راهنمایی در مورد ساخت command button دلخواه در vb

rapidrocket

New Member
سلام دوستان خوب هستید ؟ می خواستم یه راهنمایی بخوام در مورد ساخت یه Button دلخواه و زیبا بپرسم ، یعنی می خوام بدونم چه طوری باید یه button بسازم که ظاهر دلخواه داشته باشه و بشه توش آیکون نیز تعریف کرد

amirxbest

Member
سلام.اگه میخوای دکمه xp داشته باشی و آیکون هم بتونی داخلش قرار بدی از کامپوننت xp button استفاده کن که تو نت زیاد هست.
اما اگه میخوای ظاهرش دلخواه خودت باشه باید خودت کامپوننتش رو بنویسی با استفاده از user control که بعد از کامپایل ocx میشه.
موفق باشید.

rapidrocket

New Member
دوست من ، می تونید بیشتر توضیح بدین این ، اگر نمونه دارین که با user control ساخته شده برام بدین ، تا بتونم بیشتر آشنا بشم با کمی توضیحات می تونم راحت تر بفهمم

the_king

مدیرکل انجمن
دوست من ، می تونید بیشتر توضیح بدین این ، اگر نمونه دارین که با user control ساخته شده برام بدین ، تا بتونم بیشتر آشنا بشم با کمی توضیحات می تونم راحت تر بفهمم

ایجاد برنامه های زیبا در Vb

دکمه command button بیضی شکل در ویژوال بیسیک

فرم با گوشه های گرد در Vb6

3 بار پسورد اشتباه در vb

rapidrocket

New Member
سعید جان به هیچ یک از این کامند بوتون ها نمی شه آیکون اضافه کرد ؟ من برا طراحی که میخ خوام اعمال کنم باید آیکون هم بزارم ، اینا قابلیت گزاشتن آیکون رو ندارن ، باید چیکار کنم ، لطفا راهنمایی کنید ؟

rapidrocket

New Member
دوست عزیز من این cmd رو برای منو های برنامه ای که می خوام بنویسم می خوام ، عکسی رو ضمیمه کردم می خوام cmd در حالت normal ترنسپیرنت باشه و با آمدن ماوس روش تصویری رو که ضمیمه کردن بصورت حالت fade in ظاهر بشه ( مثل cmd office 2007 ) و با رفتن ماوس از روش برگرده به حالت ترنس پیرنت اونم باز با افکت fade out اگر امکانش هست این کامند بوتون رو برام بسازین ، و یه چیز دیگه می خوام قابلیت افزودن icon داشته باشه مثل cmd های شرکت codejokh خواهش می کنم :rose:
البته اگه زحمتی براتون نداره :sad:

پیوست ها

• button style.png
    button style.png
    3 کیلوبایت · بازدیدها: 14

the_king

مدیرکل انجمن
سعید جان به هیچ یک از این کامند بوتون ها نمی شه آیکون اضافه کرد ؟ من برا طراحی که میخ خوام اعمال کنم باید آیکون هم بزارم ، اینا قابلیت گزاشتن آیکون رو ندارن ، باید چیکار کنم ، لطفا راهنمایی کنید ؟

دوست عزیز من این cmd رو برای منو های برنامه ای که می خوام بنویسم می خوام ، عکسی رو ضمیمه کردم می خوام cmd در حالت normal ترنسپیرنت باشه و با آمدن ماوس روش تصویری رو که ضمیمه کردن بصورت حالت fade in ظاهر بشه ( مثل cmd office 2007 ) و با رفتن ماوس از روش برگرده به حالت ترنس پیرنت اونم باز با افکت fade out اگر امکانش هست این کامند بوتون رو برام بسازین ، و یه چیز دیگه می خوام قابلیت افزودن icon داشته باشه مثل cmd های شرکت codejokh خواهش می کنم :rose:
البته اگه زحمتی براتون نداره :sad:

کنترل های استاندارد رو میشه با Mask دو بیتی (دو حالت %0 و %100) طراحی کرد، اما Transparent نیمه شفاف نه،
ویژوال بیسیک پشتیبانی اش نمی کنه. اگه بخواهیم گردی گوشه های کنترل نرم باشه باید از ترفندی استفاده کنیم
که در ظاهر دکمه نیمه شفاف باشه، در حالی که واقعا نیست.
مثلا برای دکمه یک رنگ زمینه خاص در نظر بگیریم که کادر مستطیل دکمه با اون رنگ پر بشه، اگر این رنگ با رنگ پشت
دکمه یکی باشه، در ظاهر دکمه نیمه شفاف خواهد بود اما اگر زمینه طرح دار باشه این ترفند مناسب نیست.
یا باید با کد نویسی از زمینه پشت دکمه عکس بگیریم که دکمه روی این تصویر رسم بشه، این روش در اغلب موارد
جواب میده اما به شرطی که دکمه مدام روی صفحه جابجا نشه، یا زمینه اش مدام تغییر نکنه.

اضافه کردن Icon به دکمه کار مشکلی نیست، یک متغیر از نوع StdPicture می خواد،
یک جفت Property ئه Get و Set و چند سطر کد برای نمایش آیکون در رخداد Paint و دو تا سطر کد در ReadProperties
و WriteProperties

مثال پیوستی رو ببینید و به مشخصه های Icon و Mask و IconAlignment اش توجه کنید.

پیوست ها

• Command Button.zip
    66.8 کیلوبایت · بازدیدها: 21

rapidrocket

New Member
سعید جان تغریبا می شه تو ویبی با تایین کردن یه رنگ مثل بنفش و رنگ کردن قسمت هایی از تصویر با آن رنگ ، قسمت هایی رو که بنفش باشه رو حذف کرد ؟ این امکان وجود نداره که تو cmd ها هم اینکارو انجام داد ؟
بازم ممنون از مثالی که برام ارسال کردی :oops:

rapidrocket

New Member
تو این مثالی که دادین یکم دادن آیکون به نرم افزار مشکل هست مخصوصا آیکون هایی که بعضی قسمت هاشون شفاف هستن و بکشون معلوم هست ، ولی بازم یه کاری تونستم انجام بدم . خیلی ممنون :oops:

the_king

مدیرکل انجمن
سعید جان تغریبا می شه تو ویبی با تایین کردن یه رنگ مثل بنفش و رنگ کردن قسمت هایی از تصویر با آن رنگ ، قسمت هایی رو که بنفش باشه رو حذف کرد ؟ این امکان وجود نداره که تو cmd ها هم اینکارو انجام داد ؟
بازم ممنون از مثالی که برام ارسال کردی :oops:

در پروژه نمونه ای که ارائه کردم هم همونطوره، رنگ Magenta که در چهار گوشه Skin هست باعث گرد شدن
گوشه ها شده.

rapidrocket

New Member
آره متوجه شدم ، ولی من یه چیز فراتر می خواستم که یه روشی براش پیدا کردم ، چون من اینو تنها برای منو ها می خوام تونستم اعمالش کنم به تصویری که پیوست کردم اگه نگاه کنید متوجه می شین ، این نرم افزاری هست که دارم می سازم ، البته فعلا کامل نیست و می تونید ببینید که جز منو ها چیزی بهش اضافه نکردم ، حالا اگه به منو ها نگاه کنید ، منو آیکونی که کنار لوگو نرم افزار هست متوجه میشین من تونستم یه همچین چیزی بسازم ، طرح office 2007 شماره ادیت کردم ، برای هر منو یه skin زدم تا کار آیکون گذاریش راحت باشه ، یعنی کلا آیکون روی اسکین هر cmd هست :)

پیوست ها

• V3 Style.png
    V3 Style.png
    110.3 کیلوبایت · بازدیدها: 9

جدیدترین ارسال ها

بالا