راهنمایی در مورد بنر

hamedsw

New Member
سلام
دوستان عزیزم من به تازگی در حال ساخت این سایت هستم :
http://www.irankab.org/
امروز اتفاقی قالبی رو برای انو گیر اوردم که بالای اون بنری دیده میشه که زیرش شماره عکس ها نوشته شده و به ترتیب این عکس ها عوض میشن
البته مدت هاست خودم به فکر نوشتن این اسکریپت هستم اما به جایی نرسیدم
میخواستم اگر میشه کمک کنید که بدونم شیوه طراحی این نوع بنر ها که از XML و فایل های خروجی استفاده میکنه به چه شکل هست.
در ضمن من همه آموزش ها رو خوندم و یه جورایی شکل اونا با خواسته من که این باشه تفاوت داشت
ممنون میشم راهنمایی کنید.

hamedsw

New Member
کسی نظری در این مورد نداره؟
اگر یه سورس کوچیک هم بذارید بقیه کارا رو خودم انجام میدم.
متاسفانه من از اکشن اسکریپت 1 به بالا رو کار نکردم وگرنه در اون مورد پروژه های زیادی توسالهای قبل نوشتم
یه مقدار الان با مشغله کاری زیادی که دارم برام سخته که بخوام برم دنبال یاد گرفتن. اگر لطف کنید ممنون میشم
من خودم کارشناس نرم افزار هستم اما خوب در این مورد واقعا به مشکل خوردم

Member
شاید بتونی از کد این گالری استفاده کنی
در ضمن اکشن اسکریپت 2 مثل آب خوردنه وا سه شما یاد گرفتنش 1 روز کار میبره

پیوست ها

• FlashGallery_0.2_BETA_NO_IMAGES.zip
    11.2 کیلوبایت · بازدیدها: 22

hamedsw

New Member
بابت این گالری زیبا ممنونم
اما من یه چیزی شبیه به این میخوام :
http://www.maadiranclub.com/
به بنری که تبلیغ اجناس مختلفه توجه کنید
چندتا بنر در فواصل زمانی مختلف اسلاید میشن میدونم که از فرم ایکس ام ال استفاده شده
و اینو هم میدونم که شبیه به همین کاری هست که شما گذاشتید
اما من سورس این برنامه رو نیاز دارم
وگرنه قرار دادن عکس و ساختن گاری با قالب های آماده از همه برمیاد
امیدوارم که منظورم رو خوب رسونده باشم.
در ضمن من یه مقدار کمبود وقت دارم وگرنه فکر نمیکنم خیلی یاد گرفتنش طول بکشه
ممنون از توجهتون.

Member
من نمونه جالبتری دیدم که خودش اتوماتیک بین اسلاید ها حرکت میکرد
البته این چیزی که شما دنبالش هستید جزعی از یک تمپلیت سایته که اگه بتونید پیداش کنید میتونید به سورسشم برسید
پس بهتره توی سایت های تمپلیت بگردید
البته اگه نیاز به عوض کردن عکس ها نداشتید میتونستید اونو به صورت فلش خالی بسازید

hamedsw

New Member
من نمونه جالبتری دیدم که خودش اتوماتیک بین اسلاید ها حرکت میکرد
البته این چیزی که شما دنبالش هستید جزعی از یک تمپلیت سایته که اگه بتونید پیداش کنید میتونید به سورسشم برسید
پس بهتره توی سایت های تمپلیت بگردید
البته اگه نیاز به عوض کردن عکس ها نداشتید میتونستید اونو به صورت فلش خالی بسازید
درسته اون اولی جزئی از تمپلیت سایته
اما دومی که گذاشتم یه پروژه جدا گانه هستش
شیوه کار هم به این صورته که لینک عکس ها -مثل خیلی از گالری های ایکس ام ال- از توی فایل لود میشه با این تفاوت که لینک عکس مورد نظر هم از فایل ایکس ام ال لود میشه و به صورت اتوماتیک هرچند ثانیه یک بار بنر ها عوض میشن
و بر اساس شماره گذاریی که به صورت اعداد تو قسمت پایین فایل انجام شده با بردن موس روی هرکدوم از اعداد بنر به فریم بعدی اسلاید میشه و این اسلاید هم با افکت های دلخواه قابل تنظیمه.
به عنوان مثال فایل ایکس ام ال و فلش گالری مورد نظر خودم رو گذاشتم.
من از سازنده این قالب که خارجیه(!) خواستم که سورس این فایل رو بهم بده اما اون اول از من درخواست واریز پول به حساب paypal ش رو کرد!
ممنون میشم که راهنمایی کنید
-------------------------------------

فکر میکنم برای ساخت چنین بنر هایی از برنامه خاصی استفاده میشه
توی محتویات فایل ایکس ام ال، تگ jpgrotator در اول و آخر کاملا مشخصه و معلومه که این فلش تابع برنامه و یا کامپوننت خاصیه اما من هرچی گشتم اون وبه صورت مجانی گیر نیووردم. هرچند که نمونه هایی که توی اینترنت وجود داره اکثرا با شکل کاری که من میخوام انجام بدم فرق داره.

پیوست ها

• gallery_sample.zip
    11.8 کیلوبایت · بازدیدها: 12
آخرین ویرایش:

sharktech

کاربر فعال
آب در کوزه و شما گرد جهان میگیردین !!!!!

شما باید از روش مهندسی معکوس استفاده کنید, حالا این یعنی چی ؟

یعنی اینکه اون فایل فلشی که در اختیار دارین با دیکامپایلر باز کنید و اونو بررسی کنید و به نوع کد نویسی و ارتباط اون با xml توجه کنید تا همه چی دستتون بیاد.

Avang2005

مدیر انجمن
سلام دوست من

توصیه من به شما اینه که خودتون بشینید با این همه آموزش هایی که در سایت وجود داره اون چیزی که می خواید رو بسازید .

دوست عزیز دکمپایلر کردن فلش ها کار بسیار ساده ای هست ولی من به شما توصیه میکنم اگه واقعا می خواید چیزی یادبگیرید خودتون

تلاش کنید .

موفق باشید

sharktech

کاربر فعال
شما با دکمپایلر در جهت مقاصد آموزشی هم مخالفین ؟

خود من که حدود 5-6 ساله پیش میخواستم فلش رو یاد بگیرم, منبعی در اختیار نداشتم بجز help خود فلش و حتی اینترنت ذغالی هم نبود.

و بعد از help خود فلش که منبع اصلی من بود, دومین منبعی که داشتم دو سه تا فایل فلش بود و یه دکمپایلر !!!!

و منم فلش رو همینطوری یاد گرفتم !!!

Avang2005

مدیر انجمن
سلام دوست من

نه واسه آموزش مشکلی نیست ولی از استفاده در کارهای دیگه بنظر من مشکل داره .

واسه یادگیری خوبه .

موفق باشید

Member
به نظرم این نمونه آخری کار نمیکنه
من با شارک تچ و آونگ موافقم !
اول اینکه با دکامپایل کردن نمونه ای که دارید میتونید با نحوه ساخت آشنا شید
دوم اینکه شما که با اصول کار آشنا هستید میتونید خودتون یکی بسازید. هرچند کمی ساده تر
نیازی نیست که تمام کار رو با اکشن اسکریپت انجام بدید . یه گالری بسازید که فقط ایمیج ها رو از ایکس ام ال لود کنه
من چون با ایکس ام ال کار نکردم و یه پروژه رو دستمه وقت نمیکنم نمونه کار برات بسازم و لی ساده برات توضیح میدم
==========
چند نا فریم ایجاد کنید و توی لود شدن هرکدوم کد لود کردن یک ایمیج رو توسط ایکس ام ال بذارید و حالا فقط کافیه ترتیب حرکت بین فریم ها و کلید های حرکت بین اونا رو بسازید و با کمی کار بیشتر افکت های بین عکس ها رو اضافه کنید
==========
این رو هم در نظر بگیرید که نیازی نیست حتماً کارتون رو از روش های تعیین شده انجام بدید بنا به نیازتون روش کارتون رو مشخص کنید

جدیدترین ارسال ها

بالا