راهنمایی در انتخاب cms با این مشخصات

MJ Rayaneh

Well-Known Member
با سلام خدمت تمامی دوستان،
من میخوام برای شهرمون یه سایت (پورتال) جامع بزنم که دارای امکاناتی که توضیح میدم باشه. خودم چند تا سیستم مدیریت محتوا رو امتحان کردم ولی به تصمیم نهایی نرسیدم و ترجیح دادم تا در این تاپیک موضوع رو مطرح کنم تا از نظرات کسانی که در کار با سیستم های مختلف تجربه و حرفه ی بیشتری دارند بهره مند بشم.

مشخصات کلی:
رایگان
امنیت بالا
حجم مناسب فایل ها و دیتابیس (خیلی زیاد نباشه)
ظاهری کاربرپسند
عدم فشار بر سرور
طراحی و تعویض قالب آسان
امکان افزودن امکانات جانبی
سازگار با موتورهای جستجو
فرمت php
سازگاری کامل با زبان فارسی
پشتیبان فارسی قوی و خوب
قابلیت ارتقا آسان
قابلیت افزودن امکانات جانبی

امکانات:
ایجاد صفحات استاتیک و دینامیک
ایجاد وبلاگ و بخش های مختلف (مانند مامبو)
گالری تصاویر
فروشگاه آنلاین (حتی ساده)
لینکستان
چت روم (حتی ساده)
خروجی RSS از تمام بخش ها (مطالب و گالری تصاویر و ...)
ورود (Import) اطلاعات سایت های دیگر از طریق RSS بصورت اتوماتیک و آنلاین
قابلیت چند مدیره کردن و تعیین سطح دسترسی کاربران

لطفا یک سیستم با مشخصات و امکانات ذکر شده (غیر از نیوک) بهم معرفی کنید تا بهترین گزینه رو انتخاب کنم.
خواهشا پست های تبلیغاتی یا مطالبی که به موضوع تاپیک ربطی نداره نفرستید.

منتظر راهنماییتون هستم.
با تشکر.

آخرین ویرایش:

alimosavi

Active Member
دروپال تموم موردها رو داره
فقط يك مشخصه نداره اونهمه راحتي پيكربندي. كار كردن باهاش با توج به انعطافش يكم سخت هست

MJ Rayaneh

Well-Known Member
با سلام و تشکر از دوستان،
دروپال تموم موردها رو داره
فقط يك مشخصه نداره اونهمه راحتي پيكربندي. كار كردن باهاش با توج به انعطافش يكم سخت هست
لطفا یکم توضیح میدی؟ منظورت از پیکربندی همون نصب دروپال هست؟ اگه منظورت اینه مشکلی ندارم.
اول جوملا
دوم وردپرس
خودم هم به وردپرس فکر کرده بودم، ولی یه سوال: آیا وردپرس این امکانات رو داره؟
گالری تصاویر
لینکستان (منظورم فقط منوی لینک دوستان نیست)
چت روم (حتی ساده)
ورود (Import) اطلاعات سایت های دیگر از طریق RSS بصورت اتوماتیک و آنلاین

ضمنا من میخوام این امکانات رو یه سیستم بصورت یکپارچه داشته باشه.
منتظر جوابتون هستم.

Amenocy

Member
نه نصب که کار ساده ای هست ولی چون خیلی انعطاف داره (زیادی) کار کردن باهاش یکم سخته .ولی اگه کتاب بخونی خوبه و بهترین cms هست مثل این میمونه که داری برنامه نویسی میکنی!!!!!!!!!1

MJ Rayaneh

Well-Known Member
من حتما دروپال رو بیشتر تست میکنم.
نظرتون درباره مامبو و e107 و .. چیه؟
راستی مامبو و جوملا چه فرقی دارند؟!

mohammad_1ta

Active Member
دیتالایف هم میتونی استفاده کنی ولی فقط این 2 تارو نداره

ایجاد وبلاگ و بخش های مختلف (مانند مامبو)

MJ Rayaneh

Well-Known Member
با تشکر، تعریف دیتا لایف رو هم خیلی شنیدم. دومین موردی که نداره خیلی مهم نیست ولی اولیش ... . ضمنا منظور من از ایجاد وبلاگ مثل بلاگفا نبود، بلکه منظورم ایجاد بخش های مختلف و بروزرسانی اونا بود.
نظرتون درباره مامبو و e107 و ... چیه؟
راستی مامبو و جوملا چه فرقی دارند؟!

mehdiBC

Member
.ولی اگه کتاب بخونی خوبه و بهترین cms هست مثل این میمونه که داری برنامه نویسی میکنی!!!!!!!!!1

ببخشيد ميشه كتاب آموزشش دروپال را معرفي كنيد؟
اگه چندتا كتاب هست همشا معرفي كنيد وبگيد كدوم بهتره و جديد تره
آخه من اينقدر تعريف دروپال را شنيدم كه نگو اما چون توش رفتم و نصب كردم به نظرم خيلي ساده اومد والانم دارم با جوملا سايت ساختم
راستي رفيق ديتالايف خوبه اما پهناي باند مصرفيش بي نهايت بالاست
شما كافيه تو يه سايت ساخته شده با ديتالايف بري و 3 دقه كه توش باشي مي بيني چقدر پهناي باند ازت گرفته
پس پول زيادي بايد خرجش كني واسه پهناي باند

MJ Rayaneh

Well-Known Member
من پیشنهاد می کنم بدی بنویسند
از اسکریپت آماده استفاده نکن
خودم هم به این فکر افتادم ولی متاسفانه سرمایه اش رو ندارم.
چنین سیستمی که بخواد با مشخصات گفته شده نوشته بشه خیلی گرون تموم میشه.
بقیه دوستان پیشنهادی با شرایطی که در پست اول گفتم ندارند؟

abbas_m367

Banned
من که میگم جوملا 1.5 !

بابا تا دلت بخواد واسش ماژول و کامپوننت هست ! خیلم انعطاف پذیره ! مطمئا باش هر کار بخوای باش میتونی بکنی ! بعد اگه بش مصلط بشی میتونی کلی ازش نون بخوری !

بعدش دورپال و وردپرس هم خوبن ! همشون همه کار میکنن! داعم دارن با هم رقابت میکنن ! پس همه عالین ! بستگی داره بتونی راحت به کدومشون مسلط شی ! همین ! من جوملا یا مامبو (ترجیها جوملا 1.5 ) رو پیشنهاد میکنم !

در ضمن تو 1 2 روز نمیتونی به هیچکودومشون مسلط شی ها ! یه عمر کار داره !

((نصیحت من:)) یکیشو انتخاب کن و همه وقتت رو رو همون بزار !

sohasoft

New Member
بهتره اول یه سوال مهم رو جواب بدین که آیا این سیستم رو برای یه ارگان دولتی می خواهی راه اندازی کنی یا واسه خودت

MJ Rayaneh

Well-Known Member
با تشکر از abbas_m367
من اصلا در کار کردن با سیستم ها هیچ مشکلی ندارم و خیلی زود هم مسلط میشم !
قراره دروپال رو هم یه نگاه بندازم ولی وردپرس رو مسلطم و سوالم اینه که آیا وردپرس همه این امکانات رو داره؟
با مامبو کار کردم ولی زیاد دلچسب نبود! جوملا رو هم حتما تست میکنم.
ممنون از همه دوستان.

sohasoft

New Member
اما فرق بین مامبو و جوملا:

مامبو و جوملا در اصل یکی هستند حتما میدونی که یه گروهی از مامبو جدا شدند و جوملا رو درست کردن
شما اگه می خواهی استفاده کنی ببین کدومش برای فارسی پشتیبانی قوی میشه اگه زبان فارسی برات مهمه
بعضی معتقدن که فعلا مامبو بهتر پشتیبانی میشه

sohasoft

New Member
ok
مشکلی نیست

پرسیدم چون برای ارگانهای دولتی نمیشه از این اسکریپت های اوپن سورس استفاده کرد

MJ Rayaneh

Well-Known Member
مامبو و جوملا در اصل یکی هستند حتما میدونی که یه گروهی از مامبو جدا شدند و جوملا رو درست کردن
شما اگه می خواهی استفاده کنی ببین کدومش برای فارسی پشتیبانی قوی میشه اگه زبان فارسی برات مهمه
یه چیزایی از تاریخچه اش میدونم ولی نه اونقدرها.
پشتیبانی خیلی خیلی مهم نیست فقط در حدی باشه که اگر موقعی مشکلی پیش اومد بتونم یه طوری حلش کنم.

alimosavi

Active Member
براي دروپال كتابي به زبان فارسي نيست
خودم مي داشتم كتاب رو مي نوشتم كه بعضي دوستان گفتند انتشارش كلي زحمت داره . بي خيالش شدم

همني رو از دروپال بهت مي گم.
سطح انعطاف اين سيستم بقدري زياده كه از يك وبلاگ ساده با اون ساخته شده تا سايت هايي مثل bbc.uk . چندتا سابدامين از Aol , yahoo , nasa و شركت پلي استيشن و سوني و ... با دروپال ساخته شدن اند.

درباره دروپال منابع آنلاين ( سايت خود دروپال و سايت پشتيباني فارسي) و فيلم هاي اموزشي زيادي ساخته شده.
و چندين كتاب براي دروپال ( اينگليسي ) هست كه بايد بگرديد تا رايگانش رو پيدا كنيد.

من گفتم كار با دروپال سخته. منظور نصبش نيست. بلكه پيكربندي اون بصورتي است كه مي خواهيد ( كار با اون مثل برنامه نويسي هست با اين تفاوت كه اگر ويژآل سي برنامه نسل دوم باشه دروپال برنامه نسل بعدي هست )
پلت فرم اي مخصوص خودش رو داره. مثلا پلت فرم مخصوص قالب . مخصوص view و مخصوص ماجول panel دقيقا مثل يك برنامه نويسي سطح بالا هستند
ولي كار با دروپال جذابه چون هر چيزي رو كه بخواي باهاش مي شه راه اندازي كرد.
از سايت وبلاگ دهي گرفته تا فروشگاه تا سايت راديو و تلوزيون آنلاين تا سايت كامونتي قوي .

جدیدترین ارسال ها

بالا