راهنمایی در زمینه چاپ کاتالوگ

:Mohsen:

کاربر باتجربه
سلام دوستان
من میخوام برای معرفی فعالیت های یک شرکت که در زمینه شبیه سازی 3d و تیزرهای تبلیغاتی فعالیت میکنه یه کاتالوگ حرفه ای درست کنم
اطلاعات زیادی از چاپ ندارم و تعداد محدودی از کاتالوگ ها با کیفیت خوب میخوام.نهایت 1000 تا

اگه ممکنه سوالای منو جواب بدین
1- چند مدل کاتالوگ هست و کدوم به صرفه تر از لحاظ مالی و جذاب تره
2- واسه چاپ چه تکنیکایی هست. اگه میشه توضیح بدین
3- فتوشاپ ابزار مناسبی برای جمع کردن کاتالوگه یا نرم افزار دیگه ای رو پیشنهاد میدین؟
4- تو تهران جای مناسب برای چاپ سراغ دارین معرفی کنین.اگه میشه یه حدود قیمتم بدین

پیشاپیش ممنون:rose:

شبتون بخیر ...
اصولا کاتالوگ به کتابچه ی راهنمایی میگن که تعداد صفحاتش متفاوته
در انواع خشتی، وزیری، رحلی و جیبی قابل طراحی هستش.
اصولا فرم خاصی نداره که بشه به صورت استاندارد ازش نام برد. هر کس با هر سلیقه می تونه بنا به سفارش کارفرما و ایده پردازی تغییرش بده
بنده به شما پیشنهاد می کنم مقداری بیشتر توضیحات ذکر کنید. شاید بتونم اندکی کمکتون کنم.
در مورد فتوشاپ هم باید عرض کنم خدمتتون که بله، می تونید از این نرم اقزار استفاده کنید برای صفحه آرایی. اما برای خروجی و ارسال کار برای چاپ نیاز دارید در نرم اقزار کورل یا فری هند خروجی گرفته شه تا دقیق تر به چاپ برسه.
در مورد چاپ هم بنده می تونم آدرس چند چاپخونه رو بهتون بدم، اگر نیاز داشتین یک پیام خصوصی برام ارسال کنید.
موفق باشید.

:Mohsen:

کاربر باتجربه
من این کاتالوگ رو میخوام به شرکتهایی بدم که نیاز به طراحی سه بعدی محصولاتشون دارن
مثل شرکتهای مرتبط با طراحی مبلمان یا دکوراسیون معماری و ...
نمونه کارهای مرتبط با این قضیه قراره تو کاتالوگ باشن

از اونجایی که شرکت هایی که می خواین باهاشون کار کنید نمونه های با کیغیتی از کاتالوگ زیر دستشون میره و میاد بهتون پیشنهاد میدم یک سایز و طراحی منحصر به فرد انتخاب و انجام بدین تا بتونه موفق باشه
برای مثال در سایز های کوچک از قطع ۲۱ در ۱۲ استفاده کنید یا از ابعاد خشتی مثل ۲۲ در ۲۲ استفاده کنید.
قطع خشتی در حال حاضر برای کاتالوگ بسیار مناسب هستش.

elnaz9170

New Member
سلام دوستان وققتون بخیر
ببخشید دوست عزیز که راجع به خروجی و ارسال برای چاپ گفتید
مگه چه فرقی میکنه ؟؟ و اینکه چرا باید در کورل یا فری هند باشه تا دقیق باشه ؟
علت خاصی داره ؟میشه یکم دقیق توضیح بدید ؟
من الان یه ست اداری میخوام برای چاپ بدم با فتوشاپ هم طراحی کردم.چیکار کنم که خیلی دقیق باشه ؟
من برای مجله ای که به تازگی طراحی کردم خروجی pdf گرفتم و کلا با ایندیزاین طراحی کردم.به مشکل هم نخوردم خداروشکر.

با سلام خدمت شما
در مورد طراحی مجله و کتاب نرم افزار ایندازین خروجی PDF در اختیارتون قرار میده و شما هم به همون صورت تحویل میدین و کار بدون مشکل چاپ میشه
اما در مورد کارهایی که نیاز به فرم بندی دارن، مثل ست های اداری، بسته بندی ها و ... که طراحی میشه بهتره در نرم افزار کورل فرم بسته شه
بنده طی تجربه ی شخصی هر وقت فرم رو داخل فتوشاپ بستم پس از خروجی گرفتن و ذخیره ی کار با مقداری اختلاف اندازه مواجه شدم، البته این اختلاف در حد یک میلیمتر بود و شاید به چشم نیاد اما در کارهایی که نیاز به برش خیلی دقیق داره حائز اهمیته، و نکته ی بعدی که بنده باهاش مواجه شدم در فرم بندی این بود که خروجی Tiff در نرم افزار فتوشاپ و نرم افزارهای مشابهش مقداری اختلاف رنگ در گوشه ها ایجاد می کرد ...
البته این ایراد در ورژن CS3 بود و بعد از اون دیگه تست نکردم و تمامی کارها رو در کورل فرم بندی کردم ...
اما به طور کل طبق توصیه ی اساتید فرم بندی بهتره در نرم افزارهای برداری انجام بشه.
خروجی ایندیزاین هم مشابه به کورله و کیفیت قابل قبولی داره.

سوالی بود در خدمتم.

elnaz9170

New Member
با تشکر از توضیحات کامل شما
پس باید کورل رو یاد بگیرم.چون من با سه نرم افزار کار میکنم.فتوشاپ و ایلستریتور و ایندیزاین.البته با توجه به توضیحات شما باید بشه در ایلستریتور هم فرم بست.درسته؟
مشکل اینجاست که من تا حالا فرم نبستم البته
فرم بسته شده در فتوشاپ را دیدم
اما به نظرم خیلی ساده اومده.نمیدونم آیا واقعا فرم بندی اونه؟
منظور از فرم بندی چیدمان طرح ها کنارهم در سایز شیت مخصوص چاپخانه هستش؟

سلام.
بله، شما می تونید در نرم افزار ایلستریتور هم فرم بندی رو انجام بدین و خیالتون از بابت خروجی راحت باشه.
منظور از فرم بندی چیدمان طرح ها در کنار یکدیگر به گونه ای که متناسب با سایز کاغذهای استاندارد و قابل چاپ با ماشین چاپ باشه.
در ابتدا برای فرم بندی باید ابعاد کاغذهای استاندارد رو بشناسید و سپس با ماشین های چاپ آشنا بشید.
کارِ ساده ایه اما یک سری اصول داره که اگه رعایت نشه ممکنه در انتها به مشکل بر بخورید.
سعی می کنم تا چند روز آینده به صورت کامل این مبحث رو داخل انجمن آپلود کنم.

سوالی بود در خدمتم.

جدیدترین ارسال ها

بالا