راهنمایی در مورد خارج کردن محتوای یک فایل exe

bibal

Member
من یک فایل exe دارم که داخلش عکس هست میخوام این عکس ها رو خارج کنم ... کسی راهی به ذهنش میرسه .؟

bibal

Member
تست میکنم ولی بعید میدونم کاری بر بیاد از دستش . با این برنامه هم امتحان کردم نشد uniextract

the_king

مدیرکل انجمن
من یک فایل exe دارم که داخلش عکس هست میخوام این عکس ها رو خارج کنم ... کسی راهی به ذهنش میرسه .؟

اگه تصاویر بصورت مرسوم در بخش Resource فایل اجرایی ذخیره شده باشند همه ابزار های Resource Editor
مثل Resource Hacker و PE Explorer و ... می توانند این تصاویر رو استخراج کنند مگر اینکه فایل اجرایی
توسط یک ابزار مثل UPX و ASPack و ... فشرده یا رمزگذاری شده باشه که در اینصورت تا زمانی که فایل فشرده است
استخراج کردن تصاویر از داخلش مشکله. اگر تصاویر با یک فرمت غیر استاندارد و ناشناخته ذخیره شده باشند که
بهتره فقط به Screenshot گرفتن از صفحه نمایش اکتفا کنید.

اگه فرمت تصاویر مشخص باشند می توانید با ابزاری مثل WinHex حافظه برنامه را در حال اجرا بررسی کنید،
احتمال دارد که تصاویر را بتوانید در حافظه RAM پیدا کنید. مثلا با جستجو کردن عبارت JFIF برای فایل های JPEG
یا IHDR برای فایل های PNG و ...

bibal

Member
مرسی از توضیحتون دوست عزیز . ولی فکر میکنم نظر شما درست باشه تصاویر رمز گذاری شده در فایل . چون با Resource Hacker هم چیزی دستگیرم نشد .. مرسی . برنامه ایی هست که بشه از دسکتاپ با رزلوشن بالا عکس گرفت ؟

the_king

مدیرکل انجمن
مرسی از توضیحتون دوست عزیز . ولی فکر میکنم نظر شما درست باشه تصاویر رمز گذاری شده در فایل . چون با Resource Hacker هم چیزی دستگیرم نشد .. مرسی . برنامه ایی هست که بشه از دسکتاپ با رزلوشن بالا عکس گرفت ؟

نیازی به برنامه خاصی نیست، عکس گرفتن از صفحه Desktop خیلی ساده است.
ابزار هایی که اینکار رو انجام دهند زیاد اند (مثلا Snagit) اما اگر تعداد تصاویر مورد نیاز زیاد نیست احتیاجی بهشون ندارید :

Graphic Capture - Softpedia

با دکمه Print Screen در صفحه کلید (Prt Scr) عکس گرفته (به حافظه موقت Clipboard ویندوز منتقل می شود)
و در Microsoft Paint ، فتوشاپ یا هر برنامه گرافیکی دیگری تصویر را Paste کرده (Ctrl + V) و ذخیره کنید (Ctrl + S)

جدیدترین ارسال ها

بالا