راهنمایی در مورد پروژه ای مایا (لطفا نظر بدید چون نیاز دارم)

acebombom

New Member
سلام من دانشجوی رشته کامپیوترم

و هیچگونه اشنایی هم با سه بعدی و نرم افزار هاش ندارم

حالا استاد به ما یک پروژه ای با موضوع دلخواه (بیشتر تاریخی) و اولویت نمره بالا با ابزارهای سه بعدی است (البته فلش هم قبول میکنه ولی نمره اش پایین تره)

این سوال رو در انجمن دیگری مطرح کردم و یکی از کابران عزیز منو راهنمایی کرد

ولی یک مشکل دیگه که دارم زمان من محدود است حداکثر تااردیبهشت وقت دارم و حتی (3d max و maya رو هم نصب نکردم )

به نظرتون من چه موضوعی رو انتخاب کنم و ایا با 3d max کارکنم بهتره یا maya

و قبلا هم گفتم من آموزشش هر چه قدر هم باشه خریداری میکنم فقط جامع و کامل باشه والبته فارسی باشه

اما در رابطه با موضوع نظر من این بود که ارش کمانگیر که بعد پی مودن یه مقدار راه مثلا 5 ثانیه تو مسیر (حالا گل و گیاه و و... ) سعی میکنم از ابجکت استفاده کنم

ولی شخص خود ارش با کمانش و اون چجوری پرتاب تیر خیلی خیلی منو درگیر خودش کرده

دوست خوبم تو اون انجمن گفت خیلی سخته و زمانت محدود یه موضوع دیگه بردار

حالـــــــــــــــــــــــــــــــا چه خآآآآآآآآآآآآآآکی بگیرم تو سرم لطفا راهنماییم کنید (لطفا مدیران حذف نکنند چون دیگه کاملا بدبخت میشه :cry::cry:)

maxscript

Well-Known Member
استاد های شما چه پروژه های خوبی به شما میدن استاد ما به ما پروژه ساخت بازی یا طراحی سایتهای اجتمایی می دن
دوست عزیز شما که تری دی کار نکردی خیلی برات سخت می شه بخوای همچنین کاری بکنی این طور هم که می فرمایید زمانتون محدوده به نظر من برید سراغ یه موضوع سبکتر از همین الان که من این حرفو می زنم شما باید سری به یادگیری تری دی کنید چون زمان بر نمی گرده پیشنهاد نرم افزار هم من مایا رو پیشنهاد می کنم سریع تر به نتیجه می رسید

به نظرم بده یکی برات انجام بده . این کاری که شما میخوای انجام بدی یعنی یه شبه میخوای انیماتور بشی . ما که چند ساله تو کار انیمیشنیم این کاره نشدیم هنوز
نمی خوام نا امیدت کنم ولی یه توصیه
به فکر انیمیت خطی باش
انیمیت خطی یعنی یه ماشین از سر این خیابون میره به اون خیابون . نمونه کار انیمیت ماشین منو نگاه کن .
انیمیت کارکتر خیلی سخته
موفق باشی

acebombom

New Member
به نظرم بده یکی برات انجام بده . این کاری که شما میخوای انجام بدی یعنی یه شبه میخوای انیماتور بشی . ما که چند ساله تو کار انیمیشنیم این کاره نشدیم هنوز
نمی خوام نا امیدت کنم ولی یه توصیه
به فکر انیمیت خطی باش
انیمیت خطی یعنی یه ماشین از سر این خیابون میره به اون خیابون . نمونه کار انیمیت ماشین منو نگاه کن .
انیمیت کارکتر خیلی سخته
موفق باشی
استاد ما خیلی زرنگ تشرفی دارن !!!
چون میگه هر هفته باید گزارش رو تحویل بدید و چجوری از روند پروژه رو باید ارائه بدی و 15 دقیقه هم میپرسه
اما اون ماشین رو هم که ساختید دیدم خداییش خیلی قشنگ ساختید و طبیعی بود
راستی چقدر زمان بر بود ساخت اینجور انیمیت ؟

acebombom

New Member
پس لطف میکنید یه لینک آموزش برام بزارید تا همین الان تهیه اش کنم و تا جایی که میتونم شروع کنم

ممنون از لطف دوستان

این کار سرجمع 3روز زمان برد
طراحی محیط + مدل ماشین که آماده بود و استافده از پلاگین Craft direcct studio

کارهایی که شما باید انجام بدی
ثبت نام در cgpeers.com
دانلود مایا 2012
دانلود پلاگین craft direct studio که آموزشش هم در این سایت هست .

موفق باشی

amirz1376

Well-Known Member
سلام

متاسفم ولی فک نکنم بتونین تو این چند ماه کارو تموم کنین چون واقعا سخته منی که 1 ساله مایا کار میکنم هنوز درست نمیتونم یه انسان رو مدل کنم و دیگه چه برسه به اسکلت بندی و انیمیت و من که چشم آب نمیخوره بتونین .

مگر اینکه عیدتونو خراب کنین :-?

acebombom

New Member
سلام

متاسفم ولی فک نکنم بتونین تو این چند ماه کارو تموم کنین چون واقعا سخته منی که 1 ساله مایا کار میکنم هنوز درست نمیتونم یه انسان رو مدل کنم و دیگه چه برسه به اسکلت بندی و انیمیت و من که چشم آب نمیخوره بتونین .

مگر اینکه عیدتونو خراب کنین :-?
خودم فهمیدم :sad: حالا مجبورم موضوعم رو عوض کنم به نظرتون موضوع در چه مورد باشه

حیوانات یا درخت یا پرنده یا .... (راحت ترین موضوع) رو بگید خودم داستانی براش درست میکنم :wink:

ممنون بابت دوستان

amirz1376

Well-Known Member
به نظر من از کار هایی استفاده کنید که نیاز به اسکلت بندی نداشته باشه مثل ماشین و موتور و.... و درضمن فک کنم اگه با تری دی مکس کار کنین بهتر باشه چون مدل های آماده ی زیادی براش هست و برای شما بهتره .

acebombom

New Member
به نظر من از کار هایی استفاده کنید که نیاز به اسکلت بندی نداشته باشه مثل ماشین و موتور و.... و درضمن فک کنم اگه با تری دی مکس کار کنین بهتر باشه چون مدل های آماده ی زیادی براش هست و برای شما بهتره .

ممنون از جواب سریعتون

من گفتم یه موضوعی بگو من یجوری داستانش رو میسازم ولی چجوری موضوع تاریخی که ربط داشته باشه به ماشین و موتور گیربیارم

اما از طرف دیگر گفتید که 3 دی مکس کارکنم ولی بعضی دوستان گفتن و تو پست ها دیگر دیدم که مایا راحت تره نسبت به بقیه و البته تو انیمیشن بهتره (اگر اشتباه نکنم)

بازم ممنون که راهنماییم میکنید یه دنیا تشکر

amirz1376

Well-Known Member
ممنون از جواب سریعتون

من گفتم یه موضوعی بگو من یجوری داستانش رو میسازم ولی چجوری موضوع تاریخی که ربط داشته باشه به ماشین و موتور گیربیارم

اما از طرف دیگر گفتید که 3 دی مکس کارکنم ولی بعضی دوستان گفتن و تو پست ها دیگر دیدم که مایا راحت تره نسبت به بقیه و البته تو انیمیشن بهتره (اگر اشتباه نکنم)

صددرصد مایا در انیمیت بهتره و آسون تره و من فقط برای مدل های آماده ی بیشتر گفتم و همین البته مدل های آماده ی زیادی برای مایا هم هست اما من فک کنم کمتره .

اگه میخاین مایا رو شروع کنید سریعا شروع کنید چون دیر میشه و باید وقت زیادی هم بزارید و من شخصا آموزش های سایت
http://www.digitaltutors.com/11/training.php?cid=5
رو پیشنهاد میکنم به من خیلی کمک کرد و میتونید آموزشهاشو در سایت http://gfxdomain.com دانلود کنید

ومنم دیگه راهنمایی نمیکنم چون زیاد وارد نیستم و میترسم به راه کج برید :wink:

ممنون از جواب سریعتون

دوست عزیز اگه می خوای مایا یاد بگیری واقعا باید خیلی علاقه و پشت کار داشته باشی چون در غیر اینصورت
موقع یادگیری مخت هنگ میکنه و بیخیالش میشی و باید خیلی زمان بزاری چون به این سادگیا نیست

Hes25

Active Member
دوست عزیز اگه می خوای مایا یاد بگیری واقعا باید خیلی علاقه و پشت کار داشته باشی چون در غیر اینصورت
موقع یادگیری مخت هنگ میکنه و بیخیالش میشی و باید خیلی زمان بزاری چون به این سادگیا نیست

سلام جناب رسولی( درسته؟)
اون تاپیکت و در انجمن همسایه خوندم
سرجمع توصیه هام همینی هست که این بالا از دوستمون نقل قول کردم، اصلا عاقلانه نیست که برید مایا و مکس یاد بگیرید

بهترین روشی که هست اینه که با فوتوشاپ یه چند شات مربوط به نبرد های تاریخی( چه آرت ورک چه تری دی) رو با هم ادغام کنید مثلا « نبرد پهلوانان ایران با دیوهای معبد های متروک » خیلی می تونه جالب باشه

شما می تونی اول داستان و در یکی دوصفحه بنویسی بعدم به دنبال عکس های مورد نظر باش بعدم مثل داستان های قدیمی تلوزیون به صورت اسلاید شو نشون بده با آهنگ های حماسی!

این خیلی خیلی بهتر از اون مکعب مستطیلی هست که توی این دو ماهه می خوای تحویل معلمت بدی!! باور کن

باز اگه کمک خواستی دوستان هستن باهاشون مشورت کن

acebombom

New Member
حرف اکثر شما درسته با این زمان کم من فکر نکنم برسم تا این کارو انجام بدم

ولی شاید سعی خودمو کردم
سلام جناب رسولی( درسته؟)
درسته آره من قبل از اینجا اونجا هم پست گذاشتم و دوستان راهنماییم کردند (ممنون و تشکر ازشون)
تا با اینجا اشنا شدم که جای واقعا تخصصی تر ی است و تمرکز بیشتری رو گرافیک و انیمیشن داره

جدیدترین ارسال ها

بالا