راهنمایی در مورد شرکتهای هاستینگ

ACTIVE

Active Member
1- شرکتهایی که تعدادشون هم کم نیست و با عنواین خدمات ثبت دامنه و وب هاستینگ در ایران فعالیت می کنند، مجوز فعالیتی خود را از چه ارگان و سازمانی در یافت می کنند؟
a) آیا شرکتهای تبلیغاتی می توانند با مجوز خود این فعالیتها رو انجام بدهند؟
b) شرکتهایه نرم افزاری یا سخت افزاری چطور؟

2- آیا با اجاره سرور بصورت Dedicate یا VPS و یا حتی Reseller ی می توان انتظار فعالیت قانونی از شرکت داشت؟ یعنی فردا نتونه هزینه سرور رو تامین کنه و سرویس دهی رو قطع کنه باید به کدام مرجعی شکایت کرد؟

3- با داشتن Server بصورت VPS یا Dedicate فقط شرکت می تواند خدمات میزبانی وب (هاست) رو تامین کنه؟ یا دامنه رو هم میتونه ثبت کنه؟ اگر نه چگونگی ثبت دامنه رو هم لطفاً شرح دهید (مراحل)...

4- آیا این شرکت رو تائید می کنید، از نظر ارائه وب سرور؟ با دلیل...

5- مراحل مختلف راه اندازی یک شرکت خدمات سرویس دهنده دامنه و وب هاستینگ رو لطفاً از ابتدا یعنی دریافت مجوز تا شروع فعالیت قانونی شرح دهید.

ممنون از راهنمائیهایی که انجام میدید...
فقط خواهشاً از ارسالهایی که بی پایه و اساس و بر اساس شنیداری است، خود داری فرمائید.

ACTIVE

Active Member
سلام
آقایییووون... من منتظر راهنمائیتونمااا...

چرا کمک نمی کنید؟ نامردی نکنین...
ممنون

1- شرکتهایی که تعدادشون هم کم نیست و با عنواین خدمات ثبت دامنه و وب هاستینگ در ایران فعالیت می کنند، مجوز فعالیتی خود را از چه ارگان و سازمانی در یافت می کنند؟

از اونجایی که هیچ نظارت درست و حسابی و عملی روی فعالیت های اینترنتی در کشورمون وجود نداره کسی هم سراغ این مجوز ها نمی ره در حالی که این مجوز ها وجود داره اما فقط وجود اسمی حتی بزرگترین شرکت های هاستینگ هم این مجوز رو ندارن اما اینایی که میبینی مثل خود ما می گن شرکت ثبت شده یعنی یه شرکت تعاونی یا یک شرکت خدمات اینترنتی ثبت کردن و دارن فعالیت می کنن
a) آیا شرکتهای تبلیغاتی می توانند با مجوز خود این فعالیتها رو انجام بدهند؟
عملا می تونن! وقتی یه بچه 14 ساله می تونه ...بقیه هم حما می تونن!
b) شرکتهایه نرم افزاری یا سخت افزاری چطور؟
جواب بالا رو دوباره بخون
-----------------
2- آیا با اجاره سرور بصورت Dedicate یا VPS و یا حتی Reseller ی می توان انتظار فعالیت قانونی از شرکت داشت؟ یعنی فردا نتونه هزینه سرور رو تامین کنه و سرویس دهی رو قطع کنه باید به کدام مرجعی شکایت کرد؟
این سوال دو تا جواب داره
حتی با بیشترین سرور و امکانات هم میشه انتظار فعالیت غیر قانونی و کلاهبرداری رو داشت مثال نمیزنم چون زیاد بودن
از طرفی با یک ریسلر هم فعالیت قانونی و معتبر داشت
فقط اعتبار و سابقه درخسان در اینترنت می تونه ملاک مناسبی باشه
-----------------
3- با داشتن Server بصورت VPS یا Dedicate فقط شرکت می تواند خدمات میزبانی وب (هاست) رو تامین کنه؟ یا دامنه رو هم میتونه ثبت کنه؟ اگر نه چگونگی ثبت دامنه رو هم لطفاً شرح دهید (مراحل)...

بله یک سرور یا vps می تونه کارهای هاست رو بکنه برای دومین شرکت هایی هستن که مجوز ثبت دارن شما باید نماینده اون ها بشید ...بین خارجی ها onlinenic و DirectI و بین ایرانی ها که خود من باهاشون کار می کنم mihannic.com
معمولا وقتی نمیانده شدید به شما یک پنل ثبت میدن که با توجه به اعتبارتون می تونید دومین مستقیم ثبت کنید و روی دومین ها نظارت کامل داشته باشید
----------
4- آیا این شرکت رو تائید می کنید، از نظر ارائه وب سرور؟ با دلیل...

حتی اسمش رو هم نشنیدم!
-----------------
5- مراحل مختلف راه اندازی یک شرکت خدمات سرویس دهنده دامنه و وب هاستینگ رو لطفاً از ابتدا یعنی دریافت مجوز تا شروع فعالیت قانونی شرح دهید.

اوه سخت شد

مراحل سختی نمی خواد اول برنامه ریزی بلند مذت لازم دارید این و دیگه ما و بقیه بچه ها نمی تونیم کمک کنیم چون شرایط شما رو فقط خودتون می دونین همچنین توانایی هاتون رو

بقیش سخت نیست به نظر من اون مجوز رو بیخیال بشین یه شرکت تعاونی ثبت کنید بعدش یک سایت طراحی می کنین و یک سرور یا vps و بعد هم شروع به کار می کنید تبلیغات و پشتیبانی

اگه بازم سوال داشتید در خدمتم

ACTIVE

Active Member
یک دنیا ممنون از راهنماییهای که کردین.
من هر چند که الان شاغلم ولی برای ساعات بعد از کارم یک شرکتی رو راه اندازی کردم که انشاله بصورت گسترده و با پرسنل زیاد فعالیت خواهیم کرد. یکی از عمده کارهایی که می خواستیم انجام بدیم، راه اندازی یک سرور برای سرویس دهی فضا و خدمات ثبت دامنه هست.
راهنمائیهاتون خیلی عالی بود.

اگه در این رابطه باز راهنمایی دارید دریغ نکنید.
باز اگه کمک لازم بود مزاحمتون میشم.
سپاس بسیار

جدیدترین ارسال ها

بالا