راهنمایی برای شروع طراحی وردپرس

henry_2009

New Member
با سلام خدمت استادان و کاربران عزیز مجید آنلاین

من از استادان اینجا یه راهنمایی میخوام

من میخوام طراحی قالب وردپرس بکنم. یه کم کار کرده ام (البته بدون هیچ دانش طراحی) و دریافتم :green: که قسمت طراحیش (یعنی گرافیکیش) خاص ترین قسمتشه (البته من فهمیدم). چون میشه یه قالب انگلیسی گیر آورد و با فارسی کردنش، قالب رو تموم کرد. ولی ظاهرشو عوض کردن به دانش گرافیکی نیاز داره.

حالا از دوستان و استادان میخوام که بنده رو راهنمایی کنن که آیا وقت بذارم و کامل طراحی رو یاد بگیرم؟ (اعم از php و html و css و فتوشاپ) یا همین قالب های انگلیسی رو فارسی کنم و یه کم رو ظاهرش کار کنم.

اگه نظرتون اینه که از اساس و کامل یاد بگیرم:
راهنمایی کنید که برای اینکه از لحاظ طراحی گرافیکی قالب (زیبایی و ...) دانشم بره بالا، چه آموزشی بخونم؟ چه انجمنی برم؟ و...

چه منابعی واسه آموزش سریع و حرفه ای php و html و css پیشنهاد میکنید؟ که فقط تا حد طراحی wordpress باشه.

فقط خواهشا گمراهم نکنید. بعضی انجمن ها (اسم نمیبرم) در زمینه های مختلف، آدم رو به جای راهنمایی، شدیدا از مسیر دور میکنن.

تشکر فراوان (پیشاپیش)

mamad.noise

کاربر فعال انجمن فتوشاپ
سلام
اگر میخوایین واقعا توی حیطه طراحی کارکنید 100 درصد پیشنهاد میشه از بیس کار کنید یعنی شروع از html و یادگیری css و php درحد وردپرس (البته اگر نهایتا وردپرس مد نظرتون هست)
که در اینصورت باید پیش زمینه ای از طراحی قالب با فتوشاپ داشته باشید تا قابل هایی که طراحی میکنید از لحاظ گرافیکی هم رضایت بخش باشه.
درمورد فارسی کردن قالب ها هم که دیگه طراحی نیست فارسی سازیه!
برای یادگیری گرافیک با محوریت طراحی قالب بهتون پیشنهاد به ابزار های فتوشاپ مسلط بشید تا بتونید بیشترین بازدهی رو براتون داشته باشه!
بعد از مسلط شدن نمونه کار های بسیاری رو میتونید از وبسایت های مختلف ببینید و خودتون فعلا با فتوشاپ پیاده سازی کنید تا کمی دستتون روون بشه و کار با ابزار هارو حرفه ای تر دنبال کنید میتونید از همین انجمن هم شروع کنید برای نظرخواهی قالب هاتون که ببینید در اجرا به ایده چقدر نزدیک شدید
بعد از گرافیک نوبت کد نویسی هست که به ترتیب زبان های HTML و CSS و Java Script و نهایتا php در حد وردپرس
که منابع مختفی وجود داره هم سایت های ایرانی و هم خارجی مثل : w3schools.com
که براحتی میتونی تمامشون رو البته بازهم با دیدن نمونه کار و تمرین یاد بگیری البته سرعت در یادگیری به خودتون بستگی داره!
پیشنهاد میکنم PHP رو چون برای وردپرس لازم دارید در سایت های مربوط به وردپرس یادبگیرید تا کار بیهوده ای متحمل نشید
نظر دیگر دوستان رو هم بخون حتما موارد تاثیر داره در جهت گیریت.
موفق باشیـــــــــــــــ:rose:

henry_2009

New Member
سلام
اگر میخوایین واقعا توی حیطه طراحی کارکنید 100 درصد پیشنهاد میشه از بیس کار کنید یعنی شروع از html و یادگیری css و php درحد وردپرس (البته اگر نهایتا وردپرس مد نظرتون هست)
که در اینصورت باید پیش زمینه ای از طراحی قالب با فتوشاپ داشته باشید تا قابل هایی که طراحی میکنید از لحاظ گرافیکی هم رضایت بخش باشه.
درمورد فارسی کردن قالب ها هم که دیگه طراحی نیست فارسی سازیه!
برای یادگیری گرافیک با محوریت طراحی قالب بهتون پیشنهاد به ابزار های فتوشاپ مسلط بشید تا بتونید بیشترین بازدهی رو براتون داشته باشه!
بعد از مسلط شدن نمونه کار های بسیاری رو میتونید از وبسایت های مختلف ببینید و خودتون فعلا با فتوشاپ پیاده سازی کنید تا کمی دستتون روون بشه و کار با ابزار هارو حرفه ای تر دنبال کنید میتونید از همین انجمن هم شروع کنید برای نظرخواهی قالب هاتون که ببینید در اجرا به ایده چقدر نزدیک شدید
بعد از گرافیک نوبت کد نویسی هست که به ترتیب زبان های HTML و CSS و Java Script و نهایتا php در حد وردپرس
که منابع مختفی وجود داره هم سایت های ایرانی و هم خارجی مثل : w3schools.com
که براحتی میتونی تمامشون رو البته بازهم با دیدن نمونه کار و تمرین یاد بگیری البته سرعت در یادگیری به خودتون بستگی داره!
پیشنهاد میکنم PHP رو چون برای وردپرس لازم دارید در سایت های مربوط به وردپرس یادبگیرید تا کار بیهوده ای متحمل نشید
نظر دیگر دوستان رو هم بخون حتما موارد تاثیر داره در جهت گیریت.
موفق باشیـــــــــــــــ:rose:

خیـــلی ممنون دوست عزیز

مجهولاتم بعد از خوندن راهنماییتون: :green:

آخه ابزارها و تنظیمات فتوشاپ فکر کنم خیلی زیادن و یاد گرفتن اونها خودش خیلی زمان بره. اینطور نیست؟ یا قسمت های خاصی موردنظرتونه؟ آموزشی هست در حد لازم و کافی برای این چیزی که شما میگید؟

منظورتون از نمونه کار واسه طراحی گرافیکی چی هست؟ یعنی قالب سایت های دیگه رو نگاه کنم و مثل اونا رو طراحی کنم؟

اگه امکانش هست در مورد طراحی گرافیکی، یه کم بیشتر راهنمایی کنید. این قسمتش برام کمتر تفهیم شد.

سایت w3schools رو قبلا هم اسمش رو شنیده بودم. فقط سوال اینه که، برای یاد گرفتن html و css و js خوندن tutorial های این سایت کافی و لازمه؟ یا راه میانبری هم هست؟
چون انگلیسیم در حد متوسط هست، بالاخره نسبت به آموزش فارسی بیشتر زمان میبره. آیا ارزشش رو داره با این شرایط، از همین سایت یاد بگیرم؟ یا اینکه منبع فارسی (در همین کیفیت) هم موجوده؟

بازم ممنون.:rose:

آخرین ویرایش:
دوست عزیز برای طراحی وب باید وقت بذارید و مداوم دنبال تکنولوژی ها و ابزارهای جدید باشید.
فتوشاپ رو با سی دی های آموزشی معتبر سریعتر یاد میگیرید.
زیان انگلیسی w3schools کاملا روان و در حد متوسط هست، کدها استاندارد هستند. در کل متن خاصی نداره. مثال ها گویای موضوع هستند. مثال ها رو به صورت آنلاین میتونید مشاهده کنید. من سایتی مشابه اون هنوز ندیدم.

henry_2009

New Member
دوست عزیز برای طراحی وب باید وقت بذارید و مداوم دنبال تکنولوژی ها و ابزارهای جدید باشید.
فتوشاپ رو با سی دی های آموزشی معتبر سریعتر یاد میگیرید.
زیان انگلیسی w3schools کاملا روان و در حد متوسط هست، کدها استاندارد هستند. در کل متن خاصی نداره. مثال ها گویای موضوع هستند. مثال ها رو به صورت آنلاین میتونید مشاهده کنید. من سایتی مشابه اون هنوز ندیدم.
از شما هم ممنونم استاد

گفتید طراحی وب. من فقط زمینه وردپرس رو میخوام یاد بگیرم. همین. فکر کنم برای این، وقت کمتری نیاز باشه. درسته؟

منظورتون اینه که آموزش های کامل فتوشاپ (مثل top secrets) هست؟ خب این آموزش ها کل فتوشاپ رو شامل میشن. یعنی در همه زمینه ها. همه ش رو یاد گرفتن، وقت تلف کردن نیست؟

درسته. اوایل آموزش های w3schools رو نگاه کردم، متنش ساده بود. اگه کلا همینطور باشه خوبه، مشکلی نیست.

سلام آموزش تصوصیریش رو میتونید از سایت آبتین وب دریافت کنید خیلی ساده و روان توضیح داده شده

khoushechin

Well-Known Member
بنده یه سری ویدیو های آموزشی وردپرس دارم اگه خواستید پیام بدید .
09176828931
از طرح فتوشاپ تا اجرای کامل وردپرس

جدیدترین ارسال ها

بالا