راهنمایی برای راه اندازی یه چاپ دیجیتال؟

sweetbrier11

New Member
با سلام :rose:
من می خواهم یه چاپ دیجیتال راه اندازی کنم.

با کار با فتوشاپ آشنایی کامل دارم.سرمایه لازم برای خرید افست، فلکس،بنر را ندارم پس تصمیم گرفتم چاپ تکثیر را راه اندازی کنم.تا اونجایی که اطلاع دارم باید فتوکپی سیاه و سفید ،فتوکپی رنگی، ریسو گراف بخرم.درسته؟هزینه اینها چقدر میشه؟
چون سرمایه کافی ندارم می خواهم ریسوگراف استوک بخرم ولی دو تا دستگاه کپی رو نمی دونم استوک باشه یا نو؟(نظر من استوکه- به خاطر هزینه اش)

البته قصد دارم سفارش افست، فلکس، بنر رو بگیرم خودم طراحی کنم و بفرستم جای دیگه برای چاپ این کار به صرفه است؟

تا حالا تو چاپ فعالیت نکردم بنابراین از قیمت و نوع کاغذها و همچنین قیمت کارها اطلاعی ندارم.می دونم کار تو چاپ نکاتی داره که فقط با تجربه به دست میاد ولی کسانی که تو کار چاپن نمی ذاشتن باهاشون فعالیت کنم تا آشنا بشم.حالا اگه خودم شروع به کار کنم به مشکل بر می خورم؟

اصلا سرمایه گذاری تو این کار درسته؟

در مورد طراحی و چاپ کارت عروسی هم راهنمایی کنین ممنون میشم. :?:
اکثر مطالب این انجمنو خوندم.قسمت هایی که کسی قصد راه اندازی چاپ رو داشت کسی پاسخ نداده بود.لطفا راهنماییم کنین.

با تشکر از همه شما

آخرین ویرایش:

sweetbrier11

New Member
چرا کسی جواب نمیده؟سرمایه گذاری درسته یا نه؟با شرایط من در حین کار میتونم تجربه به دست بیارم یا حتما تجربه بالای قبلی می خواهد؟
منتظر جوابتونم

Mr_lesani

Member
سلام
در رابطه با کار چاپی اگه مشکلی داشته باشین و تجربه هم ندارین با استخدام یه طراحی که کار چاپی کرده باشه مشکلتون حل میشه. و
میتونین ازشون یاد بگیرین ضمن اینکه در حین کار با آدم های بیشتری آشنا میشین مثل چاپخونه ها که به خاطر گرفتن کارشون هم که شده
شما رو راهنمایی می کنن .پس از بابت چاپ و طراحی اش نگران نباشید. یه طراح با سابقه کار و تجربه عملی ... البته اوایل خیلی با احتیاط کار رو واسه چاپ بفرستین و حتما با چند نفر طراح. چاپچی و چند دوست دلسوز ( که مطمئنا در این مسیر پیدا خواهید کرد.) مشورت کنید تا خطاهای احتمالی رو کمتر و کمتر کنید.
در مورد راه اندازی این کار متاسفانه اطلاعاتی ندارم. امیدوارم لااقل در رابطه با این مسئله نگرانیتون بر طرف شده باشه. موفق باشید.

آخرین ویرایش:

Mr_lesani

Member
کارت های عروسی با استفاده از چاپ سیلک انجام میشه . شما طرح های آماده رو از مکان هایی که نمونه های اونا رو دارند تهیه می کنید و
مطالب داخل بعد از انتخاب کارت با نرم افزارهای ترجیحا وکتوری طراحی و نوشته میشه. و بعد با یه پرینت تمیز و کاملا مشکی برای چاپخونه ای
که چاپ سیلک کار می کنند می فرستین.
نرم افزار وکتور مثل corel و یا ... هر چی که قابلیت کار با خطوط نستعلیق رو داره! چون این کارتا معمولا با این فونت نوشته میشه. کارتون هر چقدر
تمیزتر باشه در چاپ سیلک بهتر از آب در میاد.
متنهای شعر هم از قبل آماده است یعنی یا با استفاده از نرم افزارها نوشته میشه( کلک، نستعلیق مریم، چلیپا) و یا یه خوشنویس مینویسه و
شما اون رو با dpi بالا اسکن می کنید.
امیدوارم کافی بوده باشه دوست من

NOGHTEH

Member
دوست عزیز سرمایه گذاری روی این کار به شرطی ارزش داره که شما بتونی یه جایی این کارو شروع کنی که پر رفت و آمد باشه و محلیتش کلا خوب باشه ... راجع به دستگاه ها هم کانن دستگاهاش زیاد کار می کنه ولی وقتی به خرج بیوفته هزینه هاش بالاس ... رنگی از konika minolta 350 یا 450 استفاده کن استوکش بین 2.5 تا 4 هستش ... سیاه سفید هم Aficio (Ricoh) که اونم استوک خوبش 2 تا 2.5 هست ...ریسو هم نو میتونی بگیری با 3 میلیون...پلات هم HP 500+ کارتو راه میندازه استوکش 2.5 تا3 هستش ...سوال دیگه ای بود در خدمتم ... موفق باشی

lpi

مدیر انجمن اصول چاپ
دوست عزیز
بدون داشتن اطلاعات دادن هر گونه اطلاعات به شما نه تنها درست و موثق نیست که شما رو حتی گمراه هم می کنه. خب این جمله در غالب حرف حساب بود!!!
و اما یه چند جمله هم در باب امیدواری.
ببین دوست عزیزم شما با تجربه ای که در زمینه طراحی داری می تونی حتی شده یه دستگاه دست دوم خوب دقت کن خوب بگیری و بالاخره در قالب یه دفتر فنی کوچیک شروع کنی و بعد کم کم خودتو رو محک و بزنی و گسترش بدی. البته این راهبرد از صفر شروع کنیه قضیه هست. در چنین حالتی می تونی دستگاههای تکثیر تک رنگ در کنار یه سیستم جوهر افشان ( پلاتر ) indoor قطع 90 یا کمی بالاتر و یه دستگاه 4 رنگ لیزری که حداقل بتونه تا قطع a3 رو جواب بده مبنا قرار بدی حالا نه همش رو بلکه بخشی رو. اگر هم قصد چاپ واید داری یعنی فلکسی فیس و بنرمی تونی یه دستگاه شده دست دوم بخری و شروع کنی باهاش که خب البته باقی امور رو ( مثل ساخت تجهیزات نصب و خود نصب رو ) باید برون سپاری کنی.

موفق باشی

sweetbrier11

New Member
با تشکر فراوان از سه دوستی که راهنماییم کردن.
در رابطه با کار چاپی اگه مشکلی داشته باشین و تجربه هم ندارین با استخدام یه طراحی که کار چاپی کرده باشه مشکلتون حل میشه
توصیه تون بسیار منطقی و درسته ولی من شرایط استخدام کسی رو ندارم. حالا راه اندازی این کار درسته؟

ریسوگراف نو 3 میلیون.چه مدلیه؟کارش خوبه؟ قصدم ریسو گرافیه که ترجیحا رنگی هم بزنه.یه مدل معرفی می کنین؟
خود کارت عروسی رو باید آماده خرید؟شنیده بودم با ریسو گراف میشه چاپ کرد.

منتظر نظرات بیشتر شما هستم.ممنون

fereshte05

New Member
ba salam manam mikham ye chapkhoone dijital rah bendazam mishe lotfan mano rahnamai konid?????
in adrese mailame agar kesi mitone mano komak kone lotfan be man mail bezane ba tashakore faravan
[email protected]:-?:)

siavosh1

Member
قبل از اینکه این کار رو راه اندازی کنی به 2 موضوع توجه داشته باش ..
1- ریزه کاری های چاپ بسیار زیاده البته اگر در حد دستگاه کپی باشه نه که البته سود زیادی هم نداره ولی اگه بخوای کارهای حرفه ای تر بکنی باید نکات فنی زیادی رو یاد بگیری و رعایت کنی که به جاش سود بیشتری هم به دست میاری..
2 - ریسک پذیری و استرس این صنف کاری بسیار بالاس !! مشکل اکثر کسایی که تو کار چاپ وارد میشن ( چه افست چه دیجیتال و ...) اینه که اطلاعات آکادمیک و عملی اینکار رو ندارن و با چند بار خرابی دادن پی در پی بعضاً ورشکست می شن و خداحافظ :rose:
نمیخوام نا امیدت کنم ولی می خوام دوستانه یه واقعیتی رو بهت بگم چه توی اینکار چه توی هر کار دیگه سعی کن اول اطلاعات فنی خودت رو بالا ببری بعد هزینه کنی که اگه یه مدت از عمرت رو صرف اینکار کردی پشیمون نشی بگی الان اگر هرکاری کرده بودم بیشتر از این جواب گرفته بودم
اما اگر اطلاعات فنی شما بالا باشه میتونی حتی با یه دستگاه دیجیتال 3 میلیونی ده ها برابر اون درآمد داشته باشی .. پس یه مدت روی این موضوع تحقیق کن و ببین چه محصولی میتونی ارائه بدی چون صرف اینکه چندتا ورق کپی کنی حتی اگه محل کارت هم خوب باشه ارزش زمان گذاشتن و عمر صرف کردن نداره ( به فکر محصول خاص زدن باش )

جدیدترین ارسال ها

بالا