راهنمایی در مورد session

foranyone

Well-Known Member
من به دلایل نامعلوم :D همیشه با session و قضیه header ق بلا ارسال شده مشکل دارم !

مجبور میشم همه ی فایلهام رو به صورت BOM ذخیره کنم که این نگرانی رو داره که نکنه بعدا edit کنم و باز

خراب شه ! بعضی وقتا هم مجبور میشم جملات فارسی رو به کد تبدیل کنم و فایل رو به صورت ANSi ذخیره کنم

یه جایی خوندم :

براي رفع اين مشکل و استفاده اجراي جلسه ها در هر کجاي صفحه ميتونيد Output Buffering رو فعال کنيد به اين شکل:
PHP:
Ob_start();

و در پايان هم ارسال اون رو به پايان برسونيد با استفاده از :

PHP:
ob_end_flush();

البته دقت کنيد که براي استفاده از اين قابليت بايد ob_start() رو در اول دستورات استفاده کنيد !

من باید دقیقا چیکار کنم که هیچوقت این مشکل رو نداشته باشم ؟:cry:

jigartalaa

Member
شما میتونید با یک char set که همون کد HTML هست و در SQL نیز با تنظیم بانک اطلاعاتی روی utf_persian_ci مشکل خودتون رو حل کنید !

foranyone

Well-Known Member
شما میتونید با یک char set که همون کد html هست و در sql نیز با تنظیم بانک اطلاعاتی روی utf_persian_ci مشکل خودتون رو حل کنید !

مشکلم ربطی به اینا نداره چون اینا رو همیشه تنظیم میکنم فکر کنم روی سوالم رو کامل نخوندین!

Webber

Well-Known Member
سلام
راستش من هميشه از notepad plus استفاده مي كنم و از اين بابت مشكلي ندارم.گرچه ويرايش جملات فارسي نيازمند كمي مهارت خواهد بود.

موفقيت

foranyone

Well-Known Member
منم با همین نرم افزار اینکدینگ رو تغیر میدم ولی مشکلی رو که پست اول گفتم دارم!

Masoud1365

مدیر انجمن
راه حل مشکلت همونیه که خودت گفتی ob_start !
ولی من خودم هم از این روش استفاده نمیکنم . منم فایلها رو به صورت BOM سیو میکنم . چون با phpDesigner کار میکنم تنظیماتش رو انجام میدم و از این بابت دیگه مشکلی ندارم

aminoia

Member
ببخشید دوست عزیز من متوجه نشدم دقیقآ مشکل شما چیه و چه ربطی به session داره؟
یعنی شما نمی تونید اطلاعات فارسی رو توی session بریزید؟ ربطش header چیه؟
می شه یه باردیگه توضیح بدید....

foranyone

Well-Known Member
راه حل مشکلت همونیه که خودت گفتی ob_start !
ولی من خودم هم از این روش استفاده نمیکنم . منم فایلها رو به صورت BOM سیو میکنم . چون با phpDesigner کار میکنم تنظیماتش رو انجام میدم و از این بابت دیگه مشکلی ندارم

من تا الان از این توابع استفاده نکردم اگه میشه بگین کجا باید استفاده شه ! کلا کارش چیه ؟ قبل Session_start?

دیگه نیازی نیست bom ذخیره شه ؟

در ضمن تو Dreamweaver از کجا میشه اینکدینگ رو تنظیم کرد ؟:rose:

jigartalaa

Member
فکر کنم مشکل شما اینه که وقتی با نرم افزاری کد خودتون رو باز میکنید کارکتر ها به هم میخوره و خطا در Header در مقدار خروجی session میده ! درسته ؟

اگر اینطوره تو تنظیمات dreamweaver باز هم باید char set رو درست کرد ! یا با نت پد باز کنید کد رو سپس کدها رو کپی کنید و در ویرایشگر پیست کنید !
یا از راه حلهای ob_start و یا BOM استفاده کنید !

موفق باشید !

جدیدترین ارسال ها

بالا