میخواستم

فقط یه سوال برام باقی مونده اینکه از کجا میشه تنظیم کرد که عکس ها رو مثلا اگه بخوایم به صورت jpg سیو کنیم به صورت معمول سیو نکنه و اونا رو به صورت jpg که برای web استفاده میشه سیو کنه(همون save for web & device)؟؟؟
یعنی پیش فرض سیو jpg رو به اون صورت بکنیم

میشه بگید از چه روشی استفاده کردید؟؟؟؟

جدیدترین ارسال ها

بالا