راهنمایی در طراحی جلد کتاب

سلام،
من برای اولین بار یه سفارش جلد کتاب برام اومده ولی چون اولین باره چند تا ابهام دارم.

مقالات در این زمینه رو مطالعه کردم ولی بازم چند تا مشکل دارم.

طرف گفته سایز کتاب A4 هست. عطف کتاب رو هم فعلا نمیدونه.

مشخصات اولیه که CMYK با 300ppi رزولوشن و color mode 8 تعیین کردم (color mode بالاتر بهتر نیست؟)
این سایزی که گفته شده معمولا وجود نداره، هر کتابی از یک قطع خاص خارج نیست، حالا مشکلی نداره من A4 طراحی کنم؟
حالا من باید صفحات پشت و رو را کنار هم در فتوشاپ طراحی کنم یا جدا؟ یعنی باید یک سند با اندازه دو برابر A4 باز کنم یا برای پشت و رو به صورت مجزا؟
با توجه به اینکه سایز کتاب A4 هستش و به صورت قطع خاص بیان نشده، فاصله تصویر از حاشیه ها باید چقدر باشه؟
برای عطفش چون در دسترس نیست به نظرتون نمیشه عنوان کتاب رو دقیقا وسط عطف قرار بدیم که عطف هر چقدر هم باشه این متن دقیقا وسط قرار بگیره؟ و از طرح خاصی هم استفاده نکنم برای این قسمت چون ممکنه روی جلد و یا پشتش بره.
یه جاهایی خوندم که باید جای شابک و قیمت و ... رو بزارم؟ مگه نمی تونن روی همون طرح چاپ کنند؟ منظور چیه که یه جایی رو در نظر بگیریم؟ برای چه قسمت هایی باید این موارد رو در نظر بگیریم؟ و در چه موقعیت و فاصله ای از رو و یا پشت جلد؟
چه عناوینی معمولا رو و پشت جلد قرار میگیره؟ اجباری و اختیاری بودن اونها رو هم مشخص کنید.

و اگه نکته دیگه ای هم هست لطفا اشاره بفرمایید.

با سپاس/.

هر کدوم از سایت های پرمخاطب ایرانی متاسفانه وقتی وارد فاز تجاری میشن مخاطب رو فراموش میکنند، همین اتفاق متاسفانه برای مجید آنلاین هم افتاده!

m_karami

Member
ببین میتونی توی یه قطع a3 افقی جلد رو و پشت رو طراحی کنی ولی طرحت طوری باشه که بعدا خواستی عطف رو اضافه کنی مشکل زیادی نداشته باشی
توصیه من اینه که لایه های طرح روی جلد و پشت جلد رو توی دو تا گروه قرار بدی تا رای ویرایش اونا راحت باشی
مشخصات اولیه هم خوبه مشکلی نداره

کلا جلد یه کتاب رو برگردون و پشت و رو بهش نگاه کن
هر جلد (پشت و رو و عطف) یک سند باید باشه
برای عطف هم باید یه کتاب با همون تعداد صفحات و همون نوع کاغذ پیدا کنی و اندازه بگیری
دورتا دور سند جلد هم نیم سانت برای خطای برش جا بزار

جدیدترین ارسال ها

بالا