راهنمایی در مورد شغل آینده

judaki

Member
سلام دوستان من تازه تحصیلم تو دوره ی کاردانی تموم شده و تا 4 ماه آینده میخام برم سربازی. قبل از اینکه بخام برم سربازی میخاستم شروع به کاری کنم که بعد از اومدن از سربازی دوباره تو همون رشته مشغول به کار شم. من توی این دو سال نرم افزار خوندم و در حال حاضر خونمون هم قم هست. علاقه ی زیادی به افتر و جلوه های ویژه دارم منتها نمیدونم از کجا شروع کنم آخه جایی هم که توی قم وجود داشته باشه که این کار ها رو انجام بده فعلا وجود نداره البته مجتمع فنی تهران
شعبه ی قمش تازه آموزش جلوه های ویژه رو هم گذاشته که دو سالست منتها برا من که قراره برم سربازی کاربردی نداره.
از طرفی هم موندم بازار کار افتر افکت کجاست توی قم. اگه من جلوه های ویژه کار کنم به تنهایی جایی برای کار توی قم وجود داره ؟ یا باید برم تهران؟
علاقه زیادی هم به ساخت تبلیغات تلویزیونی دارم اگه جلوه های ویژه کار کنم اینکار رو هم میتونم انجام بدم یا رشته ی جدایه؟
اصولا چه رشته هایی هست که بشه با افتر انجام داد و بازار کار خوبی هم داشته باشه و تو کدوم شهرها بیشتره؟

خیلی سر در گمم نمیدونم چه کار کنم

ممنون از همگی

rasoulvalli

Well-Known Member
من اطلاعات پراکنده ای دارم که دوست دارم کامل بشه. دوستان لطفا اطلاعات کاملی دارید بنویسید

judaki

Member
دوستان لطفا هر کی هر چقدر میتونه راهنمایی کنه تا آخر سر بتونم یه جمع بندی کامل به دست بیارم

والا منم همين مثله تو اين مشكل رو دارم خداييش :shock::)
ولي خونه ي ما قزوين هست و من الان دانشجوي الكترونيك ترمه سه وتا دوترمه ديگه انشالله تموم ميكنم براي كارداني هستم
وتمام تلاشمو ميكنم تا قبل از اينكه دانشگام تموم بشه وبعد از اون خدمته كه كلا قبل از اينا من به چيزي كه خيلي بهش علاقه دارم همين جلوه هاي ويژه افتر افكت و هدف نهاييم تدوينگر شدن هست خوب برسونم خودمو و ياد بگيرم و ديگه بعد از خدمت سردرگم نشم :neutral:
در ارتباط با چيزي كه گفتيد همين كار : كار هست تو هر شهري مطمئنا كار هستش براي افتر وتيزر تبليغاتي يا هر چيزه ديگه
در ارتباط با چيزي كه گفتيد تو كدوم شهرها بيشتره براي اين كار : مسلما شهر تهران بيشتره بازاره كارش و به ترتيب نسبت به شهر هاي ديگه كمتر ميشه ، خوب خوده تهران خيلي كارا ميشه كرد خييييييلي بزرگه
در ارتباط با همين علاقه ي شما به جلوه هاي ويژه مسلما بايد نرم افزار هايي مثله : افتر افكت -Nuke - Cinema 4D رو بايد خوب ياد بگيريد كه افتر از همه مهمترينشونه
واگه بخواي واقعا ي تدوينگر حرفه اي بشيم بايد اين نرمافزار ها رو خوب باد بگيريم :
Houdini - Mental Ray - Maya - Cinema 4D - Matte Painting - SynthEyes

After Effects - Nuke - Digital Audio Post - Final Cut Pro - Cinematography - PFTrack

باتشكر :rose:

judaki

Member
آقا اگه یکی بره توی کار جلوه های ویژه، ساخت تیزارهای تلویزیونی رو هم میتونه انجام بده. آخه من دو تا رشته تو مجتمع فنی دیدم یکی جلوه های ویژه و اون یکیش هم ساخت تیزرهای تلویزیونی

تدوینگر

واگه بخواي واقعا ي تدوينگر حرفه اي بشيم بايد اين نرمافزار ها رو خوب باد بگيريم :
Houdini - Mental Ray - Maya - Cinema 4D - Matte Painting - SynthEyes
After Effects - Nuke - Digital Audio Post - Final Cut Pro - Cinematography - PFTrack
باتشكر

دونستن هیچ یک از موارد فوق برای تدوینگر لازم نیست
برای تدوینگر شدن
آشنایی با ساختار تدوینی یک داستان مثل نما و...
عناصر ششگانه تدوین (انگیزه - اطلاعات -ترکیب بندی -صدا - زاویه دوربین - تداوم)
انواع پنجگانه تدوین (تدوین تداومی - تدوین آرایشی - تدوین صوری - تدوین مفهومی - تدوین ترکیبی )
موارد استفاده از کات - دیزالو -...
شیوه های برش
و.... و....
توانایی امکان خلق ریتم تدوینی و...ورج زنی و...
امکان بهره گیری از جلوه های ویژه میدانی وبصری - ...
لازم میباشد

در جواب بدوستمون: فيلمساز
نه من اون اطلاعاتي رو كه داشتم رو گفتم در ضمن به هر حال ادم بايد ياد بگيره همين چيزي كه گفتيد جلوهاي بصري خودش خوب خيلي نرم افزار ميخاد كه ياد بگيري به نظرم
از اون طرف برنامه هايي مثله اديوس يا پريمير هم بايد بلد باشي خيلي چيزهاي ديگه حالا باز شما بهتر ميدونين
ياعلي

Soheil_2034

کاربر متخصص افتر افکتز
دوست عزیز من با فیلم ساز موافقم شما باید بدونی چی می خوای از این دنیای بسیار پیچیده

مثلا کسی که همه اینها رو با هم بلد باشه البته در حد پرو باید واقعا مئرد ستایش قرار داد و هر یک از این نرم افزار ها واقعا برای خرشن دنیای دارند هر چنر بیس خیلی ها ممکنه شبیه باشه اما با ایت دامنه که شما نام بردی راستش من حس کردم شما فقز یه سری اسم شنیدی و تو این پستت سعی شده که اونها فقطط عنوان بشن وگرنه دنیای 3d بسیار پیچیده و زمان بر هست و کسی که کار حرفه ای می کنه نمی تونه هر روز با یه نرم افزار کار کنه هر چنر برای به عنوان مثل برای تراکینگ من خودم از چند نرم افزار استفاده میکنم مثل Mocha - Boujou - Syntheye - PFtrack دلیلشم هم وسواس بی خودی نیست یه این جهت هست که خیلی از فوتیج ها انتخاب میکنه شما با چه نرم افزاری کار کنی

نرم افزارهایی مه شما نام بردی برای یک کار تیم ورک لازم هست اما برای اینکه یک تدوینگر حرفه ایی بشیم خیر

و اما پیشنهاد من به صاحب تاپیک اینه که علاقتونو دنبال کنین و این شاخه اون شاخه نکنین به این دلیل که هر روزی می گزره سابقه شما تو اون نرم افزار بالا تر میره

و اگه تمایل به کار گروهی داشتید در نظر داشته باشید تیمتون تیمی باشه که از نرم افزار های بالا اونم نه همش تخصصی داشته باشن

judaki

Member
آقا من متوجه نشدم بازار کار جلوه های ویژه تو قم هست یا نه؟

Soheil_2034

کاربر متخصص افتر افکتز
اون رو باید ببینی اما به نظرم برای حوزه های علمیه میشه خیلی کارای مذهبی کرد دوستی داشتم تو یزد که براشون کار میزد

hosein0251

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
کلا تو ایران به اون صورت آرمانی که فکر می کنی نیست جلوه های ویزه خیلی خیلی مظلوم هست . :-?
شاید به خاطر اینه که تهیه کننده های سینما و مخصوصا صدا و سیما ضرورتی برای کنار گذاشتن بودجه مناسب برای تیم جلوه های ویژه حرفه ای نمی بینن .
یه سری دفتر گرافیکی و جلوه ویژه کار بسیار بسیار جرفه ای تو قم و تهران دیدم که در سطح جهانی کار میکردن و عمده فعالیتشون پروژه های اونور آبی بود . ( دفتر شخصی دارن
برای حرفه ای کار کردن اول پیشنهاد می کنم به جایی برسون خودت رو که نمونه کار حرفه ای بتونی بزنی و حداقل جایی برای خودت تو صدا و سیما یا دفاتر سینمایی باز کنی .
در هر صورت راه زیادی در پیش هست و. :wink:
در کل بازار کارهای مذهبی تیزر و .. بد نیست .
باید ببینی منظورت از جلوه های ویژه واقعا تا چه حدیه ؟؟؟؟؟

آقا من متوجه نشدم بازار کار جلوه های ویژه تو قم هست یا نه؟

سلام
بنظر من در ایران هیچ کس در هیچ شغلی به شما نمیتونه تضمین موفقیت بده
چون به عوامل دیگری از جمله استعداد وعلاقه شما و میزان سرمایه -شانس- شرایط استخدام - پارتی
آشنا در شرکتهای مربوطه :there:... دارد
ولی کلا اگه علاقه واستعدادداری یادبگیری چیزی از دست نمیدهی و وقتی خودت اون صحنه را خلق میکنی یا آنچه در رویا یا ذهنت هستش را خلق میکنی اون لحظه از زیباترین لحظه های زندگیت است
:paint:
بالاخره اینكه فردی كه وارد کار با نرم افزار جلوههای ویژه وتدوین می‌شود، باید عاشق کارش باشد.چون با فشارهای عصبی بسیاری همراه است و علاقه‌ واقعی به کار نداشته باشید، نمی‌تواند یاد بگیرید
و خلاصه پیشنهاد من اینه که شما اول فتوشاپ سپس افتر افکت را یاد بگیری نه بخاطر اینکه پول خوبی توش هست بلکه بخاطر لذتی که بعد از خلق اثرت خواهی داشت
ضمنا از دوستان هنرمند و با استعداد (فکر کنم همشهری شماست) که در این کار میباشد وشما را بهتر از هرکسی راهنمایی میکند آقای
hosein0251 :clap:از مدیران انجمن فیلمسازی میباشند که توصیه میکنم با ایشان حتی خصوصیهم شده مشورت نمایید

judaki

Member
آقا از همگی بسی بسیار ممنون
یه مدت داشتم فکر میکردم که توی این آموزشگاه مجتمع فنی تهران شعبه ی قمش برم یا نه. چون تازگی ها دوره ی جلوه های ویژه با اساتید تهران گذاشته. فکر کردم دیدم یوتوب و سایت های اینترنتی خودش مثل یه دانشگاه میتونه به آدم کلی کمک کنه ادم اون وقت و هزینه رو میخاد پای کلاس بزاره توی اینترنت بزاره بیشتر پیش رفت میکنه. درسته؟

shirani

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
اگه راه حلی پیدا کردید به من هم بگید ممنون :rose:

حتما در آینده جلوه ویژه جای خوبی داره حتما
هنوز خبری نیست اما مطمئنم تا چند سال دیگه حتما پیشرفت میکنه

جدیدترین ارسال ها

بالا