راهنمایی درباره رنگ در چاپ افست

nickrooz

New Member
سلام دوستان
منم گاهی شده که کاری که با COREL DRAW X4 طراحی کردم توی چاپ خیلی اختلاف رنگ پیدا کرده و خب چاپخونه هم تقصیر رو گردن مقدار cmyk گذاشته ! خلاصه میخواستم بپرسم این دفترچه رنگها رو که نمونه رنگ چاپ شده رو داره و زیرش مقدار cmyk رو زیر نوشته هست که بخرم ؟ ایا برای چاپ روی کاغذ های مختلف فرق میکنه ؟ گلاسه یا معمولی ؟
ببخشید اگه سوالم تکراریه ؟ ولی خب میخوام توی چند کار اینده که میره زیر چاپ اختلاف رنگ رو به حداقل برسونم

cobac

New Member
[FONT=&quot]سلام عزیزم[/FONT]
[FONT=&quot]البته شما همیشه سعی کنید کار هاتون را از فیلتر رنگهای[/FONT] CMYK [FONT=&quot]عبور دهید.اما با این وجود باید ابتدا نوع کار خودتون را مشخص کنید که آیا کار شما از رنگهای ساختنی تشکیل میشه یا ترکیبی؟ حالا اگه رنگ ها ساختنی بود که کار شما بسیار راحته و تمام مسئولیت ساختن رنگ با چاپچی هستش. اگه ترکیبی هست شما اول[/FONT] Mode [FONT=&quot]رنگ در هر نرم افزاری که با آن کار می کنید را در حالت[/FONT] CMYK [FONT=&quot]تعریف کنید تا خود نرم افزار کالیبره خود را بر آن اعمال نماید. سپس مانیتور خود را به کمک[/FONT] Adobe Gama [FONT=&quot]در[/FONT] control Panel [FONT=&quot]کالیبره نمایید تا چشمان شما فایل را به چاپ نزدیکتر ببیند[/FONT].[FONT=&quot] حالا کار می رسه به چاپ. اگه دیجیتال کار می کنید خود نرم افزار پرینت چاپخانه دیجیتال با کمک اپراتور می تونه نوع مرکب خور کاغذ شما را بسته به کاغذتون تعیین کنه. اگه هم افست هست تنظیم آن به عهده لیتوگرافه.[/FONT]​
[FONT=&quot]پس ما بعنوان یک طراح باید نکات بالا را در نظر بگیریم و مهمترین بخش لیتوگرافیه. لیتو گراف شما باید حرفه ای باشد.شهر خودتونو به من بگید شاید بتونم معرفی کنم. البته پیشنهاد من برای چاپخانه هم خیلی مهمه. برای کارهای چهارنگ به بالا که در این متن ترکیبی نامیده شده، حتما پول خوب بدین تا کار خوب بگیرین. دستگاه های فعلی 4 رنگ همزمان و به بالا هستند. کیفیتشون هم بسیار عالیه. اپراتورش هم اگه بهترین نباشه اصلا یک لحظه هم نمیتونه باهاشون کار کنه. اگه ابهامی داشتین حتما اطلاع بدین من در خدمت هستم.[/FONT]​
[FONT=&quot] [/FONT]​
[FONT=&quot] [/FONT]​

جدیدترین ارسال ها

بالا