راهنمایی در مورد خرید دوربین و 1 سوال

سلام خسته نباشید
من 750 میخوام هزنه کنیم خودم از d500 خوشم اومده
زمینه ی کاریم هم متفاوته همیجوره ازش استفاده می کنم بیشتر برا آتلیه خونگی که درست کردم
در مورد عکس های زیر سوال داشتم ؟ این عکس ها پشتشون رو با کامپوتر اینجری می کنن با پرده خواصی داره
در مورد نور پردازی اگه کسی اطلاع داره بگه

1(36).jpg

2(24).jpg

Austin

New Member
سلام دوست من .

برای خرید دوربین DSLR شما باید اول نیاز خودتون رو دقیق مشخص کنید . چون اینجا حرف اول رو لنزها و تجهیزات جانبی میزنه نه خود بدنه دوربین .
اینطور بگم که شما با خرید بدنه 500D ( مثلا ) کمترین خرج ممکن رو برای شروع کار با دوربین های DSLR انجام دادی ... اگر میخوای عکسهای پرتره آتلیه ای بگیری که باید لنز کیت رو کنار بزاری و یدونه 17-85 IS کنن بگیری که قیمتش حدود 450 هستش فکر میکنم .
یدونه فلاش 580 هم نیاز داری که حدود 350 هزینه داره + دیفیوزر + شاخه فلاش + چتر فلاش + مطالعه بسیار زیاد :wink:

البته از لنزهای پرایم 85 mm f1.8 میشه استفاده کرد یا لنز ماکس فوکال 135 . ولی خوب اونها هم هزینه های خودشون رو دارن .

حالا اگر غیر از کارهای پرتره بخوای عکسهای تله هم بگیری حداقل باید یدونه 55-250 کنن هم بگیری که با 18-55 لنز کیت مجموعه ی خوبی بشه و قیمت اونهم حدود 250 تا 300 تومنه . یا اگر به پرنده گرافی و اینها علاقه داری میشه 150-500 سیگما رو بگیری که حدود 1.150 قیمتشه ... یا لنزهای عالی سری L 70-200 که IS دار و بدون IS ش موجوده با F های مختلف 2.8 و 4 ...

به هر حال به نظر من اول کمی مطالعه و تجربه ات رو توی عکاسی بیشتر کن برای ورود به دنیای DSLR ... و البته جیبت رو هم پر پول تر کن !! :D راستی 500 دی هم حدود 850 قیمتش هستش .

واسه اون بک گراندها رنگی هم ، میشه با ادیت و فوتوشاپ به اونها رسید ولی از پرده های رنگی هم زیاد استفاده میشه . توی عکاسی پرتره نور از همه چیز مهمتره .

ممنون دوست عزیز از راهنماییاتون . فکر می کنم اول باید مطالعه ام رو در این مورد بیشتر کنم
بعد این که من زیاد نمی خوام حرفه ای دنبال کنم فقط چون با هنرمندا و خواننده ها به واسطه سایتم زیاد رابطه دارم
میخواستم یه فتوگالری از هر کدومشون که خواستن تهیه کنم . خودم از d500 خوشم اومد بازم ممنون

Austin

New Member
خواهش میکنم . شما برای مطالعه بیشتر میتونی از مقالات و فروم سایت akksee.com استفاده کنی . البته کتابهایی هم موجود هستش ولی زیاد چنگی به دل نمی زنن .

موفق باشی .

جدیدترین ارسال ها

بالا