راهنمایی در مورد رشته معماری و طراحی 3بعدی

mehdip123

New Member
با سلام .. من تازه با انجمن شما آشنا شدم به علت علاقه شدید به طراحی و همچنین 3بعدی سازی به طرف نرم افزارهای این رشته کشیده شدم (وهمچنین سایتها و کتابها) ولی اصلا نمی دونستم چطور برای علاقه خودم کارپیدا کنم ... تا اینکه تو انجمن شما به رشته معماری و طراحی 3بعدی نماها برخوردم که عطشم رو چند برابرکرد برای آموختن بیشتر ... خواهش می کنم اساتید راهنمایی بفرمایند تا من خودم رو چطور آماده کنم برای ورود به بازار کار (چون من دیپلمه علوم انسانی هستم ولی اصلا نتونستم به دانشگاه دولتی یا آزاد راه پیدا کنم )... از قبل از لطف شما ممنونم.

_MRM_

Member
سلام به شما
رشته معماری گستردگی زیادی داره از اقلیم و تاریخ و فرهنگ گرفته تا شناخت مصالح و مدیریت منابع انسانی از اصول زیبا شناختی تا اصول ارائه طرح به طور خلاصه یک معمار همزمان باید دارای دید جزئی و کلی باشه تا زیبایی و عملکرد را در طرح هایی که ایجاد می کنه یک جا داشته باشه ، که با مطالعه و ... بدست می آید .
یاد گیری برنامه ها کاری سختی نیست توی همین سایت به اندازه کافی مطالب آموزشی داره .
به نظر من اول با اتوکد شروع کن بعد سه بعدی

archisam

Member
سلام مهدی جان
خوب به قول دوستمون mrm رشته ی معماری خیلی گستردس همینطور نرم افزارهای زیادی رو لازم داره عزیزم میدونم که علاقه داری اما به نظرم اگه کلاسهای تخصصیه معماری هم بگذرونی بد نیست چون معماری اصول خاص خودشو داره و توی کارا میشه فهمید کی رشتش معماریه کی یه تری دی کاره معمولیه
موفق باشی :rose:

pasargad93

New Member
ورود به بازار کار به این سادگی ها هم نیست . من خودم رشتم معماریه ولی هنوز پس از 3 سال کار کردن خیلی مسائل سه بعدی سازی رو بلد نیستم . نمیخوام نا امیدت کنم . میتونی از سی دی های اموزش اتوکد 2 بعدی شروع کنی بعد 3 بعدی و بعد مکس

سلام دوست عزیز

داش مهدی گل

داش مهدی خیلی هم راحت میشه وارد بازار کار شد

من الان دانشجوی معماری هستم دو سالی هم هست ک تو 2-3 تا دفتر کار کردم و کار های تری دی مکس و اتوکد و فتوشاپ رو کار میکنم

داش مهدی اول یه کم تئوری ت رو قوی کن که حد اقل بدونی پلان چیه - نما رو چجوری میکشن و چه قوائدی در مورد معماری وجود داره

فکر نکنم هدفت طراحی نقشه و پلان باشه پس کارت راحت میشه چون اونا خودش کلی قواعد داره

3 بعدی کردن با اتوکد رو یاد بگیر

بعد تا میتونی کار بقیه رو نگاه کن که طرح بیاد تو ذهنت که تو کار خودت بیاری

البته هر کاری باید ایده داشته باشه که تئوری ت رو قوی کنی میفهمی که این ایده از همه چیز در معماری مهم تره

بعد از اتوکد برو سراغ تری دی مکس و (وی ری) که تو همین سایت آموزش هاشو من دیدم

خیلی چیزای خوبی بهت یاد میده

راستی تادائو آندو رو حتما بشناس

یه معمار قوی ه اونم معماری نخونده
مثل تو
تازه از تو هم بدتر

یه راننده اتوبوس بوده

جدیدترین ارسال ها

بالا