Fa راهنمایی در ساخت یه فایل html در mmb

NicSoft

Active Member
سلام

یه کمکی ازتون میخوام
میخوام یه صفحه ای برای پرینت درست کنم که جدول و عکس داره

حالا من چجوری میتونم از طرق فایل
HTML
یه جدول با عکس درست کنم
یعنی اینکه من خانه اضاف کنم
میشه یه نمونه برام درست کنید
و بگید من چه جوری میتونم
column
row
اضافه کنم
به نوشته یا خانه ها رنگ بدم
فونتشون و سایزشو تغییر بدم
مثل نمونه فرستادم

ممنون میشم کارم گیره

پیوست ها

• فاکتور فروش.rar
    32.5 کیلوبایت · بازدیدها: 37

sasi918

Member
این کارو میتونی با wordانجام بده
بعد با فرمت htmlذخیره کن
بعدش تو فایل رو با فرمت webtemplate
ذخیره کن موفق و باشی
یا علی

دوست عزیز اگر منظورت صدور فاکتور در برنامه ات است که توضیح بیشتری درباره چیزی که می خواهی بده .. شاید من بتونم کمکت کنم.

NicSoft

Active Member
دوست عزیز اگر منظورت صدور فاکتور در برنامه ات است که توضیح بیشتری درباره چیزی که می خواهی بده .. شاید من بتونم کمکت کنم.

نه منظورم اینکه مثلا
یه نرم افزاری دارم که حسابداری
میخوام اقلامی که ثبت شده برای فاکتور رو چاپ کنم
که این اقلام هم در خانه جاگذاری میشن
که بالای صفحه مثلا مشخصات
و پایین جدول
و در پایین صفحه مشخصات و امضا و اینا

میخوام طریقه ساخت این کدها بدونم که بتونم اونها را بصورت فایل html ذخیره کنم بعد و اونو باز کنم و برای چاپ اماده کنم

نمونه ای که در پست اول گذاشتم صفحه که ماده میشه برای چاپ

آخرین ویرایش:
دوست عزیز شما باید یک بانک اطلاعاتی داشته باشید در این انجمن در پست های قبلی در اینباره زیاد بحث شد .. دنبال مباحث Sql , Db بانک اطلاعاتی و پایگاه داده ها بگردید از اون ها می توانید الگو بگیرید. اگر هم نتوانستید اطلاع بدید تا براتون پیدا و درست کنم.

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
متاسفانه فرصت اینکه با مثال توضیح بدم رو ندارم، اما گمان می کنم شرح روند کار هم براتون مفید باشه.

شما اگر با HTML آشنایی داشته باشید که قطعاً می دونید چطور باید همچین چیزی رو بسازید، پس فرض بر این هست که با HTML‌ آشنایی ندارید.

با یک ویرایشگر مثل DreamWeaver صفحه تون رو به هر شکلی که نیاز هست طراحی کنید، قطعاً برای چاپ فاکتور نیاز به جدول بندی دارید. جدول رو هم با چند داده ی نمونه ایجاد کنید، یعنی صفحه ای رو طراحی کنید که آماده ی چاپ باشه.
حالا کدها رو بررسی کنید، چیزی که شما نیاز دارید این هست که اطلاعات رو در سطرها و ستون ها قرار بدید و در چند محل مشخص دیگه در صفحه (مثلاً اسم شرکت یا نام کاربر....)

در HTML هر سطر (Row) با تگ <tr> شروع میشه و به <tr/> ختم میشه، در بین این دو تگ هم ستون ها قرار میگیرن که بین <td> و <td/> هست
[HTMLS] <tr>
<td></td>
<td></td>
<td></td>
<td></td>
<td></td>
</tr>[/HTMLS]
یعنی در کدهاتون باید قسمت های از سورس که ثابت هست (مثل قسمت بالا و پایین) رو در یک متغیر ذخیره کنید، بعد داده ها رو بین تگ هایی که عرض کردم قرار بدید، به میزان دلخواه تا تمام داده ها نمایش داده بشه و بعد هم قسمت پایینی رو به کدها اضافه کنید
در نهایت کد HTML شما کامل خواهد بود

به هرحال اول صفحه رو به هر شکلی که دوست دارید طراحی کنید و بعد سورس ها رو نگاه کنید تا متوجه بشید داده ها رو بین چه تگ هایی قرار بدید تا بر اساس همین ساختاری که ایجاد کردید، فایل HTML‌نهایی هم ساخته بشه.

m20a

Member
دوست عزیز این نمونه سورس برای شماست.تو صفحه دومش اطلاعات مورد نیازو تو ی فایل .dll ذخیره میکنه بعدم به ی فایل html تبدیلش میکنه.امیدوارم به دردتون بخورهاین ی نرم افزاره ک ساعت ورود و خروج و چک میکنه.هرچند ورژن کامل و نهایی شو نمیتونم دراختیارتون بزارم.

پیوست ها

• aaa.rar
    75 کیلوبایت · بازدیدها: 47

vahid1352

Active Member
دوست عزیز این نمونه سورس برای شماست.تو صفحه دومش اطلاعات مورد نیازو تو ی فایل .dll ذخیره میکنه بعدم به ی فایل html تبدیلش میکنه.امیدوارم به دردتون بخورهاین ی نرم افزاره ک ساعت ورود و خروج و چک میکنه.هرچند ورژن کامل و نهایی شو نمیتونم دراختیارتون بزارم.

خوبه که به اسم خودتون دراوردین
کار خوبی نیست

m20a

Member
خوبه که به اسم خودتون دراوردین
کار خوبی نیست
عزیزه دلم من این برنامه رو از وبلاگ دانلود کردم.حتی اسمشم تغییر ندادم.همون AAA.mbd ک بوده همچنان هست.من از دستورات این برنامه استفاده کردم.در ضمن این پروژه کامل نیستش ک بخوام دزدی کنم.قبل از تهمت باید با خودم درمیون میزاشتین.متاسفم براتون

جدیدترین ارسال ها

بالا