راهنمایی برای پخش زنده در یک مراسم

به نام خدا
چند سوال از دوستان عزیز داشتم.
1.ما یه مراسم داریم که تو این مراسم 3 دوربین +یکی کامپیوتر +یکی کارت کپچر فیلپس که روش کامپیوتر نصیه و یه چند تا ویدئو پرژکتور که مراسم از روی اون برای مردم پخش می شه حالا سوال من اینه که
1. با چه نرم افزار یا سخت افزار می تونم هر سه تا تصویر دوربین همزمان به کامپیوتر بدم ایا راهی است؟؟
2.با چه نرم افزار می تونم این 3 تصویری که وارد کامپیوتر شد تو هم تلفیق کنم . محو کنم و ... ایا چنین کاری امکان داره
3. با چه نرم افزار می تونم زیر تصویر کسی که صحبت می کنه اسمش بیارم- تبلیغات کنم و ....؟؟؟؟
ایا سوالات که پرسیدم جوابی داره یا نیازبه یه وسیله میلیونی داره
راستی به نظر شما نرم افزار ادویس بهتره یا پریمیر.
باتشکر از همه شما دوستان عزیز.

animeditor

Active Member
سلام جمیعاً

همه این سوالاتی که پرسیدی یه جواب داره:

با این کارت ها نمی شه چند تا دوربین به کامپیوتر وصل کرد. سیستم هایی مثل Video Toaster می تونه این کار رو انجام بده؛ که قیمتش حدود 20 تومنه (میلیون).
اگه بخوای کل کار رو کپچر کنی و بعد از یه مونتاژ اساسی تحویل بدی، خب باید همهء دوربین ها تصاویرشون رو ضبط کنن.
ولی اگر بخوای با پروژکشن پخش کنی، بهترین راه (و می شه گفت تنها راه) اینه که از یه سوئیچر استفاده کنی.
سوئیچر ها انواع مختلف دارن ... از ساده ترین نوع (که ورودی از دوربین ها رو فقط سوئیچ می کنه) تا مدل های پیشرفته تر که زیرنویس هم می تونه اضافه کنه.

سوئیچر رو می شه اجاره کرد ... از شرکت هایی که تجهیزات فیلمبرداری اجاره می دن.
ولی ... مهمتر از همه اینه که ...
هر کسی نمی تونه باهاش کار کنه.
شاید در نگاه اول، کار پیچیده ای به چشم نیاد و با زدن چند تا کلید بشه کار رو انجام داد ... ولی هر کسی تجربهء کار رو نداره؛ که خیلی مهمه.

در مورد این که ادیوس بهتره یا پریمیر ...
یه سر به این تاپیک بزن.

التماس دعا
یا علی

با چه نرم افزاری می شه تغییراتی تو فیلمی که وارد کامپیوتر می شه از طریغ دوربین داد. مثالاً کل صفحه یک عکس باشه تصویر سخنران در گوشه این عکس قرار بگیره و یا زیرنویس اضافه کرد. و بعد مستقیم به ویدئو پرژکتور بده تا برای مردم پخش بشه. درحالت کلی کاری انجام داد تا مخاطب متوجه انجام دادن ان نشه و فقط تصویر اصلی را ببینه؟؟؟؟؟؟؟

animeditor

Active Member
سلام جميعاً

با چه نرم افزاری می شه تغییراتی تو فیلمی که وارد کامپیوتر می شه از طریغ دوربین داد. مثالاً کل صفحه یک عکس باشه تصویر سخنران در گوشه این عکس قرار بگیره و یا زیرنویس اضافه کرد. و بعد مستقیم به ویدئو پرژکتور بده تا برای مردم پخش بشه.
اگه نخواي به صورت همزمان پخش كني كه كاري نداره ... ولي به صورت زنده ... قبلاً گفتم كه نمي‌شه.

درحالت کلی کاری انجام داد تا مخاطب متوجه انجام دادن ان نشه و فقط تصویر اصلی را ببینه؟؟؟؟؟؟؟
منظورتو متوجه نمي‌شم.

التماس دعا
يا علي

می شه یه چیزی که پیوست کردم انجام داد. یا دستگاه می خواد . اسم دستگاه

پیوست ها

• Untitled-2 copy.gif
    Untitled-2 copy.gif
    136.7 کیلوبایت · بازدیدها: 103
با اجازه ي مدير

اين چيزي كه شما ميخواين دقيقا ميشه همون سوئيچر هايي كه فك كنم فقط صداوسيما داره وخيلي كم ،قيمت بالا ،طريقه كار كردن بسيار سخت و... رو داراست

پس بهتر از فكرش بيايي بيرون يا هزينه بسياري كني ولي اگه مجلس بهم ريخت به ما ربطي نداره البته در پخش زنده وگرنه در تدوين خيلي هم راحت مي شه اين كارو كرد چيزه خاصيم لازم نداره

حالا آقاي عليزاده مجلس كدوم مداحه ماهم بيايم:)
با تشكر:rose:

آخرین ویرایش:

artfilm

Member
به نام خدا
چند سوال از دوستان عزیز داشتم.
1.ما یه مراسم داریم که تو این مراسم 3 دوربین +یکی کامپیوتر +یکی کارت کپچر فیلپس که روش کامپیوتر نصیه و یه چند تا ویدئو پرژکتور که مراسم از روی اون برای مردم پخش می شه حالا سوال من اینه که
1. با چه نرم افزار یا سخت افزار می تونم هر سه تا تصویر دوربین همزمان به کامپیوتر بدم ایا راهی است؟؟
2.با چه نرم افزار می تونم این 3 تصویری که وارد کامپیوتر شد تو هم تلفیق کنم . محو کنم و ... ایا چنین کاری امکان داره
3. با چه نرم افزار می تونم زیر تصویر کسی که صحبت می کنه اسمش بیارم- تبلیغات کنم و ....؟؟؟؟
ایا سوالات که پرسیدم جوابی داره یا نیازبه یه وسیله میلیونی داره
راستی به نظر شما نرم افزار ادویس بهتره یا پریمیر.
باتشکر از همه شما دوستان عزیز.

سلام دوست عزيز
يه كار ساده تر هست شما بايد 3 الي 4 ميليون هزينه كني تا بتوني كارتي رو تهيه كني تا به صورت انلاين مونتاژ انجام دهي اسم كارت fx cretor يا video mix از كمپاني munarch كه يه شركت هندي هست تنوع محصولش زياده و تمام كارهاي كه شما ميخواهيد انجام داده حتي اين كارت ها وايپ هاي 3 بعدي هم داره
اميدوارم كمكي كرده باشه
موفق باشي

pasdar1

New Member
پاسخ شما

با سلام

شما با یک میکسر تصویر می تونید این کار رو انجام بدی مثلا 3 دوربین رو بهش وصل کنی و و صدا هم از میکسر صدا بگیری و به ورودی میکسر تصویر وصل کنید بعد یه خروجی هم می تونی برای ویدئو پروجکشن هات بگیری و وصل کنی شما برای نگاه کردن تصویر های ورودی دوربین ها هم می تونی 4 تلوزیون بزاری 3 تاش برای دوبین های و 1 هم برای تصاویر میکس شدت بعد میکسر یه قسمت رکورد داره که صدا و تصویر می تونی به یک دی وی دی رکوردر یا میکسر ادیوس وصل کنی و ضبط کنی . به نظر من این بهترین راه که من بهتون گفتم

اکه شما در اصفهان باشید می تواتنم هم بهتون میکسر کرایه بدم و هم آموزش خیلی هم ارزان هر تهجیزاتی هم بخواهین برای اینجور مراسمات دارم مثل کرین یا دوربین و...

جدیدترین ارسال ها

بالا