راهنمایی برای ساخت یک کاراکتر سخنگو؟

ma30h

Member
سلام و دروووووووووووووووود!
یه راهنمایی کلی در مورد یه کاری از شما حرفه ایی ها می خواستم بپرسم نمی دونستم دقیقاً مربوط یه کدوم قسمت برای همین هم تو انجمن مایا و هم در انجمن 3d سوالم پرسیدم ممنون می شم که راهنمایی ام کنید:
من آشنایی به فضای انیمیشن های 3 بعدی ندارم و برای یه پروژه ایی نیاز به یه کاراکتر دارم که کنار تصویر و فیلم من چند دقیقه ایی لبش تکون بخوره برای همین به نظرم اومد باید یه محیط نرم افزاری مثل پوزر (اما ساده تر) باشه که من بتونم با تغییر آیتم ها یا ایمپورت چند تا صورت بتونم یه شخصیت بسازم و توی یه محیط تایم لاینی بهش بگم که تو یه بازه زمانی مشخص حرف بزنه خودم مثلاً یه افزونه از لپ تاپ های دل دیدم که برای وب کمش بود و خیلی ساده با لب زدن تو یه کاراکتر عین تو لب می زد اما آپشن هاش یکم ناقص بود. برای همین لطفاً اگه محیط نرم افزاری ساده ایی می شناسید که بشه توش یه همچین کاری رو انجام داد ممنون می شم اگه راهنماییم کنید که چجوری این کار انجام بدم...
:rose:
mer30

ma30h

Member
یه توضیح اضافه!:
من حداقل چیزی که می خوام اینه که:
1-یه چهره باشه که توی یه بازه زمانی لب بزنه
2-اون چهره رو بشه حداقل یه سری از المان های تصویری اش رو تغییر و یا بشه عکسی رو به عنوان چهره ایمپورت کرد
3- چون من باید این کاراکتر قبل از خروجی نهایی توی یه محیط نرم افزاری دیگه مثل پریمییر روی یه سری عکس و فیلم قرار بدم نباید اصلاً بکگراند داشته باشه.

البته ایده آل این کار هم اینه که علاوه بر موارد بالا اگه از نظر فنی ممکن باشه این کاراکتر کامل باشه یعنی دست پا هم داشته باشه و بشه یه حداقل کنترلی روی دست پاش داشته باشیم ، و در شرایط خیلی ایده آل تر بشه توی صفحه نمایش جابه جاش کرد نه این که راه بره بلکه بدون هیچ کاری از چپ به راست و برعکس جابه جا بشه یعنی یه جورایی مثلاً پرواز کنه! البته بازهم نباید بکگراند داشته باشه.

می دونم خیلی پررویی کردم اما اگه تو چند خط کلیات کار و نرم افزار پیشنهادیتون به من راهنمایی کنید ممنون می شم....

sharin

Member
[FONT=&quot]راستش رو بخواي مي توني اين كار و بكني (با همون [FONT=&quot]Poser[/FONT][FONT=&quot] يا از اول يه كاراكتر تو [/FONT][FONT=&quot]maya[/FONT][FONT=&quot] يا [/FONT][FONT=&quot]max[/FONT][FONT=&quot] يا ... بسازي اما خيلي طول مي كشه . اگر هم كار نكردي كه ديگه هيچ)[/FONT][/FONT]
[FONT=&quot]شما هيچ ذهنيتي از [FONT=&quot]background[/FONT][FONT=&quot] كارتون ندادين تا ايده ي خاصي بتونم بدم.[/FONT][/FONT]
[FONT=&quot]يعني مي خوايد طبيعي بشه يا همون طوري معمولي هم كافيه؟؟[/FONT]
[FONT=&quot]چقدر وقت داريد؟؟[/FONT]
[FONT=&quot]فعلا يه ايده مي دم كه باعث مي شه كار خيلي زيبا شه (بهتر بگم استثنائي شه!!)[/FONT]
[FONT=&quot]اما حتما يه ذهنيتي از پروژه ات به هم بده و اينكه [FONT=&quot]background[/FONT][FONT=&quot] قرار چه چيزايي باشه.[/FONT][/FONT]
[FONT=&quot]خوب ببين تو مي توني عكس هاي واقعي خودت و يا دوستات يا هر كس ديگه اي رو در حالت هاي جالب بگيري (هر كس چند حالت) حتي مي توني براي راه رفتن هم اينكار رو كني.[/FONT]
[FONT=&quot]و به جاي پيريمير از [FONT=&quot]after effect[/FONT][FONT=&quot] استفاده كن.[/FONT][/FONT]
[FONT=&quot]نمي دونم ذهنيتم رو تونستم خوب منتقل كنم يا نه !![/FONT]
[FONT=&quot]به هر حال موفق باشي.[/FONT]

آخرین ویرایش:

ma30h

Member
[FONT=&quot]راستش رو بخواي مي توني اين كار و بكني (با همون [FONT=&quot]Poser[/FONT][FONT=&quot] يا از اول يه كاراكتر تو [/FONT][FONT=&quot]maya[/FONT][FONT=&quot] يا [/FONT][FONT=&quot]max[/FONT][FONT=&quot] يا ... بسازي اما خيلي طول مي كشه . اگر هم كار نكردي كه ديگه هيچ)[/FONT][/FONT]
[FONT=&quot]شما هيچ ذهنيتي از [FONT=&quot]background[/FONT][FONT=&quot] كارتون ندادين تا ايده ي خاصي بتونم بدم.[/FONT][/FONT]
[FONT=&quot]يعني مي خوايد طبيعي بشه يا همون طوري معمولي هم كافيه؟؟[/FONT]
[FONT=&quot]چقدر وقت داريد؟؟[/FONT]
[FONT=&quot]فعلا يه ايده مي دم كه باعث مي شه كار خيلي زيبا شه (بهتر بگم استثنائي شه!!)[/FONT]
[FONT=&quot]اما حتما يه ذهنيتي از پروژه ات به هم بده و اينكه [FONT=&quot]background[/FONT][FONT=&quot] قرار چه چيزايي باشه.[/FONT][/FONT]
[FONT=&quot]خوب ببين تو مي توني عكس هاي واقعي خودت و يا دوستات يا هر كس ديگه اي رو در حالت هاي جالب بگيري (هر كس چند حالت) حتي مي توني براي راه رفتن هم اينكار رو كني.[/FONT]
[FONT=&quot]و به جاي پيريمير از [FONT=&quot]after effect[/FONT][FONT=&quot] استفاده كن.[/FONT][/FONT]
[FONT=&quot]نمي دونم ذهنيتم رو تونستم خوب منتقل كنم يا نه !![/FONT]
[FONT=&quot]به هر حال موفق باشي.[/FONT]

خیلی خیلی ممنونم دوست من...
الان به توصیه بقیه دوستان و پیشنهادات شما دارم سعی می کنم به یه اتود یا طرح و ایده اولیه با برنامه های پیشنهادی برسم تا باگ های کارم بشناسم. و بعد دوباره از شما حرف ایی ها با دادن ذهنیت بیشتر مشورت بگیرم تا کار نهایی به بهترین شکل پیاده سازی بشه....
صمیمانه سپاسگزارم:rose:

salam, dar ebteda sorry for finglish!
dooste aziz pihnahad mikonam soraghe akherin version narm afzare Poser berin! emkanate jalebi baraye manzoore shoma dare!

جدیدترین ارسال ها

بالا